Test zimskih gum 2022

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
A Continental je zopet plačal? :valjamse: Lani ni ravno blestel koliko se spomnim. Sicer pa sem se dobro odločil da sem vzel ta GY.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pirellija itak nisem nikoli razumel, zakaj bi kdorkoli kupil njihovo gumo. Nikoli ni bila poceni, med dražjimi, nikoli ni bila vrhunska vsaj kolikor jaz vem...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
A boš povedal kaj je boljše:
- skurit gume v treh sezonah ali prej ker so mehke in držijo
- vozit pet let stare gume "kot nove" ker so pretrde

Jaz bom tebi povedal? Zakaj pa? Kakorkoli, več kot 3 oz. max. 4 sezone nimam nobene gume. Dejstvo je pa takšno, da imajo vse gume po 1. sezoni kar konkreten padec. Nekere so 3. sezono katastrofa, druge pač slabe. To da pa je guma od začetka pa do tretje sezone enaka pa je pravljica.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Pravljica je to, da folk pričakuje, da bo lahko isti ovinek pozimi v sodri zvozil z enako hitrostjo kot poleti na suhem toplem cestišču.
Dokler si defenzivni šofer problemov ni.
Če pa misliš, da je cesta dirkalna pista, potem je pa treba vsako leto menjavat gume s top premijsko. Pa tudi pri teh zletiš v graben pozimi v sodri v tem istem ovinku, če ne prilagodiš hitrosti.

Tako se je nekoč nekdo vame pribil v ovinku v dežju. Z novimi ultra deluxe Dunlop gumami. Je tožaril še cestno podjetje in ne vem koga še, da so krivi. Krivo je bilo samo to, da je on prehitro šel v moker ovinek. Na sreči meni in njemu nič hujšega. Avta pa ferdirbana.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
:nazdravje:

Gledam 215 dimenzijo....pri prvih štirih nimaš kaj zgrešit (itak), potem pa je stvar tvojih 'pričakovanj in želja' seveda vkalkulirana cena pnevmatike.
Zanimivi sta dve gumi (sploh) Vredestein in Falken...v suhem tak tak, vse ostalo sta so pa zelo solidno obnesli (meni osebno je pomembno pri zimskih da so dobre v mokrem (bistveno) in v snegu).
....nisem gledal cene, a če bi jih rabil nabavit, bi verjetno pokukal razliko v ceni med top 4 in tema dvema.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Na mokrem je itak loterija sploh pri zimskih. Prvo leto držijo vse ok oz. razlike med najboljšo gumo in najslabšo na testu v normalni vožnji ne boš opazil, potem pa ene že drugo sezono dobijo lastnost drsališča in so malo da ne neuporabne, druge držijo pa solidno do konca profila. Sam naredim na zimskih cca. 5k na leto pa če so uporabne 3. sezono je to to, potem gredo itak v smeti. Sem pa že velikokrat metal stran po drugi sezoni gume s 6mm+ profila. Nazadnje se je sava HP2 dobro obnesla in je zdržala 3 leta, mogoče jo vržem še sedaj gor da vidim kako je v 4. sezoni, ker imam zadnjih 14 dni drsalnico sedaj na letnih oz. AT gumah.

BTW, letos so samo še smrekca (simetrični) profili na testu.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Politika je enostavna, star model Goodyear gume gre pač po X letih pod znamko Sava. Pod Goodyear se pa fura "premijsko" reč.
Nič novega.
In če nisi ultra zahteven kupec, je guma čisto OK. Pač pride z amortiziranih mašin, z amortizirano tehnologijo.

V premijskem segmentu se itak zamenjuje modele gum na vsakih 3-5 let.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Politika je enostavna, star model Goodyear gume gre pač po X letih pod znamko Sava. Pod Goodyear se pa fura "premijsko" reč.
Nič novega.
In če nisi ultra zahteven kupec, je guma čisto OK. Pač pride z amortiziranih mašin, z amortizirano tehnologijo.

V premijskem segmentu se itak zamenjuje modele gum na vsakih 3-5 let.
Ne? Blefiraš!
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Samo opazuj dizajn gum, Goodyear pa potem Sava čez X let. Podobno kot Renault -> Dacia. :)