tema za ekonomiste

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Katerem? Zakonu o gospodarskih družbah, ali poslovnih poročilih d.d.-jev, pod katerimi je (spet, Paloma, ker sem jo ravno malo raziskal) podpisan Deloitte, ki kazensko odgovarja za svoj podpis, če se kdaj odkrije da so se podpisali pod nekaj kar ni res.

Kje ?

V Sloveniji?
shocked-1.gif


hysterical-1.gif


(Samo izražam svoje valjanje pod mizo ob tako otroško naivnem zaupanju v slovenski sodni sistem. Očitno midva živiva v tako različnih svetovih, da se nikoli ne bova znašla na isti valovni dolžini. Zato glede ostalih reči sploh ne bom načenjala debate.).
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
No, okay
smile-1.gif


Imaš popolnoma prav, sodni sistem danes ne sploh (razen ko je treba točke za volitve nabirat, takrat pa hop na "tajkune"!).

Ampak, recimo, da imamo najdražjo državo v EU zato, da uveljavlja svoje zakone, ne pa zato, da imamo 90% preveč uslužbencev v državni upravi. (Tole se spet malo navezuje na "NS mora kontrolirati svoje uprave" - v tem primeru bi bilo bolj "Država naj uveljavi svoje zakone, volilci pa volijo tiste, ki bodo vsaj uveljavljai obstoječe, ne pa po tekočem tranu ustvarjali nove.")
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Rečemo že lahko, hudič je, da je to samo predpostavka, ne pa resničnost.
smile-1.gif

(volilci volijo tiste, ki lepo špilajo na orglce in imajo dober golaž
grin1.gif
)

Ajd, lahko noč.
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
V Muri dosegli dogovor Murska Sobota | 26.2.2008 | STA

Delavci Mure so se z vodstvom dogovorili o internem dvigu minimalne plače za 25 evrov bruto in dvigu plač za 30 evrov bruto.
Zaposleni v murskosoboški Muri so se danes z vodstvom družbe dogovorili o zvišanju plač. Podjetniški sindikat največjega slovenskega tekstilnega podjetja bo tako v sredo zjutraj odločal o preklicu za v četrtek napovedane opozorilne stavke.

Predsednik pomurske območne organizacije Sindikata tekstilne in usnjarskopredelovalne industrije Slovenije Drago Forjan je danes povedal, da so se dogovorili o internem dvigu minimalne plače za 25 evrov bruto in dvigu plač za 30 evrov bruto, ki bi bil izplačan kot dodatek k plačami.Ta uskladitev plač za okrog 3300 Murinih delavcev bi veljala tudi za nazaj, kar pomeni od 1. januarja letos, je še dejal Forjan.



No zdaj pa dost jokanja. Tole bo zvišanje za cca 15€ neto.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
V Muri dosegli dogovor Murska Sobota | 26.2.2008 | STA

Delavci Mure so se z vodstvom dogovorili o internem dvigu minimalne plače za 25 evrov bruto in dvigu plač za 30 evrov bruto.
Zaposleni v murskosoboški Muri so se danes z vodstvom družbe dogovorili o zvišanju plač. Podjetniški sindikat največjega slovenskega tekstilnega podjetja bo tako v sredo zjutraj odločal o preklicu za v četrtek napovedane opozorilne stavke.

Predsednik pomurske območne organizacije Sindikata tekstilne in usnjarskopredelovalne industrije Slovenije Drago Forjan je danes povedal, da so se dogovorili o internem dvigu minimalne plače za 25 evrov bruto in dvigu plač za 30 evrov bruto, ki bi bil izplačan kot dodatek k plačami.Ta uskladitev plač za okrog 3300 Murinih delavcev bi veljala tudi za nazaj, kar pomeni od 1. januarja letos, je še dejal Forjan.



No zdaj pa dost jokanja. Tole bo zvišanje za cca 15€ neto.
grin1.gif

Kok pa naj dvignejo? Za 100€? 15€ se res ne zdi skor nič ampak je pa to 5 piščancev (2.5€ na kos), kila riža (1€) pa kila paradajza (1.5€) kar je 5 kosil...
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
razsvetlite me!!!

sem študent, na mesec imam prihodkov od dela cca 350-400€, ter foter primakne zraven še 150....recimo da dobim na mesec dobrih 500€.....jaz pridem skozi s tem da živim pri tastarih, in njim ne dam niti ficka, ter za kakšne izredne nakupe mi da še vedno foter denar...kakšna oblačila, računalnik za šolo, popravilo avta.....

