Téma o IP kamerah

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Ne znam za druge modele, ker moja snema na kartico neprekinjeno. Posnetki so dolgi par minut . Medseboj se nadaljujejo (dashcam način), tako je možno določeni del po pregledu in dovnloadat na disk. Bom pokazal okno programa kako izgleda, ko bom pri računalniku.
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Je ze kdo pogruntal kako s snemalnika dol na svoj racunalnik posnames video datoteke?
Drugo je motion detection. Kako ga prepricas, da posname dolocen cas pred dogodkom in dolocen cas po njem? Pri meni anti+diether, post-record in record delay nimajo ucinka, lahko nastavim karkoli oa je vedno posnetek dol le par sekund, do 10 recimo.
Pa se kje to nastavljas, na snemalniku ali na kameri? Imam tudi DMSS aplikacijo za telefon, tisto je sele zmeda. To bom raje pustil za drugic.
če ti tole kaj pomaga

Mobilni gDMSS je še bolj enostaven, tam pa ob playbacku samo klikneš gumb za snemanje videa.

Tole pa še nisem poizkusil pro motion detectionu, se moram en dan lotiti
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Ko kliknemo na disketo se mi pojavi tole. Od tu naprej pa bi moralo iti lažje tudi nam telebanom.
 

Priponke

  • IMG_20210618_083739_copy_1440x1080.jpg
    IMG_20210618_083739_copy_1440x1080.jpg
    424 KB · Ogledi: 135

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Sem vtaknil noter USB ključek. Noben Save ali Download gumb se ni pojavil. Manual sicer govori o tej možnosti, ampak jaz teh ikon enostavno nimam.
Sumim, da je ta možnost morda na voljo, ko delaš direktno na snemalniku, jaz pa vse delam preko Web vmesnika, ki mimogrede ni prilagojen za mobilne browserje. (čeprav v manualu pod Web vmesnik piše, glej local operation)
Morda kak security feature.
Ampak meni priključen monitor ne kaže slike. Snemalnik je tudi na takem mestu, da ne morem z njim operirat lokalno. Pač pospravljen nekje spodaj pod omaro v rumpl kamri.
NVR 2104-I je model snemalnika.
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Hm… domneval sem, glede na PS, da delaš direktno na snemalniku. Jaz vedno za snemanje delam tako. Preko web vmesnika samo gledam po potrebi live stream.
Preverim danes oziroma jutri, ko pridem do snemalnika, kako bi šlo preko web vmesnika ali aplikacije.

PS: Saj imaš tole Dahuo oz Policetech?

PS2: Kako misliš, da ti direkt priklopljen monitor ne dela? Samo problem dostopa, ali je še kak drug issue?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Dahua je kamera in snemalnik.
Glede monitorja, sem poskusil prek HDMI tv priklopit pa ni bilo slike. To je bilo takrat, ko ke je se disk nekaj hecal in se je snemalnik kar naorej rebootal. Z VGA se nisem poskusil, tezko dobit tak monitor/kabel v teh casih.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Sem vtaknil noter USB ključek. Noben Save ali Download gumb se ni pojavil. Manual sicer govori o tej možnosti, ampak jaz teh ikon enostavno nimam.
Sumim, da je ta možnost morda na voljo, ko delaš direktno na snemalniku, jaz pa vse delam preko Web vmesnika, ki mimogrede ni prilagojen za mobilne browserje. (čeprav v manualu pod Web vmesnik piše, glej local operation)
Morda kak security feature.
Ampak meni priključen monitor ne kaže slike. Snemalnik je tudi na takem mestu, da ne morem z njim operirat lokalno. Pač pospravljen nekje spodaj pod omaro v rumpl kamri.
NVR 2104-I je model snemalnika.
Pa si naloži na računalnik program "Smart PSS" in upravljaj s snemalnikom preko njega. Sicer je logika shranjevanja posnetkov bolj kot ne kitajska, ampak dela pa (ko ugotoviš, kako delujejo tiste škarjice ;)).

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mladinec

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Da vam podam rezime.
Disketka in možnost snemanja se pojavi, če delaš z Internet Explorerjem, ki sam ponudi nek Dahua plugin.
V Chrome pa ni nobenega pop-up okna, opozorila ali image placeholderja tako, da mi ni padlo na pamet, da kak plugin al kaj manjka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Jaz imam tudi en bonbonček pri Reolink kamerah....
V web vmesniku kjer urejaš obstoječe ftp nastavitve: Če narediš neko sprembo na nastavitvah in klikneš shrani vedno faila zato ker pošlje namesto gesla zvezdice in v username doda zvezdice npr use***ame... :valjamse:
Tako da moraš vedno oboje znova napisati preden shraniš.

Sicer pa meni zdaj vse super deluje. V 5 kamerah imam noter SD kartice, da lahko prek telefona ali PC pregledujem posnetke, poleg tega mi pa na Synology (FTP) odlaga posnetke za bolj ziher backup...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Jaz imam tudi en bonbonček pri Reolink kamerah....
V web vmesniku kjer urejaš obstoječe ftp nastavitve: Če narediš neko sprembo na nastavitvah in klikneš shrani vedno faila zato ker pošlje namesto gesla zvezdice in v username doda zvezdice npr use***ame... :valjamse:
Tako da moraš vedno oboje znova napisati preden shraniš.
Si probal z rqzlicnimi brskalniki?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Daniel

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Si probal z rqzlicnimi brskalniki?
Nisem, ker uporabljam samo Chrome... Ampak gesla vem da ne pošlje na frontend, torej ga tudi nazaj ne more poslat.
Koda bi morala biti tako "pametna", da bi shranila ostale podatke v kolikor je geslo že shranjeno na kameri. Ne pa da shrani zvezdice.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
KSZ

Torej lani nabavil Robaxo 4mb na Mimovrste

Letos pa Dahua iz Digitklika (za 47 eur prejsnji teden)

Taprva dela prek podatkov, druga pa ne. Prva ima samo njihov app ali cloud, ne gre drugace videov prenest, druga pa. Ima vecjo anteno in signal wifi lovi dlje.

Dahua ima tudi sirsi vidni kot in je zgleda dejansko 4mp, ker je slika bolj cista. Manjsa antena (bi blo kul menjat z vecjo).

Torej, kako bi lahko gledal tudi prek podatkov na telefonu?
Router je od Telemacha, gor je 10kanalni switch, vse normalno, brez nekih nastavitev. Rad bi malo pojacal signal na routeru, mogoce bi kabelcek, ki je antena (znotraj ohisja) podaljsal ven iz ohisja in pripel kako anteno gor, to ze kdo delal?
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Dahuo moras nekako priklopit na internet potem na telefonu instaliras aplikacijo DMSS in gledas prek podatkov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Z WiFi verjetno misliš lokalno mrežo, kjer je tudi kamera, s "podatki na fonu" pa dostop zunaj te mreže? Če hočeš dostopat od zunaj, moraš bodisi odpreti zadeve na firewallu in skofigurirati port fowarding ali pa povezat preko neke cloud rešitve (Dahua ima tudi svojo rešitev, če se ne motim), kot imaš tisto Robaxo.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Ja tako. Pri Robaxovi je slo to "automacko", tu pa kot pri nekaterih, potrebno porte odpirat...to mi pac ne gre najbolj :)
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Ja tako. Pri Robaxovi je slo to "automacko", tu pa kot pri nekaterih, potrebno porte odpirat...to mi pac ne gre najbolj :)
Pa saj ima dahua to vklopljeno že po defaultu... Priklopi se na kamero in pod zavihkom network pogled Platform Access ali P2P ali kaj podobnega. To je ponavadi zadnji zavihek nastavitev za mrežo. Potem ti pa piše, če je priklopljena na cloud (zgoraj mora biti kljukica) ali ne in spodaj imaš dve QR kodi.
Če kljukica je in pravi, da ni priklopljena, v TCP/IP vnesi še DNS tvojega ponudnika, ker z 8.8.8.8 na nekaterih ne dela in je treba vnesti točno operaterjevo.

Ko je online, lahko delaš naprej.

Naloži app DMSS, poskeniraj desno kodo na tistem zavihku (ali s škatle ali nalepke na sami kameri), vpiši ime in geslo za to kamero in mora delati. Pa ko te vpraša za tip naprave, izberi "wired camera" in ne wifi, ker če si jo že sparil na mrežo, ker drugače hoče iti čez postopek za wifi parjenje.

Obstaja pa še možnost, da je to starejši tip kamere in lahko poskusiš z gDMSS plus programom., čeprav se mi zdi, da DMSS podpira tako stare kot nove modele snemanikov in kamer, gDMSS plus (oziroma iDMSS plus za iphone) pa (nekaterih) novih ne mara.

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Pa saj ima dahua to vklopljeno že po defaultu... Priklopi se na kamero in pod zavihkom network pogled Platform Access ali P2P ali kaj podobnega. To je ponavadi zadnji zavihek nastavitev za mrežo. Potem ti pa piše, če je priklopljena na cloud (zgoraj mora biti kljukica) ali ne in spodaj imaš dve QR kodi.
Če kljukica je in pravi, da ni priklopljena, v TCP/IP vnesi še DNS tvojega ponudnika, ker z 8.8.8.8 na nekaterih ne dela in je treba vnesti točno operaterjevo.

Ko je online, lahko delaš naprej.

Naloži app DMSS, poskeniraj desno kodo na tistem zavihku (ali s škatle ali nalepke na sami kameri), vpiši ime in geslo za to kamero in mora delati. Pa ko te vpraša za tip naprave, izberi "wired camera" in ne wifi, ker če si jo že sparil na mrežo, ker drugače hoče iti čez postopek za wifi parjenje.

Obstaja pa še možnost, da je to starejši tip kamere in lahko poskusiš z gDMSS plus programom., čeprav se mi zdi, da DMSS podpira tako stare kot nove modele snemanikov in kamer, gDMSS plus (oziroma iDMSS plus za iphone) pa (nekaterih) novih ne mara.

Jernej
Stokrat hvala, je šlo, skeniral kodo iz računalnika, ko sem vklopil ON.