Test zimskih gum 2022

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Pirellija itak nisem nikoli razumel, zakaj bi kdorkoli kupil njihovo gumo. Nikoli ni bila poceni, med dražjimi, nikoli ni bila vrhunska vsaj kolikor jaz vem...
iskreno, sem ravno s Pirellijem izredno zadovoljen. 6 sezon brez mrdanja, sneg, mokro, suho, drži, je varna guma. letos je zmanjkalo profila, tako da bom menjal, dvakrat ni za reči, da bom še enkrat Pirelli gor dal, čeprav sem na drugem avtu zelo zadovoljen z Goodyear UG9 ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
iskreno, sem ravno s Pirellijem izredno zadovoljen. 6 sezon brez mrdanja, sneg, mokro, suho, drži, je varna guma. letos je zmanjkalo profila, tako da bom menjal, dvakrat ni za reči, da bom še enkrat Pirelli gor dal, čeprav sem na drugem avtu zelo zadovoljen z Goodyear UG9 ...

Zdaj pa ne vem ali imamo tako zelo različne standarde in poglede ampak 6 sezon ena in ista zimska guma? Top odlična? Brez mrdanja. Čudežna pnevmatika, samo to lahko rečem če je res. Preizkusil sem vse, od Continentala, do Michelina, do... pa lahko rečem da so imele vse že 4. sezono zelo strmi padec.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Zdaj pa ne vem ali imamo tako zelo različne standarde in poglede ampak 6 sezon ena in ista zimska guma? Top odlična? Brez mrdanja. Čudežna pnevmatika, samo to lahko rečem če je res. Preizkusil sem vse, od Continentala, do Michelina, do... pa lahko rečem da so imele vse že 4. sezono zelo strmi padec.
verjel ali ne, tako je. je pa res, da sem jo dajal gor nekje sredi oz. proti koncu oktobra in spomladi, takoj ko se je malce bolj ogrelo, takoj dol ... tudi mene je zelo presenetilo to, sploh ker mi sicer letne Goodyear niso zdržale 3 sezone ...

mogoče ima zraven nekaj tudi dejstvo, da je Prius spredaj zelo težak in zaradi tega bolj grize v podlago, ne vem. vem samo, da so držale vse do bridkega konca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

krko

Guru
5. sep 2010
2.501
1.149
113

Quiet Interior​

Soundcomfort Technology helps to reduce the level of interior vehicle noise, offering a quieter, more comfortable ride.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
vprašanje za štručkote; glede na to, da so zimske temperature višje oz. nad lediščem, več je dežja kot snega, me zanima, ali bi bile morda za zimske pnevmatike bolj primerne celoletne pnevmatike (winter-biased - takšne, kjer so v osnovi bolj zimske, kot so bile bivše Nokian Weatherproof)?

Zimsko zimske naj bi se slabše obnesle nad +7 in v mokrem, zato tehtam, ali ni ta rešitev morda bolj varna? Za čez letne mesece bi seveda še naprej uporabljal letne.

tnx in lp
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.175
304
83
vprašanje za štručkote; glede na to, da so zimske temperature višje oz. nad lediščem, več je dežja kot snega, me zanima, ali bi bile morda za zimske pnevmatike bolj primerne celoletne pnevmatike (winter-biased - takšne, kjer so v osnovi bolj zimske, kot so bile bivše Nokian Weatherproof)?

Zimsko zimske naj bi se slabše obnesle nad +7 in v mokrem, zato tehtam, ali ni ta rešitev morda bolj varna? Za čez letne mesece bi seveda še naprej uporabljal letne.

tnx in lp
EU zimski profil celinske so itak bolj " dezevne" kot pa za resen sneg ali led. Za res resne zimske pogoje so spike oz nordic profil zimske.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: boro

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
EU zimski profil celinske so itak bolj " dezevne" kot pa za resen sneg ali led. Za res resne zimske pogoje so spike oz nordic profil zimske.
Hvala, če so celinske res bolj deževne, potem se sliši smiselno in lahko "idejo" o celoletnih opustim; sem preletel tudi teste, zimski Hankook bo ok za moje potrebe/vozilo glede na p/p.

lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Tisti dve patrulji, ki imajo na voljo (od tega bo eno spremljala kamera), bosta verjetno zgolj opozarjali (jutri pa kazni na polno :evil: )
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.009
9.147
113
40
MB
a so se skulirali zadnje lete? ker snega tak ne bo :D pri 17 stopinjah pa se mi res ni z zimskimi za vozit.