za bencin porabim na mesec cca 150€, potem so tukaj še smučarija skoraj vsak vikend, pijače s kolegi, kako žuranje...itd...kar ostane porabim za moje hobije......

jaz sedaj to smatram za neko dostojno življenje.....kar se spodobi za vsakega.....

plačam inštrukcije tistemu ki me nauči pridet skozi s 400€ s plačilom stanovanja, položnic, avta, hrane, in še vzgojo kakega froca......(aja da ne bo naloga tako težka lahko izpustite smučarijo, žure, počitnice, izredne izdatke kot so kaka večja popravila....
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
ja tisto je životarjenje. Za mene je dostojno življenje brez luksuza nekak tak kot si ti opisal, se pravi 500 ojrotov za v luft, 500 stroški. Jurja na mesec pa roka...ti ne manjka kaj dosti
wink-1.gif
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
sem študent, na mesec imam prihodkov od dela cca 350-400€, ter foter primakne zraven še 150....recimo da dobim na mesec dobrih 500€.....jaz pridem skozi s tem da živim pri tastarih, in njim ne dam niti ficka, ter za kakšne izredne nakupe mi da še vedno foter denar...kakšna oblačila, računalnik za šolo, popravilo avta.....
Na kratko - razvajen si.

Takega pa se ne da navaditi na življenje s 400 €.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
sem študent, na mesec imam prihodkov od dela cca 350-400€, ter foter primakne zraven še 150....recimo da dobim na mesec dobrih 500€.....jaz pridem skozi s tem da živim pri tastarih, in njim ne dam niti ficka, ter za kakšne izredne nakupe mi da še vedno foter denar...kakšna oblačila, računalnik za šolo, popravilo avta.....
Na kratko - razvajen si.

Takega pa se ne da navaditi na življenje s 400 €.

če to pomeni biti razvajen potem se posipam s pepelom
rolleyes-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
sem študent, na mesec imam prihodkov od dela cca 350-400€, ter foter primakne zraven še 150....recimo da dobim na mesec dobrih 500€.....jaz pridem skozi s tem da živim pri tastarih, in njim ne dam niti ficka, ter za kakšne izredne nakupe mi da še vedno foter denar...kakšna oblačila, računalnik za šolo, popravilo avta.....
Na kratko - razvajen si.

Takega pa se ne da navaditi na življenje s 400 €.

če to pomeni biti razvajen potem se posipam s pepelom
rolleyes-1.gif

smučanje vsak vikend, žuranje, pijače... to je razvajenost


zelo redki si lahko prvoščijo smučanje oz opremo, kaj šele vsak vikend
smirk-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
spet sereš klamfe na suho, brez kake pametne podlage
bonk.gif


on si kot težki luxus privošči opremo, ki jo ima nekaj let in skijanje vsak vikend, nekdo ki pa se ga nažira v gostilni čisto vsak dan, skadi 2 škatle čikov, med vikendi itak pijanica, zgoni na tem 3x več keša kot naš skijaš na smučanju, pa je kaj? normaln slovenec?
bonk.gif


vsak ma svoje prioritete kam svoj dnar vlaga
smirk-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
V Muri dosegli dogovor Murska Sobota | 26.2.2008 | STA

Delavci Mure so se z vodstvom dogovorili o internem dvigu minimalne plače za 25 evrov bruto in dvigu plač za 30 evrov bruto.
Zaposleni v murskosoboški Muri so se danes z vodstvom družbe dogovorili o zvišanju plač. Podjetniški sindikat največjega slovenskega tekstilnega podjetja bo tako v sredo zjutraj odločal o preklicu za v četrtek napovedane opozorilne stavke.

Predsednik pomurske območne organizacije Sindikata tekstilne in usnjarskopredelovalne industrije Slovenije Drago Forjan je danes povedal, da so se dogovorili o internem dvigu minimalne plače za 25 evrov bruto in dvigu plač za 30 evrov bruto, ki bi bil izplačan kot dodatek k plačami.Ta uskladitev plač za okrog 3300 Murinih delavcev bi veljala tudi za nazaj, kar pomeni od 1. januarja letos, je še dejal Forjan.



