Téma o IP kamerah

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Zdravo,

pred časom je bila tema, kjer ste kupovali ene dobre 4mp IP kamere, pa ne najdem. Ima kdo link mogoče?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Si mislil tole temo
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Rečemo še kakšno o zastonjskem software za videonazdor?
Poznam iSpy, samo zna biti kar požrešen in neodziven.
Še kaj pametnega?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mišljeno je bilo bolj v smislu detekcije gibanja (da se da določit okvir in občutljivost) in na podlagi tega tudi snemanje na lokalni disk ter nastavljiva rotacija posnetkov...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Še moja izkušnja glede nakupa in uporabe IP kamer.
Pred kratkim se nabavil eno Reolink 520 dome kamero (za test) in nato še 4kom Reolink 520A dome kamere:
(520 je plastična in podpira samo 64GB kartice medtem ko 520A so kovinske in podpirajo 256Gb kartice)

Na amazon.de sem kupil POE switch Mokerlink 8Poe+2G:

Priklop je potekal brez težav, vse kamere so delale odlično imajo android app, web dostop in windows clieneta za nadzor...
Ker sem želel imet tudi arhiv posnetkov sem na en star PC Ubuntu 18 LTE + motioneye (za RTSP stream).

Zadeva je delala delno ok.. artefakti ki so se pojavili v RTSP streamu so povzročili, da je motioneye prepogosto zaznal gibanje in v 10dneh je bil 1TB disk poln.
Poleg tega je tista kišta kurila skos cca 80W in je bila posledično strojnica ves čas precej topla/skoraj vroča. (Pa tudi poraba elektrike je cca 6€ na mesec.)

No ko je bil disk poln so se začele težave... namreč ko sem pobrisal stare fajle in naredil reštart se komp ni več pobral...
Ker mi res ni do tega, da bi ful časa zapravil za študiranje in šravfanje linuxa sem začel gledat alternative.
Nabavil sem nekaj hitrih (Sandisk V30 A2) 128GB kartic in jih dal v kamere.

To zaenkrat (teden dni) deluje brezhibno. Zgodovino lahko gledam preko browserja, preko telefona ali PCja.
Edino kar me še jeb... je pošiljanje podatkov na drugo lokacijo. Namreč na Raspberrija sem priklopil 1TB disk in postavil FTP.
FTP deluje brez težav v filezilla, ampak če probam pa ta ftp dodat na kamerah pa dobim error, da ni ok ftp...
Stem se bom še ukvarjal.

Je pa še ena alternativa, za katero nisem vedel preden sem dal kup denarja za PoE switch in sd kartice.
Namreč Reolink ima tudi NVR s 2TB in PoE za 8 kamer ki stane dobrih 200€: https://reolink.com/product/rln8-410/

Če se slučajno SD kartice ne bodo obnesle bom verjtno moral še to nabavit, da bo potem mir...

EDIT: Kasneje sem usposobil tudi FTP... ko testiraš nastavitve moraš dat najprej Save in nato Test FTP...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Jaz nastavim vse settinge. Moralo bi biti na portu 21.
Bom dal filezilla ftp server na enga win laptopa in pa še wireshark gor, da vidim kaj se dogaja.
Čisto mogoče da je kaj z mrežo fora?
Ampak imam zelo simpl omrežje doma... PoE switch od kamer in PCji so povezani na isti switch in dhcp je samo na modemu...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Posodobi Firmware na kamerah, če je kak starejši so nekatere delale težave s FTPjem.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Je napredek. Na PC sem dal Baby FTP ki dobro reportira vse napake.
Pa za test sem dal brez avtentikacije...
Ugotovil sem da konfiguracija obvezno rabi upload folder ker drugače sploh ne shrani nastavitev.
Poleg tega sem našel napako v njihovem Test FTP klicu saj vedno javi error tudi če kamera uspešno skreira folder na FTPju...
1623273118200.png
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Evo zdaj pa dela. Sem na Synology-ju aktiviral FTP in v root folderju za ftp dodal foder "dela" in dela: :cheer:

1623325346234.png


Zdaj tudi "FTP test" javi success. :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly in Romzi