Test zimskih gum 2022

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.724
9.422
113
ketne noter, itak jih 99% ne zna gor oblečt ali pa niti ne gredo...

zenka vceraj jamrala, ja če niso prave, kaj če mi bo policaj težil itd...sem ji rekel, da gor jih itak ne moreš nataknit, tudi če bi bile prave. Tak da... zmen se.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

tomi

Guru
1. sep 2007
18.058
9.239
113
40
MB
ketne mam še od unota za 13 col, na avtu pa 19 col, bom mogo na fejst posebnega policaja naletet :D
 
  • Haha
Reactions: luciano

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.586
6.023
113
pri taščici
nalepko natistni in nalepi, da so za 19 col, pa CE znak pa take fore.
Ce imas pozimi tehnicnega, jih bos moral tudi tam kazat.
Je letos neko gospo s Q jebal za ketne.
Ce nimas nekih obveznih klancev pozimi, ali ce lahko en dan ali vsaj par ur pocakas z voznjo potem vozi letne. Sevda.ob pogoju da delas 10kkm ali manj na leto.
Ce pa je veliko prometa, jenpamitak velika verjetbost da ti niti verige na zimskih hlgumah s 4x4 pogonom ne bo pomagalo, ker bo nekje nekdo pocez stal in zaprl cesto. Ali pa bo karambol.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.532
3.577
113
Jaz sem pa letos na domači krači na celoletnih Michelin Cross Climate 2.
Po suhem in dežju gre vredi, za sneg pa moram počakati, da padne na Pohorju nekaj da lahko grem probati.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.724
9.422
113
ne, imam zimske na felnah, na vseh avtihampak nisem prisel do dvigala in lokacije kjer imam gume. jutri.
jaz jih skoraj moram imet, ko pade sneg ga nekaj casa drži.

ce bi bil v dolini doma, bi verjetno vozil samo letne, vsaj na enem avtu. se z zimskimi nebi vec j... sploh ob klimatskih spremembah in 20eur kazni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.275
4.782
113
Načeloma so ti predpisi za zimsko opremo postali malo neživljenjski. Ketne tako ali tako v današnjem prometu po nižinah srednje Evrope ne pridejo v poštev niti, če sneži. Če so dovoljene letne gume poleti in najbrž je prav, da so, potem bi morala biti enostavno popolna prepoved vožnje z letnimi ob sneženju. Veliko ljudi si to lahko privošči in tiste redke dni s snegom ne rabijo na cesto. Bo pa šel v trgovino par ur pozneje ali naslednji dan. Res pa je, da se take prepovedi ne da učinkovito nadzorovati in lažje je pozimi kontrolirati po suhem zimsko opremo.
 
  • Haha
Reactions: sandra

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.275
4.782
113
Kak, da ne. Ob vsaki povzročitvi zastoja ali intervenciji vlečnega vozila zaradi neustrezne zimske opreme, kazen+stroški intervencije.
In kaj točno si s tem dosegel? Ob sneženju po celi Sloveniji bi napisali 20 kazni, na tisoče ljudi pa bi rabilo za pot vsaj enkrat več časa kot bi bilo normalno glede na razmere.
Zakonodaja ne sme biti maščevalna, temveč učinkovita za vse udeležence. Ko je nesreča na avtocesti, je neprimerno večji strošek izgubljen čas v zastoju kot pa škoda na neposredno udeleženih vozilih in stroški intervencijskih ekip.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.724
9.422
113
ja tu je konflikt med preventivo in kurativo.... Ker cilj je da nebi sploh prišlo do zastojev zaradi nekih "pametnih" odločitev posameznikov.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.275
4.782
113
Zato je pač manjše zlo, da se več ljudi prepriča v uporabo zimskih gum.
Rešitev letne + verige je samo varianta, da se ljudje spomnijo, da lahko pride do zimskih razmer in zakonodajalec upa, da se v resnici takrat ne bodo vozili.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.902
3.932
113
Zato je pač manjše zlo, da se več ljudi prepriča v uporabo zimskih gum.
Rešitev letne + verige je samo varianta, da se ljudje spomnijo, da lahko pride do zimskih razmer in zakonodajalec upa, da se v resnici takrat ne bodo vozili.
Če izvzamemo avtoceste in mesta imaš v sloveniji par 10 če ne celo 100 "hribčkov" kjer je obvezna zimska oprema ponavadi z znakom določena že prej. Če zapade 2cm snega z letnimi nikamor ne prideš, se pa lahko privlečeš na vrh z verigami. Zato verige. Ti kuclji so tudi večinoma popularni v zimi (zimska središča) s klientelo ki ni navajena snega oz. prihaja iz območji kjer je brezveze imet zimske gume. Verige so v tem primeru (če so prave dimenzije in jih znaš namestit) dobra rešitev.

Da bi dajal pa zjutraj verige na avto da prideš 50km daleč v službo pa jasno ni mišljeno, boš ovira na cesti pa verige bodo uničene po par km.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.218
1.839
113
na prikoličarja moram dat nove zimske gume, ima kdo izkušnje z nexen?

gledam tole v tejle dimenziji..


Kako se obnesejo na večjih zadevah ne vem, jaz jih imam na osebnem in so povsem OK (zdajle jih nataknil za drugo sezono), na testih se povsem solidno obnesejo (zgornja sredina), cenovno pa itak ugodne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.275
4.782
113
Če izvzamemo avtoceste in mesta imaš v sloveniji par 10 če ne celo 100 "hribčkov" kjer je obvezna zimska oprema ponavadi z znakom določena že prej. Če zapade 2cm snega z letnimi nikamor ne prideš, se pa lahko privlečeš na vrh z verigami. Zato verige. Ti kuclji so tudi večinoma popularni v zimi (zimska središča) s klientelo ki ni navajena snega oz. prihaja iz območji kjer je brezveze imet zimske gume. Verige so v tem primeru (če so prave dimenzije in jih znaš namestit) dobra rešitev.
2 cm snega sta mnogo premalo za varno uporabo verig tako za avto kot za cestišče. Sem blizu enega zimskega središča, pa moram priznati, da v desetletjih še nisem opazil koga z verigami, ko so razmere take, da gre z zimskimi gumami. Klientela, tudi če pride z Madžarske in Hrvaške, ima običajno kar resne zimske gume.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.426
4.412
113
49
Na sončni strani ALP
Imaš pa na cestah do tujih smučišč table in izogibališča za obvezno montažo verig. Spomladi narod telovadil z zimskimi gumami po cesti na Kačberg. In potem sredi ceste v ta večjem klancu montirajo ketne...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Kako se obnesejo na večjih zadevah ne vem, jaz jih imam na osebnem in so povsem OK (zdajle jih nataknil za drugo sezono), na testih se povsem solidno obnesejo (zgornja sredina), cenovno pa itak ugodne.
Evo je mogel sneg zapast in sem naročil kar na liderpnevmatik, v bartogu mi niso mogl dat take cene za nexen kakor jih ima lider, minerva katera je bila v istem cenovnem razredu mi pa ni dišala..
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Glede na inflacijo drag štrom in pomanjkanje plina. Se splača it v nabavo letnih že sedaj ?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.701
847
113
na prikoličarja moram dat nove zimske gume, ima kdo izkušnje z nexen?

gledam tole v tejle dimenziji..

Tukaj so cenej
Nexen, kumho

....ups, sem opazil da si že naročil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX