Téma o IP kamerah

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Vpisi IP kamere v krom in imas tam nastavitve...bom kasneje pogledal, kje se wifi nastavi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
  • Všeč mi je
Reactions: dem

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Danes dobil tole kamero. Naložil DMSS. Povezati pa nikakor ne morem preko wi-fija. Ali mi kdo pove postopek, očitno sem nekaj spregledal:S
Nočem strašit, samo men je crknila po dobrem letu... Pa že tako nisem bil zadovoljen z njo. Vsako kitajsko **anje na Bangood je boljše. Vse kamere iz tam mi delajo že več let. Drugim pa odsvetujem nakup, nima niti zvoka, pa ni tako poceni (na BG dobiš dve za ta denar - pa z vsem).
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Sem gledal tudi na banggood, pa nisem našel nič posebnega. Katero pa imaš ti? Zvok mi ni pomemben.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Iz izkusenj, Xiaomi je tam tam 90, mogoce 100 let pred ostalimi :D
Vsaj kar se enostavnosti, odzivnosti in nastavitev tice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus in igi

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ali je možno kako ojačati wifi signal na dahua kamerah? večja antena ali kaj podobnega?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Lažje je ojačati signal naprave, katera dostopa do kamere. Na primer, dodaš wifi extender (zunanjo verzijo), katera ima usmerjeno anteno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dem

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Če ima kdo Hikvision Hilook kamere, me zanima vaša rešitev: kamere so sicer dobre (4mpix), ampak klinčev software je ostal na IE - zdaj NVR ki ga imam - nanj še pridem v Win11 z Edge IE compatibility-jem, na kamere pa ne več. A ima kdo kak pameten pristop s temi kamerami (razen naredi virtualko z Win7 in IE da boš to zmedo lahko krotil)?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ali je možno pri Dahua kamerah kako nastaviti motion detection, da bi bil manj občutljiv? Malo naletava sneg in meče alarme...
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Remote connection
Video detection
Motion deteection
Advanved conf.
Sensitivity
 
  • Všeč mi je
Reactions: dem

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Če ima kdo Hikvision Hilook kamere, me zanima vaša rešitev: kamere so sicer dobre (4mpix), ampak klinčev software je ostal na IE - zdaj NVR ki ga imam - nanj še pridem v Win11 z Edge IE compatibility-jem, na kamere pa ne več. A ima kdo kak pameten pristop s temi kamerami (razen naredi virtualko z Win7 in IE da boš to zmedo lahko krotil)?
Kaksna starejsa verzija Firefox ESR bi morala delovati, meni dela na mojih kamerah z ESR 31 (niso sicer Hikvision ampak je verjetno podobna stvar).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Hikvision ne kaže sliko v Firefoksu in ne v Operi, zato sem prešaltal na Dahuo. Moraš imeti drugi programz za Hikvision, zaradi tega joi zaenkrat imam v omari. Stala skoraj stodvajset ojrov. Dahua je bila osemdeset, pa še na SD kartico snema. Pozabi na Hikvision. Uporabil jo bom samo za manj pomembne zadeve okrog Hiše.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Mah slabe 3 leta nazaj sem jih kupil 5 za poslovni prostor, pa ne bi menjal če ni treba. Tudi niso ble prav poceni. Ja, imajo pa en plugin k za video samo v IE dela, brez njega pa še do njih ne morem... res nerodno. Bom preveril na Techtrade-u, mogoče imajo tam kakšno idejo.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Na IE dela,ker sem ga naložil na ženin prenosnik, da bi poskusil rešiti težavo. IE ne uporabljam že vrsto let, tako da odpade.
Hikvision kamera je model DS-2CD2042WS. 4Mp. Fokus ima 4mm. Ima zelo ostro sliko pri povečavi zaradi manjšega kota gledanja. Vendar, ta model ima tovarniško napako tako, da lepilo s katerim je zalepljena leča s časom spremeni lasnosti in kamera spremeni fokus. To sem opazi tako, da pri povečavi je že teško bilo prebrat registracijo avta, kar je prej bilo OK. Na internetu je bila informacija, da je to pogosti pojav in je fabrika dala softverski popravek, kateri pomaga samo par mesecev. Sem reklamiral kamero v garanciji servisu na Nizozemskem, vendar niso pokazali veselja do popravila.
Sedanja Dahua ima fokus 2,8 kar da zeelo široki kot gledanja, zato pri povečavi slike ni tako dobra kot prejšnja, čeprav ima en megapiksel več kot Hikvision.
Neka navodila so bila, kako demontirati in popraviti položaj leče kamere Hikviusion, vendar se bom tega lotil pozneje ...
Plugini za Hikvision so tudi za Firefoksa, vendar nič ne pomagajo.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Drži, plugin na FF ne dela, to vem. Če na Techtrade-u ne bodo imeli pametne rešitve, ostanejo tri možnosti: prva je prodat vse skupaj in zamenjat za nekaj drugega, druga je narediti namensko virtualko z Win7 in IE kombinacijo samo za kontrolo teh kamer, tretja pa je da se namesto NVR (kar je škoda ker je namenski HW) uporabi neka druga rešitev, enkrat nastavi kamere (RTSP protokol) pa potem fura čisto drugje (s tem da se ponavlja vajo, če nastavitve kakšne kamere odletijo - ok, praviloma se to sploh ne bi smelo zgoditi).
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Remote connection
Video detection
Motion deteection
Advanved conf.
Sensitivity


Sem nastavil Sensitivity na 1, pa je teh alarmov še vedno ogromno (ponoči skoraj vsako minuto:S). Je potrebno nastaviti še kaj? Ali je normalno da je zavihek za advanced conf. vedno zaprt?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Prav včeraj sem nameščali program za kamero tudi na telefon, in sem slučajno prišel v meni, v katerem je slika kamere izrisan z mrežo (kot šahovnica). Tam lahko nastaviš območje "gledanja" kamere, da ti alarm ne sproži vsaka mačka. Za Winze še nisem tega nastavljal, vendar so tam verjetno še večje možnosti nastavitev.

KarEn.. v Firefoxu dela, samo na stari verziji. Ne vem točno številko verzije (okrog štirideset), vendar tega nisem hotel nalagati, da ne bi zmrdal vse sedanje nastavitve.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Sem nastavil Sensitivity na 1, pa je teh alarmov še vedno ogromno (ponoči skoraj vsako minuto:S). Je potrebno nastaviti še kaj? Ali je normalno da je zavihek za advanced conf. vedno zaprt?
Daj se ono pod tem na 5 sekund ali vec, da ne zacne takoj snemat, ce ena smet leti mimo po zraku.