tema za ekonomiste

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
En kup ljudi živi v Sloveniji in iz meseca v mesec dokazuje, da se da s 400€ (in manj) živet, tako da se Mrkaiæ ni zlagal.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
eh, to se je ze neki cajta po Financah valalo,

pac Mrkaic ma mal ekstremne poglede in npr. inflacijo zna spravit na nivo uravnilovke,
letno stopnjo inflacije deli z 12, pol pa to aplicira na 400€ in rezultat je en pir mesecno

smesno za nekoga, ki se ima za strokovnjaka s podrocja ekonomije
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Da se preživeti tudi z 0 evrov, kar lepo dokazuje kup ljudi, ki si z 0 evrov dohodka uspe kupiti težke avtomobile.

In to je glavni problem njegove teze - da ne loči uradno prijavljenih dohodkov od dejanskih dohodkov, kamor sodijo tudi vsa "mama, tata darila" v obliki zastonj fasunge, stanovanja,... pa vse do fuša na črnem trgu, fehtanja in kraje.

Če namreč odmisliš vse to in ostaneš na golih 400 evrih - jebeš ježa.
Sicer pa seveda ne, kar dokazuje kup študentov, ki jih pokonci držijo starši.

Škoda časa za debato, kjer so že osnovna izhodišča narobe postavljena.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
En kup ljudi živi v Sloveniji in iz meseca v mesec dokazuje, da se da s 400€ (in manj) živet, tako da se Mrkaiæ ni zlagal.

jaz ne bi enačil življenja z životarjenjem in bedo.
smirk-1.gif


bi pa jaz postavil takim frajerjem ala mrkaiæ eno vprašanje.
Zakaj imate tako nepotrebno ogromne plače, če se da preživet s samo 400€ mesečno?

takrat bi se pa začelo zatikat tem "gospodom"
stupid-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kako zakaj? Vsak ima raje 3000€, kot 400€.

400 je verjetno minimalc. S 3000 €, pa si lahko voščiš kaj lepšega.


S 400€ nekateri ravno pokrijejo najemnino. :D
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
raje že raje, ampak če so tako glasni da se da preživet s 400€, zakaj potem rabijo po 10000€ mesečno. samo kaj ko novinarji nimajo jajc za taka vprašanja
smirk-1.gif
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Ja peeezda..sej nismo v socializmu...vsak naj ima toliko, da lahko preživi al kaj?

A ima kdo link do tega članka...da se ne bo na pamet pisalo...

Kozarec - lahko pa se preprosto vprašamo: ali je 400 €/mesečno dovolj za preživetje. Torej ves mesečni prihodek (tak ali drugačen) je 400 €.

Sam bi rekel, da lahko v primeru, da imaš stanovanje/hišo. Pomeni da ne plačuješ najemnine....
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Kozarec - lahko pa se preprosto vprašamo: ali je 400 €/mesečno dovolj za preživetje. Torej ves mesečni prihodek (tak ali drugačen) je 400 €.

Sam bi rekel, da lahko v primeru, da imaš stanovanje/hišo. Pomeni da ne plačuješ najemnine....

Še enkrat preberi, kar sem napisala.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Ammm..očitno boš morala ti...

Da spravim še v tvoje besede:
Citat:
Če namreč odmisliš vse to in ostaneš na golih 400 evrih - jebeš ježa.
Torej govorimo o golih 400 €. Ali je dovolj ali ne. Tako tudi sam razumem temo oz. prvi post. Ti si dodala notr še neka izhodišča, s katerimi bi debata postala zapletena. Sam sem predlagal, da se vprašanje poenostavi:
400 €, da ali ne?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Vidiš, zato se jaz o tem ne mislim preklarit.
Ker je očitno, da večina - vključno z MMjem - sploh ne razume, kje je problem takih - po tebi "zapletenih" - diskurzov.
Če pa tega ne razumeš, ker je preveč zapleteno, pa seveda ne moreš pametno debatirati.
Meni se pa ne da izgubljati časa s tem, da bomo najprej na n razlagali problem, da ga bo sploh kdo (npr. ti) razumel, preden bomo sploh lahko kaj debatirali.

