Test zimskih gum 2022

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.387
5.898
113
pri taščici
Romex sprasuje po "konkretni" suv 17 colski gumi in ne 14 colski iz cliota prve faze.
Pa se seznam vozil prve vgradnje z nexen.
Mogoce so pa vseeno nekoliko boljse od tistih cangslang najcenejsih gum na netu.
RoMeX poglej ce ti kaj ustreza in kaj potem lahko dobis pri nas oziroma v eu(ce ni ze narocil na lider, ce sem prav zasledil)
Ja vem, vere se kot reklama, ampak nimam nic z nexenom, razen to da sem nekaj setov ze.prevozil in bil zadovoljen z njimi (glede na "pol" cene kid das za njih v primwrjavi s premium.
Zanimivo je recimo to, da v 25 letih na cesti mi je samo Michelinke pocasi odprlo na tekalni površini. Prvic pred 20 leti na mxt, in sedaj 2x na zimskih. Res da so bile po letih ze odsluzene (5+) ampak nekateri vozijo 10+ let stare gume pa jih ne raztrga.
Zato bi novo michelinko kupil samo ce bi delal 50+kkm letno....
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Kar je za nekaj plus, je za drugo minus. Večina Nexenk je pač econobox guma. Torej je relativno poceni, dolgo časa traja, nima pa nevem kakih performans.
Če nisi zahteven uporabnik, je to OK.
Michelin pa ima ponavadi druge pripritete.

Za OEM se pa gume dela tudi po posebni specifikaciji. Sploh za kak Porsche, BMW M in podobno. Večina teh avtov konča v grabnu skotanih v manj kot 10 jurjev km, tako da so tam prioritete druge. :)
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Naročil v soboto, včeraj so bile v Ansfeldenu odposlane, danes so verjetno v slo, jutri bodo pri meni.. Lih prav, menda bo sneg :D

Zakaj nexen? Zdej sem imel gor Nokian in gume so razpadle.. Ajde sej nekaj je pripomogla stalna obremenitev - prikolica terja svoj davek ampak overall, niso vredne teh 60eur po komadu več kolikor želijo zanje.. Ogromno folka vozi nexen, zato sem rekel da bi probal.. Sej mi ni problema dat za gume tud več ampak za teh nekaj 1000km katerih naredim na leto z tem avtom.. Mi je škoda dnarja..
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Sem.. Vse 4 so iste :p točno to kar sem naročil. DOT 2122 - čist mehke :p nisem napumpal niti ene, ker je feltna precej široka, montirke z podpihom pa nimam - jutri bo masaker z bazuko, danes je že prepozno za ofenzivo :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.387
5.898
113
pri taščici
Sicer pa nexence in dolocene kitajke za.pametno ceno obicajno ponuja tudi Radenko Rajlic na marketu pa se kdo

Kot kaze ima tudi kar nekaj zaloge, ali pa hitro dobavo
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Sicer pa nexence in dolocene kitajke za.pametno ceno obicajno ponuja tudi Radenko Rajlic na marketu pa se kdo

Kot kaze ima tudi kar nekaj zaloge, ali pa hitro dobavo
Pa vi to resno glede teh gum? Jaz sem dal nazaj na pasata kumho (tretja sezona) in imajo vsaj 35000 prevoženih in jim ni videti, da bi bil kakšen problem z njimi...In morajo zdržati do pomladi, torej še vsaj 20000km. Tako da očitno nisem zahteven voznik :zavijazocmi:

Jernej
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.387
5.898
113
pri taščici
50 jurjev z zimskimi gumami?
Mater da takoj kupim kumho za sluzbeni kombi.
Povprecno zdrzijo dobro polovico tega, pa jih proti koncu ne bi rad po kaksnnem snegu testiral (profil v psu).
Res da je sef se bolj "dinamicen" kot jaz, ampak vseeno. Kot receno, nokian je lansko zimo se zlizal na 4,5, prevoženih kaksnih 12kkm .
Najprej smo imeli Michelinke, tiste mislim da so zdrzale dve zimii, pa se potem del poletja....
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.059
1.462
113
39
Čak, jaz naredim letno 40.000.

In imam zimske in letne po 3 sezone...tako da z zimskimi naredim cca 50.000, mogoče malo manj...in je nekako vse ok. So pa Conti po navadi..
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Lani sem montiral takega Nexena v dimenziji 235/45/18. Brez problemov, gume so svoje oddelale.

Drugace gume so korejske, proizvodnja na Češkem.
235/65/17 winguard sport 2 SUV nexen, dot 2222, made in korea - so bile že na Ljubelju v snegu :)
določene dimenzije pa izdelujejo na Češkem, seveda