Test zimskih gum 19/20

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
ko je napoved sneg preprosto ne grem ven. pa ne zaradi sebe.
Jest če slučajno tu na Obali zapade in se prime, ne grem nikamor, ker se zgodi kaos :evil: na cesti ... Zdaj nameravam nabavit celoletne (imam zdaj letne Falken istih dimenzij), sem pa ugotovil ščasoma, da manjše in tanjše dimenzije pnevmatik imajo ponavadi slabše performance od večine testiranih z istim profilom, najverjetneje zaradi manjšega dotika s podlago.

Sem najprej mislil Michelin CrossClimate (Change) :evil: ... pa sem si rekel, da ne dam toliko za gume in sem si našel ekvivalentne za dlako glasnejše za 3/4 cene, pa torej utegnem biti poskusni zajček, ker so letošnja najnovejša verzija :zardelalter: ... Evo jih :
malce ceneje pa iste
Ker nisem še naročeval nikoli pri teh dveh ponudnikih (
se za 2eu razlike ne mislim sekirat), ne vem katerega izbrati, da je bolj zanesljiv. Prvega ali drugega :sprasujemse: ...kaj mi svetujete ...



 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Jest če slučajno tu na Obali zapade in se prime, ne grem nikamor, ker se zgodi kaos :evil: na cesti ... Zdaj nameravam nabavit celoletne (imam zdaj letne Falken istih dimenzij), sem pa ugotovil ščasoma, da manjše in tanjše dimenzije pnevmatik imajo ponavadi slabše performance od večine testiranih z istim profilom, najverjetneje zaradi manjšega dotika s podlago.

Sem najprej mislil Michelin CrossClimate (Change):evil:... pa sem si rekel, da ne dam toliko za gume in sem si našel ekvivalentne za dlako glasnejše za 3/4 cene, pa torej utegnem biti poskusni zajček, ker so letošnja najnovejša verzija :zardelalter: ... Evo jih :
malce ceneje pa iste
Ker nisem še naročeval nikoli pri teh dveh ponudnikih (
se za 2eu razlike ne mislim sekirat), ne vem katerega izbrati, da je bolj zanesljiv. Prvega ali drugega :sprasujemse: ...kaj mi svetujete ...
si gledal se Continental? Imajo letos novo celoletno, jo hvalijo
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
U glej moje Nokianke čist pocen :) Jest mam gor 215. So mi pa tud Hankook zanimive.
Sem dolžen odgovor oz. vprašanje:

a ima kdo kakršenkoli pameten ugovor zakaj ne vzeti Maxxis nasproti katerikoli gumi iz testa - govor je o POLTOVORNIH gumah, saj je Maxxis, če zanemarimo obnašanje na snegu (ki pa ga po Alterju itak ni več na cestah) dejanski zmagovalec testa?

Sem pa danes spet malo razmišljal izven okvirja in gledal Rotalla Setula W-Race (z rotallo imam zelo dobre izkušnje na osebnih). ;)

Pa še nekaj za vse: če imate možnost prevzema ali ugodnega prepošiljanja iz D (ali A) je najugodnejši www.fritzreifen.de
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Gumax ima gratis dostavo in ker se rabijo v nekaj dneh, sem narocil zimske Hankook za nekih 50 eur. Bi sicer Vredestein, pa se caka nanje...zanimivo, vsaka dimenzija se zgleda drugace obnasa. Sam imam yokohama in michelin kompleta in ker ne spremljas, potem ne ves, kaj kupit :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Gumax ima gratis dostavo in ker se rabijo v nekaj dneh, sem narocil zimske Hankook za nekih 50 eur. Bi sicer Vredestein, pa se caka nanje...zanimivo, vsaka dimenzija se zgleda drugace obnasa. Sam imam yokohama in michelin kompleta in ker ne spremljas, potem ne ves, kaj kupit :)

Včeraj dobil kontinentalke z gumaxa. Še tople (dot3519).
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tudi letos imam pomislek glede nakupov online ... so res toliko cenejše, da se splača? načeloma, kadar kupujem nove pnevmatike, mi prvič, vulkanizer sam da ugodno ceno (ki vseeno ni nujno, da je cenejša od online cene), ampak mi pa za to, da ali popust ali pa kot zadnja leta, montira pnevmatike, kupljene pri njem, brezplačno. in si na istem oz., nazadnje, v mojem primeru, sem bil mislim da celo cenejši, kot pa preko katerega koli spletnega ponudnika ... kje je poanta?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
novegume.si - kakršnekoli izkušnje? So trenutno z naskokom najcenejši za Maxxis - kombi gumo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
tudi letos imam pomislek glede nakupov online ... so res toliko cenejše, da se splača? načeloma, kadar kupujem nove pnevmatike, mi prvič, vulkanizer sam da ugodno ceno (ki vseeno ni nujno, da je cenejša od online cene), ampak mi pa za to, da ali popust ali pa kot zadnja leta, montira pnevmatike, kupljene pri njem, brezplačno. in si na istem oz., nazadnje, v mojem primeru, sem bil mislim da celo cenejši, kot pa preko katerega koli spletnega ponudnika ... kje je poanta?
poanta je, da imaš doma za montirat (zaenkrat še imam to možnost), drugače je bolj ni.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
ko gledam online cene nihajo tudi za 20%

pri dražjih gumah se že splača malo pogledat kje vzet, poleg tega lokalni vulkanizer nima ravno bogate izbire v malo bolj eksotičnih dimenzijah