No zdaj pa dost jokanja. Tole bo zvišanje za cca 15€ neto.
grin1.gif

Firmo pa to košta približno 180.000€? oz. koliko delavcev prejema minimalno plačo?
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
smučanje mi predstavlja hobi. 1 dan s klubom študentov/dijakov te stane 22€, za opremo zapraviš pa ravno toliko kot nekateri za lite felge in spojler....s tem smo razčistili......
foter mi pa plača teden dolomitov....to recimo da je nek luksuz....

noben mi ne bo rekel da družina s povprečnim mesečnim prihodkom ne more privoščit otroku nekaj dni na snegu.....

uffff še dobro da sem potem razvajen....kaj bi šele bilo...tok tok po lesu
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
V bistvu, firmo na letni ravni 30 EUR bruto na mesec za 3300 delavcev stane okoli 1,5mio EUR.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
spet sereš klamfe na suho, brez kake pametne podlage
bonk.gif


on si kot težki luxus privošči opremo, ki jo ima nekaj let in skijanje vsak vikend, nekdo ki pa se ga nažira v gostilni čisto vsak dan, skadi 2 škatle čikov, med vikendi itak pijanica, zgoni na tem 3x več keša kot naš skijaš na smučanju, pa je kaj? normaln slovenec?
bonk.gif


vsak ma svoje prioritete kam svoj dnar vlaga
smirk-1.gif

sori maš res. 1000€ za opremo + karta vsak vikend, hrana, prevoz... to je res nekaj kar si lahko vsak privošči
bonk.gif


vrjetno je pozabu dopisat, da so mu opremo starši kupil
smirk-1.gif


na drugi del: ne tisto je kronik in ker je večina slovencev pijancev, je skoraj da normalen ja
stupid-1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
spet sereš klamfe na suho, brez kake pametne podlage
bonk.gif


on si kot težki luxus privošči opremo, ki jo ima nekaj let in skijanje vsak vikend, nekdo ki pa se ga nažira v gostilni čisto vsak dan, skadi 2 škatle čikov, med vikendi itak pijanica, zgoni na tem 3x več keša kot naš skijaš na smučanju, pa je kaj? normaln slovenec?
bonk.gif


vsak ma svoje prioritete kam svoj dnar vlaga
smirk-1.gif

sori maš res. 1000€ za opremo + karta vsak vikend, hrana, prevoz... to je res nekaj kar si lahko vsak privošči
bonk.gif


vrjetno je pozabu dopisat, da so mu opremo starši kupil
smirk-1.gif


na drugi del: ne tisto je kronik in ker je večina slovencev pijancev, je skoraj da normalen ja
stupid-1.gif


oprosti....opremo menjam na 5 sezon, ko jo kupim dam res skoraj 1000€ ampak je dokaj profesionalna roba....
dobiš opremo brez oblačil za 200€...samo potem se ne moreš kazat na krvavcu medtem ko čakaš 1 uro v koloni...
prevoz, karta = 22€ topel obrok še 5€.....eno je smučanje ki si ga lahko velika večina privošči, drugo pa je pijančevanje v najvišji koči, katerega pa si res ne more vsak privoščit....

aja res pa da na avtu nimam litih felg, niti nobenih turbo izpuhov, niti gum za 100€....itd....
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Corleone: ti pa res nimaš osnov razčiščenih...lajaš pa huje kot pes, ki je že 5 let na verigi...

Od kdaj je merilo razvajenosti to koliko si privoščiš?

Nekdo lahko mesečno zabije 10.000 € za alkohol, 50.000 € za obleko, 100.000 € za avto itd. pa še ne pomeni, da je razvajen.

Prosim...več razmišljal pa manj piši...

Moja (sier ostra) opazka je letela na to, da nekdo v študijskih letih živi doma in zraven dobiva še žepnino in ostalo, kar se mu vsake toliko sprdne...in potem pametuje o tem kako je živeti s 400€....
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
sem 100% da imam več pojma o takih zadevah, kot velika večina tapametnih v tej temi. na žalost iz lastnih izkušenj.

se pa tebi vidi da nimaš pojma o teh rečeh. če si nekdo lahko privošči it na dopust za pol leta npr na maldive, potem se lahko reče da je razvajen ane? v OŠ sem imel sošolca, ki si je vsak dan ( ko je blo prvenstvo v nogometu) kupil po nekje 100 pokov nalepk, pa sladkarije, cigarete, pijačo... zame je tak otrok razvajen. da ne govorim o tem, ko si je kupoval 1x yellow cab čevlje, jih nosu 1 tedn, potem si je kupu bulerje, pa spet noso 1 tedn, potem si je kupu tiste skejtarske superge ki so stale po 30k sit...

nerazvajenost je to, da sicer imaš dovolj €, ampak ga ne zapravljaš za stvari ki jih po parih dneh vržeš v kot k ostali krami...

50.000€ mesečno za obleko, pa to zate ni razvajenost?
bonk.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
sem 100% da imam več pojma o takih zadevah, kot velika večina tapametnih v tej temi. na žalost iz lastnih izkušenj.

priden.gif


stupidity.jpg


Hvala, in lahko noč.
13.gif