tema za ekonomiste

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Izračun je popolnoma pravilen in v 2. razredu bi dobil za to eno lepo čebelico v zvezek. Žal pa nekaj let kasneje pri kakem ekonomskem predmetu šus, al pa bi pogrnil na izpitu (nisem ekonomist in ne vem, kdaj bi se človek naj to naučil).
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
no potem pa nas drugošolčke razsvetli, kako bi se pa moralo računat, da bi imeli prav.
smirk-1.gif
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Najprej je treba vedet, kaj je strošek delodajalca. Če delavec dobi 30 EUR bruto, je njegov strošek slabih 5 EUR več. Pol pa to pomnoži z meseci in št. zaposlenih, pa boš že nekje bližje pravemu rezultatu.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Treba je upoštevati še prispevke v breme delodajalca (16,1%) in davek na izplačane plače (ki ga ne poznamo, ker ne vemo, kakšna je natančna struktura plač v podjetju).

Moj feler in se posipam s pepelom.

(BTW - seveda to tudi pomeni, da je delavec dražji 20 centov na uro oz. 1,6 evra na dan
shocked-1.gif
).
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Če delavec dobi 30 evrov več je strošek 30 evrov bruto in to je dodatni strošek!
confused-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
razsvetlite me!!!

sem študent, na mesec imam prihodkov od dela cca 350-400€, ter foter primakne zraven še 150....recimo da dobim na mesec dobrih 500€.....jaz pridem skozi s tem da živim pri tastarih, in njim ne dam niti ficka, ter za kakšne izredne nakupe mi da še vedno foter denar...kakšna oblačila, računalnik za šolo, popravilo avta.....

za bencin porabim na mesec cca 150€, potem so tukaj še smučarija skoraj vsak vikend, pijače s kolegi, kako žuranje...itd...kar ostane porabim za moje hobije......

jaz sedaj to smatram za neko dostojno življenje.....kar se spodobi za vsakega.....

plačam inštrukcije tistemu ki me nauči pridet skozi s 400€ s plačilom stanovanja, položnic, avta, hrane, in še vzgojo kakega froca......(aja da ne bo naloga tako težka lahko izpustite smučarijo, žure, počitnice, izredne izdatke kot so kaka večja popravila....

Takoj ti najdem ljudi ki te vzamejo v inštrukcije za 400 €, lahko še ti pokaže kak se ob taki plači hišo renovira
smile-1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
nikjer nisem rekel da mi gre slabo....privoščim si kar si želim...in če želim kaj izrednega pač počasi varčujem s tem da ne zategnem pas do zadnje luknje.....tako bi pač država s svojim sistemom mogla omogočiti vsem....in s 400€ plače je še daleč od tega.....
politikom besede ne pomenijo nič...bluzijo cele dneve in so navajeni kimati....kak metek v koleno bi streznil marikaterega lopova....