Test zimskih gum 2022

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
50 jurjev z zimskimi gumami?
Mater da takoj kupim kumho za sluzbeni kombi.
Povprecno zdrzijo dobro polovico tega, pa jih proti koncu ne bi rad po kaksnnem snegu testiral (profil v psu).
Res da je sef se bolj "dinamicen" kot jaz, ampak vseeno. Kot receno, nokian je lansko zimo se zlizal na 4,5, prevoženih kaksnih 12kkm .
Najprej smo imeli Michelinke, tiste mislim da so zdrzale dve zimii, pa se potem del poletja....

Ne vem, kaj delate z gumami. Jaz se sicer vozim dokaj po predpisih, ampak po ovinkih proti Idriji in drugim čudnim krajem se pač peljem normalno (beri prehitim vse, ki pred vsakim ovinkom malo pobremzajo). Avtocesta pa z vsakimi gumami poštenih 130, kadar ni prevelike gneče. In zaenkrat (tok tok) imam na tempomatu na 150 mir pred inkasanti. Tako da če na navadnih gumah uspete narediti zgolj 15000km, je pa to res malo čudno...

Jernej
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Ne vem, kaj delate z gumami. Jaz se sicer vozim dokaj po predpisih, ampak po ovinkih proti Idriji in drugim čudnim krajem se pač peljem normalno (beri prehitim vse, ki pred vsakim ovinkom malo pobremzajo). Avtocesta pa z vsakimi gumami poštenih 130, kadar ni prevelike gneče. In zaenkrat (tok tok) imam na tempomatu na 150 mir pred inkasanti. Tako da če na navadnih gumah uspete narediti zgolj 15000km, je pa to res malo čudno...

Jernej
Pisem o kombiju ki ima 130 konjev in vcasih tudi 3t+ skupne teze.
Vecino casa je pa res prazen (2t)
V avtu tudi jaz delam vec km s setom, vendar 50 pa ne. Pa se mi zdi da ima podoben stil voznje. Kar privarčujem gume pred ovinkom ker ne bremzam, jo zlizem v ovinku ker je prehitro zvozen ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Ne vem, kaj delate z gumami. Jaz se sicer vozim dokaj po predpisih, ampak po ovinkih proti Idriji in drugim čudnim krajem se pač peljem normalno (beri prehitim vse, ki pred vsakim ovinkom malo pobremzajo). Avtocesta pa z vsakimi gumami poštenih 130, kadar ni prevelike gneče. In zaenkrat (tok tok) imam na tempomatu na 150 mir pred inkasanti. Tako da če na navadnih gumah uspete narediti zgolj 15000km, je pa to res malo čudno...

Jernej
Kombi.....mal drugač...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
poleg tega je to samo na sprednji osi. zadaj je še 6mm. dejansko bi lahko obrnil gume in lepo še eno zimo prevozil, samo nekako nimam zaupanja v gume zadaj s 3 mm profila na snegu spomladi.
Do snega so na kombiju, potem pa se sprednje menjajo za nove ki so na lagerju
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.184
882
113
jernejd: Heh, to je alter smetana. Glede na to kako jih vsaka dlaka moti ne vem od kje jim otroci, Lidl Merkator ne prodaja tega, ocitno so postarji (ulicarji) pridni. Kolikor kompliciranja tu clovek lahko prebere, se nepouceni res lahko zamislijo. Vsa fora pa samo v tem, da bi vsak sodelujocih rad izpadel najpametnejsi, odtod vecina neumnosti. Kregat se zaradi dot pri novih gumah pa sceno zganjat, ja seveda. Vsi tu so sumaherji in zivljensko ogrozeni zatadi dot+2 ob nakupu novih gum. Bullshit... navadni pepcki, prestraseni ob vsaki malenkosti. Dedci sigurn ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in RoMeX

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.445
5.456
113
Ne, to pa ne... Alterašev nič ne zmoti, da ne bi perfektno opravili. v tem primeru, z gumami brez profila 10 let starimi po snegu, ker njega ne ustavi nič in to naredi bolje kot slehernik na optimumu. Ipak... on loči med tem in kaj je najboje in vsem vmes. Ker je zelo tenkočuten, čeprav nima težav z nič profila, on porajta kot svet razlike razlike v 0,01mm profila in avto se povsem drugače obnaša. potegni analogijo na vsako temo... tudi izven avtomobilizma.

p.s.
bistvo je, da vedno dvigne roko. če teče debata v smeri, da rabi le najboljše bo to vižo ubral, če teče pa v smeri, kaj vse se zna in čemu prilagodi, pa kontra. Važno, da se naprej rine.
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: Najbolji in RoMeX

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.184
882
113
Mah, sej ne recem, ene par jih je, kateri vedo kaj pisejo. Sam so v manjsini in preglaseni s strani nabijalcev. Tem storijam glede gum se lahko pa samo smejem. Dobro da sem se ziv, to ne vem kateremu (verjetno nek alter) bogu se lahko zahvalim, ker ne kompliciram, ce nove gume dobim 2, 3 leta stare etc. Sicer moras imet kar sreco za to ampak pustmo zdaj se ta faktor. Ze tko je tukaj dovolj stresno zivljenje, tko da naj trenutek predahnejo in :nazdravje:
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.446
865
113
Mogoce se bo prijelo koga. Ze bilo objavljeno
F7F4D6EF-54FE-4A40-9870-AD7B2BD89EC0.jpeg
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
Kdor želi biti skozi na varni strani lahko upošteva 4 leta starost pnevmatike od dneva montaže na avto, in ne od DOT.a.

Če bi bila guma kot taka tako občutljiva na staranje bi rabili po 5ih letih zamenjati kar nekaj kg gumastega 'okrasja' okoli motorja, ki skrbi za tesnenje in prenos tekočin....in glede na delovne temperature tovrstnih zadev (od -20 do +100 bi se staranje zelo hitro zgodilo). Pa se?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Saj zimske gume tudi vidijo zelo malo UV svetlobe, na avtu so 5 mesecev, pa še to v zimskih mesecih, kjer je komaj kaj svetlobe.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Kaj pa graphene ni naredil revolucije pri avtomobilskih gumah? Sem zasledil na sportnih copatih, kolesarskih gumah, a ima mogoče tudi kakšna avtomobilska guma to? A je dejansko razlika v oprijemu, obrabi?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.139
113
40
MB
oboje je štartalo iz nemčije, drugi paket je včeraj prispel na madžarsko, in zgleda se ni premaknil od včeraj