Teslo v Tesli Y

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Točno to, na Norveškem je ogromno Tesel (ne mislim Norvežanov), pa ni nekih problemov, pa kolikor vem so norveške zime kar hladne.
Je pa na žalost tako, da je treba iz vsega narediti zgodbo. Tako folk začne onanirati na težave el. avtov, ker el. avti so brezvezni, fuj in fej. Na drugi strani imaš npr. Tesla fanboye, ki bi, če bi Elon iz novih modelov odstranil vetrobransko steklo, ploskali kako se te genialne rešitve drugi niso spomnili, saj je zato avto lažji in se šipe ne rosijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici

Norveška statistika: električni avtomobili bolje prenašajo mraz kot klasični

Se kar nekako strinjam (mislim da) s prvim komentarjem pod objavo.
Dajmo pogledat povprecno starost EV in ICE.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ne bos verjel, s strehe in cez prtljaznik je zdrsnilo dol kot po maslu, streha je cela steklena, zadnje steklo itak tudi ogrevano, samega pleha na prtljažniku zada pa skoraj nič, frunk pa seveda ni ogrevan in sem na mojo lastno zgroženost iz sprednje haube moral z roko ene dvakrat odriniti sneg dol, katastrofa ti rečem. Razmišljam o uveljavljanju stvarne napake pri Tesli.
Fajn, da si sedaj napisal, da si pa le moral nekaj očistit.
Očitno pa počasi tudi ti postajaš Tesla fanboy, ker dejanski fakt barvaš po Teslino.
Jaz bi se zamislil nad tem.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Fajn, da si sedaj napisal, da si pa le moral nekaj očistit.
Očitno pa počasi tudi ti postajaš Tesla fanboy, ker dejanski fakt barvaš po Teslino.
Jaz bi se zamislil nad tem.
Ja, sem šel še enkrat prebrat in se opravičujem, ker nisem napisal, da sem moral iz NEOGREVANEGA frunka z roko dvakrat odriniti sneg dol, katastrofa. Fanboy pa nisem, ker sem že velikokrat napisal kakšne bedarije me motijo pri Tesli, ampak sem imel prej veliko razno raznih avtov in veš kaj, povsod so bili plusi pa minusi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Nitro

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Tega s slajdom jaz preprosto ne razumem; ajde da bi to en iPhone fanatik sam vgradil v avto, ker brez slajdanja ne zmore, samo avtomobilska firma?!? :oops1:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in sajkek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Se kar nekako strinjam (mislim da) s prvim komentarjem pod objavo.
Dajmo pogledat povprecno starost EV in ICE.
En komentar tudi pove, da je na Norveškem poseljenost večinoma ob morju. Zato temperature v teh delih niso tako polarne kot si eni predstavljajo. Velikokrat so kar podobne kot v Ljubljani. Trenutno je v kraju Trondheim v osrčju Norveške 6 stopinj nad ničlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Precej, precej bolj neugodna je V Švedska in Finska.
Norveško "greje" pozimi ostanek zalivskega toka oz. severnoatlantski tok. Ob obali je velikokrat pozimi samo malo v minus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in MrDaco

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Screenshot_20240122_112209_Windy.jpg


Trenutno topleje kot v Ljubljani
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
To je predvsem zato, ker Tesla je racunalnik na kolesih in ne avto z vgrajenim racunalnikom :) ... Tesla nima zgodovine pri gradnji avtomobilov ... :p ...
Saj je logično zakaj vse stavijo v SW. Ker je tako zelo enostavno spreminjati/nadgrajevati funkcije. Npr. ugotovijo, da ta slider je pa problematičen in evo, čez 2 dni je tam gumb namesto sliderja.
Pri fizični ročki/stikalu je to malo težje ;).
Je pa po mojem mnenju to korak predaleč. Recimo pri smernikih bi morali zakonodajalci pokazati znak stop.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Glede na to da sem navajen voziti z eno roko(kadar "sanjam" na cesti) mi je ze rocka za brisalce (tesla menjanik) dalec, ekran je pa se dlje. Napor je tako dalec roko stegovati pri nekem manevriranju.
Menjalnik na konzoli v stilu Huundai Kone se mi bolj dopade.
Ps
Peljal nisem se nobene.
Zmigavci na knof pa ...
V rondojih se mi zdi bolj praktično, sicer moram roko vedno prestavljat iz 9 na 12.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Danes je bilo -9 zjutraj, avto je bil zunaj, še vedno se ne premakne. poskušal sem vse, toplo pihati v baterijo 3 ure, avto sem zavil v deke in spodaj podstavil termoforje s toplo vodo. Poskusil sem tudi pošiljati pozitivne misli avtu pa nič…

Aja ne, 8 minut pred startom sem ga ogrel prek telefona, se usedel v topel avto in odpeljal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bluub

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Zadnič je Bjorn spravil eno teslo v mirovanje. Nisem bral daleč nazaj, če je ob debati, ki poteka kdo lepil vlog...

Kar zanimivo. Mrzla baterija, delno izpraznjena ni hotela polnit na šuko. Ne pojasni popolnoma (ali pa sem morda FF izvedel) ampak kolker je razumeti je bilo premalo župce za pogret baterijo pred polnenjem. Baterija je bila na nakj stopinj pod lediščem vode. Po 24 urah so ga porinili v ogrevano garažo. To so zadeve, ki bi morale pisat v navodilih. Vsaka tehnika ima omejitve. ...
Aja marsikaj bi moralo dodatno v Teslinih navodilih pisat glede omejitev Autopilota. ampak marketing ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in sad

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Teslin avtopilot je itak nateg, da ni večjega. Že ta osnovni lane assist in ''radarski'' tempomat (vem da ni radarski ampak na kamero), je meni osebno slabši, kot sem ga imel prej v bavarcu, tako da točno tako, to je nateg, ki ga glupi američani kujejo v zvezde na njihovih ravnih cestah, kjer je najvišja omejitev itak 70 mph.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Glede na to da sem navajen voziti z eno roko(kadar "sanjam" na cesti) mi je ze rocka za brisalce (tesla menjanik) dalec, ekran je pa se dlje. Napor je tako dalec roko stegovati pri nekem manevriranju.
Menjalnik na konzoli v stilu Huundai Kone se mi bolj dopade.
Ps
Peljal nisem se nobene.
Zmigavci na knof pa ...
V rondojih se mi zdi bolj praktično, sicer moram roko vedno prestavljat iz 9 na 12.
Glede parkiranja:
Skočite na 14.05:
Slidey, slidey.:valjamse:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Aja ne, 8 minut pred startom sem ga ogrel prek telefona, se usedel v topel avto in odpeljal.
Dobro to. Sedaj so konji že mimo in je očitno aktualen the next big hype, kako hitro se avto segreje pri teh temperaturah :).
A nam boš še povedal, koliko soli je gor na avtu, pa kako je kupčka podrl?
@teslaši :valjamse:
Eni se pa usedemo in odpeljemo brez kakršnegakoli sploh razmišljanja o teh zadevah.
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.555