Test letnih gum 2019

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
U, hvala za tole. Spletno stran sicer poznam, ampak tegale primerjalnika še nisem videl. Glede vseh razdalj sem itak vedel, da vse štima. Bolj me zanima, kako se stvar pelje.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
U, hvala za tole. Spletno stran sicer poznam, ampak tegale primerjalnika še nisem videl. Glede vseh razdalj sem itak vedel, da vse štima. Bolj me zanima, kako se stvar pelje.

v bistvu imas not podatek, kaksno visino ima potem bocnica, pa si lahko predstavljas, kaj in kako ... naceloma se nizja bocnica tezje zvije, po drugi strani pa veliko vpliva tudi profil sam (zato recimo, nekateri, ki so bili vajeni kaksnih sportnejsih nizkopresecnih pnevmatik, pa se odlocijo za Uniroyal, pojambrajo, da so vozne lastnosti cisto drugacne, kar je lahko cisto res zaradi dezju podrejenega profila).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Do lani sem enako razmišljal tudi jaz čeprav so bile letne Michelinke tretjo sezono v mokrem vedno smrtno nevarne, bil z njimi zelo nezadovoljen. Sicer pa pri enakem mnenju kot ti ostajam zgolj pri zimskih pnevmatikah, in še samo pri Continentalu, ni boljšega, tudi drugo sezono ali tretjo niso slabe.
Kle sem te čakal. Mišelinke sem mel točno iz tega razloga enkrat samkrat in nikol več. Z alpin podobna zgodba. Gy prvo sezono vrhunsko pol pa poden spet oboje zimsko in letno. Conti skoraj enako komplet življensko dobo, zato pri letnih sam še Conti kupim. Z zimskimi Nokian sem pa tok zadovoljen, da je to to.
Tko da moj mnenje, Sava ti je tok sedla samo zato, ker so Mišelinke navaden crap in jih ven vleče sam ime.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
No sedaj bi pa še jaz potreboval nasvet Alter mojstrov za letno gumo 2019 :)
Dimenzija 205/55/16 sedaj sem imel Continental PremiumContact 5 in so po dveh sezonah za zamenjavo.

1. Za Michelin sem slišal da je super guma, ampak mehka in jo za večje število kilometrov odsvetujejo ker se bo prehitro zgonila?

2. Glede na to da mi je varnost in kvaliteta gume pomembnejša od cene se nagibam predvsem k GoodYear EfficientGrip ali Bridgestone Turanza T005 ali Dunlop Sport BluResponse.
GoodYear sem pred leti vozil in mi je bila uredu. Dunlop oz. Bridgestone pa nimam pojma kakšna je guma - nasvet? Seveda če je še kakšna druga kvalitetna guma kar na plano z idejami!

3. Ali raje neham "komplicirat";);) in ostanem "zvest" Continentalu PremiumContact ali celo EcoContact?

Hvala za odgovor/-e :)
Conti, sploh ne razmišli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun in krofica

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.836
113
pri taščici
Kle sem te čakal. Mišelinke sem mel točno iz tega razloga enkrat samkrat in nikol več. Z alpin podobna zgodba. Gy prvo sezono vrhunsko pol pa poden spet oboje zimsko in letno. Conti skoraj enako komplet življensko dobo, zato pri letnih sam še Conti kupim. Z zimskimi Nokian sem pa tok zadovoljen, da je to to.
Tko da moj mnenje, Sava ti je tok sedla samo zato, ker so Mišelinke navaden crap in jih ven vleče sam ime.
Se kar strinjam, po spletu okoliščin sem dobil dve leti stare, pa vem zakaj jih je prejšnji lastnik stran vrgel. Ker so drsalnica v primerjavi z novimi. Pišem za zimske, letnih se nisem imel.
In ker je cena premium gume 120 evrov, nexen pa dobrih 60, grem raje kupit novo nexen

Če bi jaz imel namesto 215tudi 205 dimenzijo bi dal takoj to. In to premium, ker je samo 10 evrov dražja od korejske.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Jeseni sem kolebal ali še peto zimo zapored nataknit iste michelin alpin s 5mm profila in jih potem vseeno zmontiral. Zdaj so na 4mm, ne bom rekel, da so kot prvo zimo, vsekakor pa še vedno dobra guma, tudi ko se je treba na mokrem ustavit. Vsaj tako kot primacy hp po treh poletnih sezonah.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
XY let nazaj sem imel PremiumContact2, tudi takrat je bila top guma, lepo mehka, udobna za voznjo, dober oprijem! Tudi ce ti jo malenkost prej pobere je vredno tega.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Vidim da ste povečini vsi zadovoljni z Contijem, jaz sem tudi ampak to samo 2. sezoni, več ne uspem z njimi zvozit, torej cca 30.000km potem so za v smeti, pobira mi jih izredno hitro, na kabriotu kjer ne delam veliko km sem zadovoljen z nexen recimo, med tem ko na prvem avtu se mi najbolje obnese Michelin Energy
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
mam sportcontact 205/50/17 3 leta oz. sedaj gredo v 4. sezono. Avto ima 80k km, se pravi kakih 30-35k na zimskih in 45-50k na letnih. lahk rečem, da sem zadovoljen, za to sezono še bodo. So pa trde ko pes, se prav čuti razlika med temi letnimi in kumho zinskimi. Vožnja z zimskimi bolj udobna, volan lažji, na letnih ima pa občutek, kot da je volan progresiven, da ga nekaj vleče, tak bolj trd je. Amapk overall OK.