Test letnih gum 2019

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ponavadi eco oznake pomenijo sledeče:
- nekoliko trša zmes
- posledično slabše ocene na mokrem
- manjša obraba
- manjša poraba
- pri določenih modelih tudi plitkejši profil nove gume (6 mm); to je mene osebno še najbolj zmotilo

Če je avto lažji in se ne goni na polno po mokrem, so tudi razne eco in energy saver variante čisto okej (preverjeno na prejšnjem avtu z dvema kompletoma Michelin Energy Saver in 150k+ km). Za Alter mašine in težja vozila (SUV, taveliki enoprostorci) pa po mojem mnenju to ni optimalna izbira, tako da sem na trenutni avto že zaradi teže vozila (1.8+ T) nataknil PremiumContact.

Ponavadi,če...
A ti to govoriš iz lastnih izkušenj in si dejansko preizkusil te gume med seboj (eco/premium) a ti to samo nekaj predvidevaš?
Kar si zgoraj napisal se imaš torej za Alter voznika?
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Sem že dobro prebral nč bat in vidim, da le nekaj nakladaš v tri dni. Taki mi gredo pa res najbolj na k, ko ne znajo druzga kot limat neke linke(in še ta je iz leta 2015 HALO) potem pa tukaj gor pametujejo kaj je dobro in kaj ne.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Ker vidim, da bereš počasi, bom tudi pisal počasi: debata je o razlikah med "navadnimi" in "eco" gumami. Podane izkušnje iz prve roke, dejstva in osebno mnenje glede eco gum, kot tudi relevanten test obeh omenjenih Contijev. Podaj mi en tehten razlog, zakaj bi bile zadeve bistveno drugačne, če je govora o 2015 vs. 2019 oz. če je govora o Michelin Primacy vs. Energy saver in Conti Pro vs Eco? Eco guma je dizajnirana za nižje izpuste ter posledično nižjo porabo in obrabo. Z malo logike je jasno, kako takšna zmes vpliva na ostale vozne lastnosti oz. za kakšno kombinacijo vozila in voznika je primerna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Je smiselno dat na Toyota Corola Verso gumo z ojačanimi stranicami /XL/? Nagibam se k Semerit Speed-Life 2. Kakšno mnenje?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.385
9.118
113
zakaj bi bilo smiselno? XL pomeni da je za večje obremenitve. ali se motim?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Ja XL je za večje obremenitve. Razmišljam te dati zaradi večje teže avta, pa tudi je zmeraj poln.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.385
9.118
113
koliko imaš maso (avta), xl so oznake od 97 pa do preko 100... )

1553157876514.png


jaz jih nebi dal če ni homologirano. Guma je dražja in težja. fakt.

jaz jih moram imet xl ker je avto prazen 2t...tak da tu neke znanosti ni.
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
Fulda pnevmatika Sport Control 2 225/45R17 91Y -> 66,60 € na kos.
to je dobra cena... po rezulatatih testov kar sem videl ni tako daleč od drugih premium znamk.
Se vam zdi dober nakup?
letno naredim z octavio max 18k km, tako da tudi če bi imela kaj večjo obrabo to ni problem.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Sem šel pogledat v homologacijski kartonček. Nimam xl le v homologacijo.
No ja, sem pa prišparal par piv. thx vsem
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

cc9

Pripravnik
29. okt 2017
37
5
8
Fulda pnevmatika Sport Control 2 225/45R17 91Y -> 66,60 € na kos.
to je dobra cena... po rezulatatih testov kar sem videl ni tako daleč od drugih premium znamk.
Se vam zdi dober nakup?
letno naredim z octavio max 18k km, tako da tudi če bi imela kaj večjo obrabo to ni problem.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Auto-Bild-Summer-Tyre-Test.htm

Vzemi japonske falken FK510
https://www.mimovrste.com/avtomobilske-gume-letne/falken-pnevmatika-azenis-fk510-22545r17-94y-xl
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
Sem prebral vseh 10 strani teme, vključno z vašim kreganjem in primerjanjem "jst mam večjega kot ti", pa me zanima ali se je našel še kdo, ki je imel/ima Savine UHP2? Tisti ki ste že komentirali v temi se vam ni treba ponavljat - ker sem že prebral kar ste povedali, razen če imate kaj novega za povedat.

Rabim za 225/45/17, sem že začel iskat premium znamke ampak po nekaj komentarjih na začetku te teme me zanima kaj več o tej Savi UHP2. Še kakšna izkušnja z njimi?
Meni je pomembna glasnost, vodljivost po mokri cesti, poraba goriva.


EDIT: še podvprašanje... kako zelo narobe je, če bi menjal samo en par pnevmatik in ne vseh 4? Pri eni, ki jo mam zdaj gor se je pojavila bula, torej moram menjati vsaj en par - so pa DOT 2017 in niso za v smeti... ali je smiselno, da pustim trenutne gume gor, spredaj na pogonska kolesa pa dam nove recimo te Savine?

Kje je hiba v tem primeru?
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dobra praksa naj bi bila, da daš zadaj boljše gume, se pravi nove, spredaj pa dve leti stare pa je.
Hiba vseh teh debat je sicer to, da se komplicira v 3pm.
Bolj varno za vožnjo je, da otrokom in ženi med vožnjo zalepiš usta, kot najbolj premium gume. :zardelalter:
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
a se ne da boljših gum na pogonska kolesa? Še posebej, če so to tista s katerimi krmiliš avto?