Teslo v Tesli Y

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Ja ključ od avta na telefonu je res neprecenljivo. Sploh iz varnostnega vidika prava inovacija in pojem varnosti. Saj ne da tu in tam ko grem od doma obračam ker pozabim GSM, ključe bolj težko.
Če bi imel ključ na GSM-u, se brez tega tudi odpeljat ne bi mogel :aplauz: Vidiš, rabiš Teslo, da ne boš brezveze delal nepotrebnih kilometrov, onesnaževal okolja z umazanimi plini ter delal gneče na cesti :aplauz:
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.630
989
113
Ja ključ od avta na telefonu je res neprecenljivo. Sploh iz varnostnega vidika prava inovacija in pojem varnosti. Saj ne da tu in tam ko grem od doma obračam ker pozabim GSM, ključe bolj težko.

Vidiš s Teslo ne moreš niti startati in se takoj spomniš, da si pozabil telefon. To je plus, veš koliko kilometrov bi prihranil :)


Ah, na prejšnji strani sem bil, me je vogel prehitel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun in Hanzi

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
841
93
Kdo pravi da jih kradejo? Verjetno jih ne kradejo, nimam podaka o tem, kar pa ne pomeni da jih slej kot prej ne bodo začeli krast, odpirati itd... ne vidim vrednosti v tem? Zakaj bi človek to rabil na telefonu? Razumem da je nekdo otročji ali tehnološki freek, pa se mu zdi to kul, neke hude vrednosti v tem pa res ne vidim. Kul iznajdba je npr. bila da sedeš v avto in imaš ključe v žepu in lahko avto zaženeš, pač uporabno brez neke drame.

Saj zadeva tudi deluje tako. Telefon je pametni ključ. Ni treba nič klikat v telefonu..


Omogoča pa Tesla še vklop PIN kode, preden lahko avto odpelješ.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Kdo pravi da jih kradejo? Verjetno jih ne kradejo, nimam podaka o tem, kar pa ne pomeni da jih slej kot prej ne bodo začeli krast, odpirati itd... ne vidim vrednosti v tem? Zakaj bi človek to rabil na telefonu? Razumem da je nekdo otročji ali tehnološki freek, pa se mu zdi to kul, neke hude vrednosti v tem pa res ne vidim. Kul iznajdba je npr. bila da sedeš v avto in imaš ključe v žepu in lahko avto zaženeš, pač uporabno brez neke drame.
No vidiš, tesla je ze korak naprej. Ne rabis zagnat..bremzo tapnes,"brisalc" gor al dol, pa gasa
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ne vem, ogromno tesel so prodali na Norveškem pa nobene drame. Jaz sem danes imel avto parkiran na zunanjem parkingu. 10 minut pred odhodom sem dal na defrost, ko sem prišel do avta je seveda bilo na avtu 20-30cm snega, ampak ker mi je v avtu kazalo 28 stopinj, sem samo odrinil sneg, ki je lepo padel dol z avta, se usedel v avto in odpeljal. aja, na avtu imam nove dobre zimske gume, moram priznat da je avto peljal kot po tračnicah in je bilo kar malo dolgočasno. Glede varnosti super, glede užitak v vožnji - dolgčas, prvič po dolgem času sem res pogrešal bavarca. :oops1:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
ko sem prišel do avta je seveda bilo na avtu 20-30cm snega, ampak ker mi je v avtu kazalo 28 stopinj, sem samo odrinil sneg, ki je lepo padel dol z avta, se usedel v avto in odpeljal.
CaRji naredijo tako, da se usedejo in pohodijo in sneg sam zdrsne dol.
Sicer pa, a to ima Tesla gretje tudi pokrova frunka in prtljažnika, da sneg kar sam zdrsne dol? Ali malo nakladaš?
Ker ko jaz na mojem Webasto zakurblam moram vseeno pokrov motorja, prtljažnika in streho očistit. Sam ja, ni to čudo sveta EV, ki zmore vse. :evil:
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
CaRji naredijo tako, da se usedejo in pohodijo in sneg sam zdrsne dol.
Sicer pa, a to ima Tesla gretje tudi pokrova frunka in prtljažnika, da sneg kar sam zdrsne dol? Ali malo nakladaš?
Ker ko jaz na mojem Webasto zakurblam moram vseeno pokrov motorja, prtljažnika in streho očistit. Sam ja, ni to čudo sveta EV, ki zmore vse. :evil:
Ne bos verjel, s strehe in cez prtljaznik je zdrsnilo dol kot po maslu, streha je cela steklena, zadnje steklo itak tudi ogrevano, samega pleha na prtljažniku zada pa skoraj nič, frunk pa seveda ni ogrevan in sem na mojo lastno zgroženost iz sprednje haube moral z roko ene dvakrat odriniti sneg dol, katastrofa ti rečem. Razmišljam o uveljavljanju stvarne napake pri Tesli.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Na koncu videa so implicirali, da ni problem v polnilnicah pač pa v premrzlih baterijah v avtih, in da je v hudem mrazu pred polnjenjem treba klikniti opcijo "Battery preconditioning"...

Bi to lahko pomagalo tem črncem, ki skoraj ne znajo angleščine, ampak eden od njihovih rojakov je pa le povedal, da ima avto na kabel priklopljen cele ure, pa še vedno gleda številko 0%?
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
841
93
So bile tudi polnilnice defektne.
Je pa problem, da so to sami Uberaši, ki nimajo domače polnilnice, se ukvarjajo s taxiranjem folka in so bili vajeni filat pri nizkem stanju baterije samo na Tesla Superchargerjih. In potem se je zložilo cel kup negativnih faktorjev skupaj.
-25 stopinj C, polnilnice v defektu, na tistih, ki so delale, se je nabrala kolona do nekaj ur. Ko je folk čakal v vrsti, so se nekaterim baterije spraznile do tilta, avti so postali uteži, skratka klavarija, ker folk ne nuca zdrave kmečke pameti, ko je napovedano tako ekstremno vreme. To se je vrtelo vse okrog par lokacij v Chicagu.
Pri Amerih je pač vse v ekstremih, na Norveškem pa ob takem vremenu business as usual, ker ne silijo z glavo skozi zid.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Guinness

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.556