Ker je odgovor na tvoje vprašanje DA (konec koncev kup maminih maz vozi in lepo živi z 0 evrov na mesec),
in je seveda odgovor hkrati tudi NE (ker če nimaš nič drugega - nič pomeni TUDI stanovanja ne - potem jebeš ježa).

Če ti še vedno ni jasno, kje je problem pa sorry.
smirk-1.gif

(davkratna razlaga istega stavka mora biti povsem dovolj za vse, ki so opravilno sposobni. Bi ti pa zelo koristilo, če bi post prebral v celoti - da bi sploh razumel, od kje pride "to" v stavku, ki si ga iztrgano citiral).
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Ammm..očitno boš morala ti...

Da spravim še v tvoje besede:
Citat:
Če namreč odmisliš vse to in ostaneš na golih 400 evrih - jebeš ježa.
Torej govorimo o golih 400 €. Ali je dovolj ali ne. Tako tudi sam razumem temo oz. prvi post. Ti si dodala notr še neka izhodišča, s katerimi bi debata postala zapletena. Sam sem predlagal, da se vprašanje poenostavi:
400 €, da ali ne?

Joj kok si neumen. Nič ne razumeš kaj ti poskuša kozarec dopovedat. Preberi si še najmanj stokrat njene poste in boš počasi s pomočjo tolmača kaj razumel...
grin1.gif


Z 400€ se da preživet, če še nimaš družine in ti ni potrebno plačevat najemnine (si že lastnik stanovanja ali živiš pri starših).

Z 400€ se nikakor ne da preživet, če imaš družino, kredit za stanovanje, avto...

Odvisno od situacije.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Nekateri preživijo še z manj prihodka mesečno. Ampak je treba ločit življenje in preživetje. Glede na vse standarde, dobrine, ipd. ki jih svet premore v 21. stoletju, menim, da ni človeka, ki si ne bi želel dostojnega življenja oziroma, da bi imel vsaj za neko normalno življenje in mu ne bi bilo treba gledat na vsak dinar in preštevat, ali bodo zadnjega v mesecu še imeli za hlebec kruha...sicer pa Miæo - lahko je srat s polno ritjo (dobrin & denarja) :S
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Ok kozarec...zdej mi pa res ni jasno kaj ti danes dogaja...glede na to, da je lep dan, da je za nami lep sončen vikend mi ostaneta le dve možnosti:
a) da si taka po naravi in da tega nisem do sedaj opazil
b) da imaš ***

1. Če sam predlagam, da se najprej poda mnenje o preprostem vprašanju, ne pomeni, da nisem sposoben razumeti"zapletenih" [seveda si morala z " " pokazati na lastno superiornost, ane?] debat...

2. Če so za tvoj okus izhodišča postavljena slabo, še ne pomeni, da so dejansko slabo postavljena.

3. So bila izhodišča sploh kje postavljena in kje so bila? BTW: Že v prvem postu sem prosil za link do članka...

4. Sam sem predpostavil izhodišče 400 golih €. Ti pa si v odgovoru na to to vprašanje spet začela o "maminih mazah" in ostalih skupinah, ki ti očitno ostajajo v grlu.

Torej prosim:
a) bomo govoril vsi o jabolkah?
b) bo en (jst) o jabolkah, drug (ti) o hruškah
c) bomo govoril o sadju?
d) ne bomo govoril?

Ti si se zgoraj odločila za možnost d. Hkrati pa uporabljaš b. Prosim odloči se.

5. Meni je jasno na kaj se "to" nanaša. Tebi sklepam, da tudi. Zato nisem videl/ne vidim potrebe, da bi te prej citiral v celoti.

6. Malo pazi na jezik. Vem, da si ostra. V veliko primerih upravičeno. V tem pač ne.

Kavbojc: tako si napisal zadevo, da niti ni jasno a poskušaš mene ali kozarec hebat v glavo?
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Če grem nazaj na topic.

