Test Zimskih Gum 2007

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Hihi, v motoreviji je Pirelli Sottozero na 12. mestu, lansko leto je pa na ADACU on še parih testih bla čist v ospredju. Zgleda jim Pirelli ni nič v roke stisnil pred testom.
grin1.gif


Edit: Kot zgleda so te gume letos precej v ozadju. Tudi na ADACovem testu. Sam se ne sekiram, jst imam itak lanske!!
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Jaz sem zadovoljen tudi s takšnimi gumami, ki niso sploh na testih omenjene.

Podpiram slo izdelke čeprav narejene na poljskem
tongue-1.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
So, samo ne za dimenzijo 205/55 R 16 kjer sem jaz gledal
smile-1.gif
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
ksz.
Jz sm še vedno pristaš Save... Sm vizil že kr neki drugih zimskih gum, sam mi še vedno ta najbol paše. Glede na naravo dela oz službe in naše kraje potrpim, da je mal slabša na mokrem oz. glavn da je dobra na snegu
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Itak odvisno kje se voziš itd.. Tle v Lj mi več pomeni da je bolj guma suverena na mokrem, snega itak ni veliko.
Če bo tko k lan ne vidm več smisla v zimskih gumah (če ne laziš preveč naokoli)-no sam to je že druga zgodba..
Kar sm mel pa izkušnje z Savo, na snegu se res dobr obnesejo..
 

Stefi

Zelenc'
18. avg 2007
10
0
1
Ko pogledamo podrobnosti v testu, ugotovimo, da je Sava Eskimo S3 opazno slabša od Dunlopa SP Winter Response le na mokrem, pa še to ne pri zaviranju z ABS (kjer je boljša - S 2,1 D 2,3), na suhem pa le pri obnašanju v ovinkih (S 2,5 D 2,2).

Prosim poznavalce za pojasnilo razlik med omenjenima gumama pri splavanju vzdolžno (S 3,3 D 2,8) ter prečno (S 2,8 D 1,8), pri vodljivosti (S 2,5 D 2,2) in krožni vožnji - bočni vodljivosti (S 2,5 D 2,0).

Kaj te razlike dejansko pomenijo v praksi oziroma ali so razlog za nakup (sploh v primeru, ko bo zelo malo voženj po snegu).

Vnaprej hvala za odgovore.

Lp, Stefi
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Sam imam tudi UG7, prej sem imel pa Eskimo S3, pa pakrat lani, ko sem moral voziti po snegu, sem mel občutek kot da se stalno drsam. S3 so imele zame daleč boljši občutek v snegu.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
upam da bo letos kaj snega.... bom prvič z lastnim avtom testiral nove zimske gume
cheer.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Sam imam tudi UG7, prej sem imel pa Eskimo S3, pa pakrat lani, ko sem moral voziti po snegu, sem mel občutek kot da se stalno drsam. S3 so imele zame daleč boljši občutek v snegu.

Enako je moje mnenje, vendar s to razliko, da imam spet S3.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Te so tolk grde da mam raj jeklene
grin1.gif
poglej raj za rabljenimi, sej se dobi tut lepo robo (da je ohranjeno)
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Da potegnem temo iz naftalina...

Citat:
Uporabnik Sefan pravi:
ksz.
Jz sm še vedno pristaš Save... Sm vizil že kr neki drugih zimskih gum, sam mi še vedno ta najbol paše. Glede na naravo dela oz službe in naše kraje potrpim, da je mal slabša na mokrem oz. glavn da je dobra na snegu

Kaj pomeni, da je "slabša na mokrem"?
Leti?
V primerjavi z drugimi?
Problem samo, če voziš 150 v ovinku?

Ker bom verjetno nabavila Savo Eskimo (175/70/13), pa me tole bega. Sem pa ravno tolk v klancu doma, da mi tisti trije dnevi snega pošteno požrejo živce.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ne vem ali si že vozil Savo. Na začetku uporabe je guma skoraj prfektna. Drži v vseh smereh,dobra v snegu.
Čez čas pa v sneg ne gre več tako perfektno, še kasneje začne spodrsavati bočno na mokri cesti , nato se tej težavi pridruži še vzdolžno spodrsavanje,plavanje na lužah vode. No takrat ima guma še manj kot 4 mm profila in takrat je čas za menjavo gume. Imajo pa Savske relativno veliko obrabo in pri meni je trajala skoraj eno sezono na pogonskih kolesih (letnih gum namreč ne kupujem več).
Tako da ......
confused-1.gif
odločitev je tvoja
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Nevem od kje ti ideja da so zimske gume za poleti.Kupi se celoletne gume.
Jaz kopujem zimske gume za po snegu in poledici, pač takšna podlaga se mi zdi najbolj kritična - pozimi.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Za moje pojme je najboljša zimska guma GY Ultragrip 7, tako po lastnih kot tudi izkušnjah drugih. En kolega se pohvali tudi z Dunlop Wintersport in ker se veliko vozi po svakojakih terenih in razmerah, mislim, da je nekaj na tem.

Kar se tiče price/performance pa je Sava S3 odlična (in hkrati edina Savina guma, vredna svojega denarja). Morda bi bila v tem rangu primerljiva tudi kakšna Fulda Kristall Montero ali Toyo Snowprox. Fuldo imam sam in me v 3 zimah še ni pustila na cedilu.

Sicer pa za moje pojme kar se tiče zimskih gum, je veliko odvisno od zahtev porabnika. Npr. za nekoga, ki je veliko na cesti in mora v vsakem primeru, ne glede na teren in razmere priti na cilj in zahteva od gume maksimalni performans v vsakem momentu, je pametno reskirati več denarja in nabavit najboljše, kar trg ponuja.

V nasprotnem primeru, npr. da živiš v mestu in se več ali manj fijakaš po obvoznici ter malo sem in tja, mislim, da ni potrebe po prevelikem kompliciranju in zadošča tudi guma nižjega ranga - za takole drajsanje gor in dol je skoraj vsaka zimska guma dobra, če le ni stara oz. otrdela in ima dovolj profila (da polijajci ne težijo).

Je pa potrebno imeti tudi v glavi, da moraš vožnjo prilagoditi opremi, sposobnosti in razmeram. Ne moreš pričakovati istega performansa od gume, ki je pol cenejša - čeprav ni vedno nujno, da je slab(š)a, ampak to je samo za primer.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Daj nehajte kolobocije pisat kle. Testi so se opravljali z določenimi kriteriji. Eden izmed kriterijev je tudi uravnoteženost. Tako bo guma, ki je odlična na snegu ter totalno zanič v dežju bila ocenjena kot zanič. In prav je tako. Zimske gume se ne kupuje zgolj za vožnjo po snegu, kupuje se jo za vožnji v zimskih razmerah, torej za celotno obdobje od 15. novembra do 15. marca. Zimske razmere pa lahko varirajo od suhe ceste, deževne ceste, poledenele ceste in zasnežene ceste. In dobra zimska guma mora biti uravnotežena za vse razmere. To je to.
wink-1.gif


Ogo