Test Zimskih Gum 2007

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Za rezliko od tebe imam iz doline dobra dva kilometra strme ceste in brez dobrih zimskih gum ( ne tistih drugo sezono na kolesih) bom vsak dan najmanj enkrat dajal verige na kolesa. zato vsako leto kupim par novih gum in stare na zadnja kolesa pa sem preskrbljen.

Tudi za moje pojme je UG7 odlična guma (jih imam trenutno na pogonskih kolesih).Edino kar me je malo motilo lansko zimo je ukrivljenost profila v smerekico kar pa je za moje potrebe malenkost moteče. Imam namreč navado da se obrnem rikverc če ne gre naprej in rikvercam domov. UG zaradi smeri vrtenja in smrekce rikverc malenkost slabše prijemlje.

Za letošno sezono si bom poskusil dobit gume brez smrekce..... bomo videli

 
Nazadnje urejeno:

levinja

Fizikalc
10. okt 2007
2.134
0
36
48
Obala
pirelli snowsport ali snowcontrol, niso na smrekico in je zelo dobra guma.

Za tvoje razmere bi ti prišla prav tudi Nokian ampak novejša ima že profil na smrekico , je pa izredno mehka guma (finska, če oni ne znajo narediti zimske gume?
smile-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
o levinja spet se srečava...


ammm, ko že ravno omenjaš smrekico me nekaj zanima. Slišal sem (buče verjetno) da naj bi bil profil na smrekico pozimi na vozilih z zadnjim pogonom slaba izbira. Je to res - sprašujem vse avto-vsevede?
A so to buče al se res nekaj takega omenja po forumih....?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
zdajle bom rekel nekaj, kar bo vecino razburilo: ce zivis precej v hribih in lazis dnevno cez kupe snega ti priporocam nalite gume, ker tisti "štofelci" z višino 1.5cm grabijo bolje kot vsaka fancy zimska guma. so pa kot take precej slabe v dezju, to je res.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Ker nimam zimskih platisc, me zanima ali se za zimo splaca kupit poceni alu felne.
Cena je 65€ za eno. To je skoraj isto kot za jekleno.

Primer:
DOTZ ALU platišče 16 x 7.0, 6-139.7, ET38, PHARAO - HG
http://www.ceneje.si/dotz-alu-platisce-16-x-70-6-1397-et38-pharao---hg

A so to gume za limuzino ali terenca? Ker zgledajo bolj za terenca.

mislim a ni v eni temi ena suxovka ne kritizirala naše pogovre pa kak nimamo pojma?
bonk.gif
 

levinja

Fizikalc
10. okt 2007
2.134
0
36
48
Obala
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
o levinja spet se srečava...


ammm, ko že ravno omenjaš smrekico me nekaj zanima. Slišal sem (buče verjetno) da naj bi bil profil na smrekico pozimi na vozilih z zadnjim pogonom slaba izbira. Je to res - sprašujem vse avto-vsevede?
A so to buče al se res nekaj takega omenja po forumih....?


če so ceste očiščene je dobra tudi smrekica
grin1.gif

zdaj so itak vse zimske gume narejene na smrekico samo z ene strani, zaradi vode.

Moje izkušnje, odvisno od avta do avta
smile-1.gif


počakaj še malo da slišim kaj mi bodo stranke rekle pa ti javim
wink-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Ljudski glas glede smrekce in RWD pravi, da to drži... So pa tudi na splošno smrekčaste gume bolj glasne...
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Ker nimam zimskih platisc, me zanima ali se za zimo splaca kupit poceni alu felne.
Cena je 65€ za eno. To je skoraj isto kot za jekleno.

Primer:
DOTZ ALU platišče 16 x 7.0, 6-139.7, ET38, PHARAO - HG
http://www.ceneje.si/dotz-alu-platisce-16-x-70-6-1397-et38-pharao---hg

A so to gume za limuzino ali terenca? Ker zgledajo bolj za terenca.

mislim a ni v eni temi ena suxovka ne kritizirala naše pogovre pa kak nimamo pojma?
bonk.gif

Sicer ne vem na katero suxovko misliš, ampak če ne drugega, si vsaj krepko pod nivojem.
stupid-1.gif

Sem se pač zatipkala. In kaj zdaj. Eno se je zatipkati, drugo pa enostavno biti zabit.

Te je kakšna ženska nascala na cesti medtem, ko si je popravljala šminko? Ni panike.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
zdajle bom rekel nekaj, kar bo vecino razburilo: ce zivis precej v hribih in lazis dnevno cez kupe snega ti priporocam nalite gume, ker tisti "štofelci" z višino 1.5cm grabijo bolje kot vsaka fancy zimska guma. so pa kot take precej slabe v dezju, to je res.
Že imel nalite od Bandaga z nokian profilom pa nisem bil zadovoljen ker je na več mestih zaradi obrabe nastala ploščica brez lamel in potem je bila guma še za na mokro cesto zanič ,kaj šele za sneg. Je pa res ,da se pa ni več obrabljala.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Tako !
cheer.gif
Gume naročene, dobava enkrat ta teden.
Odločil sem se za Wintersport 3D ,dobil pa jih bom za 62,96€
 

stm

Pripravnik
19. jul 2007
49
0
6
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Tako !
cheer.gif
Gume naročene, dobava enkrat ta teden.
Odločil sem se za Wintersport 3D ,dobil pa jih bom za 62,96€

Kje pa si naročil.

Tudi jaz trenutno še izbiram med 3D in UG7+, sicer dimenzije 205/55/16.
Pa iščem najboljšo ugodnost.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
3D je nov model...
In se je po testih super obsneu, medtem če se prov smopnm M3 ni bil ne vem kaj..
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Gume sem naročil pri ;
AVTOSERVIS
ŽELEZNIKI
POŠTA: 4228 ŽELEZNIKI
AVTOSERVIS BERNIK JOŽEF BERNIK S.P.
DAŠNICA 162
TELEFON: (04) 5101760
TELEFON: (041) 756985
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Citat:
Uporabnik ggg pravi:

zdajle bom rekel nekaj, kar bo vecino razburilo: ce zivis precej v hribih in lazis dnevno cez kupe snega ti priporocam nalite gume, ker tisti "štofelci" z višino 1.5cm grabijo bolje kot vsaka fancy zimska guma. so pa kot take precej slabe v dezju, to je res.




človek pa od profila ni odvisno ali bo guma dobro grabila ali ne
stupid-1.gif
odvisno je od lamel...



aja pa še to me zanima: kako naredijo test na snegu, če ga letos še ni niker??
 
Nazadnje urejeno:

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
aja pa še to me zanima: kako naredijo test na snegu, če ga letos še ni niker??

Odpeljejo se nekam proti severu, kjer je sneg in testirajo cele dneve (in noči).