Nedolgo nazaj(pomeni nekaj let) sem se preživljal z delom preko študenta. Plačo (edini prihodek) sem imel cca. 120.000 SIT, plačeval sem najemnino in mi ni nič manjkalo.

V istem letu sem kupil računalnik in si privoščil počitnice - seveda neplačane pa tudi žural sem ga precej več kot danes.

Če gledam s tega vidika, potem teh 400 € spet ni tako malo za preživetje kot se sliši.

Seveda...če si sam.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
400€ ni nič. da človek preživi, brez da bi vsak dan sešteval v trgovini ali bo imel dovolj € ali pa bo moral kaj vrnit. v najboljšem primeru ( brez najemnine) te pridejo položnice okoli 100€, 300 ti pa ostane za ostalo. zdej mi pa povejte kdo lahko preživi s 10€ dnevno?
stupid-1.gif
jest je treba več kot 1x dnevno veste, kje je še prevoz na fax/v službo...

nevem iz koga se delate norca.

burekm ti pa nakladaš ali pa si jedel drugje zastonj. ker za žuranje, comp, najemnino+ hrano NI dovolj 400€
ne-ne-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Ok kozarec...zdej mi pa res ni jasno kaj ti danes dogaja...glede na to, da je lep dan, da je za nami lep sončen vikend mi ostaneta le dve možnosti:
a) da si taka po naravi in da tega nisem do sedaj opazil
b) da imaš ***

1. Če sam predlagam, da se najprej poda mnenje o preprostem vprašanju, ne pomeni, da nisem sposoben razumeti"zapletenih" [seveda si morala z " " pokazati na lastno superiornost, ane?] debat...

2. Če so za tvoj okus izhodišča postavljena slabo, še ne pomeni, da so dejansko slabo postavljena.

3. So bila izhodišča sploh kje postavljena in kje so bila? BTW: Že v prvem postu sem prosil za link do članka...

4. Sam sem predpostavil izhodišče 400 golih €. Ti pa si v odgovoru na to to vprašanje spet začela o "maminih mazah" in ostalih skupinah, ki ti očitno ostajajo v grlu.

Torej prosim:
a) bomo govoril vsi o jabolkah?
b) bo en (jst) o jabolkah, drug (ti) o hruškah
c) bomo govoril o sadju?
d) ne bomo govoril?

Ti si se zgoraj odločila za možnost d. Hkrati pa uporabljaš b. Prosim odloči se.

5. Meni je jasno na kaj se "to" nanaša. Tebi sklepam, da tudi. Zato nisem videl/ne vidim potrebe, da bi te prej citiral v celoti.

6. Malo pazi na jezik. Vem, da si ostra. V veliko primerih upravičeno. V tem pač ne.

Kavbojc: tako si napisal zadevo, da niti ni jasno a poskušaš mene ali kozarec hebat v glavo?

Lepše bi že težko dokazal pravilnost moje odločitve.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
KSZ

Z 400EUR lahko prezivis, zivis pa tezko. Lahko zivis pri starsih ali drugje zastonj. Kupiti si nemores vec ali manj nic (kako bos kupil stanovanje recimo???). Ali pa TV, avto, cunje... Nemogoce. Jaz imam za 1.5 sobno 45kvad. veliko stanovanje 550EUR obroka na mesec. In z enim otrokom je ze "gneca" doma.
Danes pa tudi najemnine za manj kot 200ERU skoraj ni nikjer.

Tukaj je pa potrebno se upostevati kraj zivetja. Sigurno nekje v prekmurju lazje prezivis kot v LJ ali primorskem.

LP
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
zdej mi pa povejte kdo lahko preživi s 10€ dnevno?
stupid-1.gif

Mala šala če nimaš avta.
bon=max. 2€ (kosilo)
zajtrk, večerja= 3€ (0.25€ je 5 žeml v Šparu, ostane ti še 2.75€ za razne klobase, paštete, sire, solato...)
ostane ti še 5€ da jih privarčuješ ali zapraviš po želji (150€ mesečno) za razne kavice, žuranje, športne aktivnosti... (odvisno kaj te veseli)

To je seveda govora o študentskih letih.