Telemach!!!

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
T

Ti si kar nalozi apk eon smart tv, dobis jo na netu....v google play trgovini jo ni, potem ti bo vse delal kot na original eon boxu... Sam sem dokupil samo drugega daljinca ker tisti original od android boxa ni ok... Dobis ga za cca 10 evrov
Mobilne eon apk se ne da prestavljat programe s tipkami, rabis daljinca z zracno misko.... zadeva zamudna
Jaz nič ne rabim nalagat, sem mu pa predlagal da naloži (in tudi linkal) Smart TV verzijo, ker dalinec mu ne bo tega rešil.... Če je poleg dobil tudi zanič dalinec, je pa druga zgodba, ampak to je odvisno od boxa do boxa.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Gledam HGTV live in z zamikom, podnapisi pa so na različnih platformah taki (povsod so jeziki nastavljeni na SLO):

livez zamikom
EON BOXSLOCRO
D3SLOSLO
brskalnikCROCRO
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Na EONu za IP stream pravzaprav ne moreš nič nastavlat, saj so podnapisi zapečeni v sliko. Možno, da se je kakšen PID spremenil na izvoru. Če si prijavil napako, bodo sigurno popravili relativno hitro, vsaj do sedaj so.
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Jaz nič ne rabim nalagat, sem mu pa predlagal da naloži (in tudi linkal) Smart TV verzijo, ker dalinec mu ne bo tega rešil.... Če je poleg dobil tudi zanič dalinec, je pa druga zgodba, ampak to je odvisno od boxa do boxa.

Po 4 klicih na Telemach in resetiranju uporabniškega imena zadeva še vedno ne dela. Aplikacija se normalno odpre, kanal tudi lahko izberem, čas na sliderju tudi teče - slike in zvoka pa ni (črn ekran). Na vseh kanalih in tudi na videoteki.

T
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Na Telemachu ti bodo težko karkoli pomagali, ker zadeva uradno itak ni podprta za te kitajske boxe z mobilnim OSom (zato appa tudi ne vidiš v storeu) in je delovanje pač loterija. Lahko dela danes pa jutri več ne bo zaradi nekega update, lahko ti bodo delali kanali brez DRMja ali pa sploh nič. Lahko ima box problem z interlaced streami, ki jih dobiš na TV appu, za razliko od mobilnega appa, ali pa čisto nekaj tretjega. Mogoče se da zrihtat z drugim FW oziroma ROMom, če se ti da zafrkavat. Jaz bi enostavno odsvetoval tovrstene boxe za ta namen. Če že, vzmeš točno določeno kombinacijo chipseta in ROMa, ki preverjeno deluje drugim uporabnikom, pa še tam ne veš, kako dolgo bo delovalo.

Kolegu vem, da je delalo super na FireSticku 4K, čeprav tudi ni uradno podprto in je spet vprašanje kako je z updejti. Je pa tam vsaj upanje, da app pride v uraden store.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Aed

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
na xiami mi boxu dela EON za smart TV aplikacija. in po zadnji nadgraditvi aplikacije tudi ne teži več ob vsakem zagonu aplikacije, da je naložena na nepodprti napravi
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Na mojem android box-u A95X F2 tudi deluje normalno tatko EON smart TV apk kot EON mobilna apk, seveda pa ga uporabljam samo za EON smart TV apk ;)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Xiaomi Mi Box je uradno ceritficiran Android TV box (tako kot nVidia Shield, razni Sony in Philips Smart televizorji in nekateri provider boxi kot je EON box), zato EON Smart TV app na njega normalno inštaliraš iz storea in tudi deluje. Pa tudi Netflix certified je in ima Widewide L1 support, tako da dela 4K na Netflixu in tudi druge DRM zaščitene vsebine npr. na HBO GO. Edino kar sem opazil nazadnje, ko sem še uporabljal MiBox, da je slika za EON streame iz nekega razloga precej slabša kot npr. na Shieldu, LG smart tvju ali katerem koliko drugem boxu. Nikoli nisem ugotovil, kaj točno ga matra, ampak kolikor sem bral imajo vsi ta problem, je pa seveda bolj očitno na večjih televizorjih.

Top zadeva je definitivno Shield, je pa seveda overkill, če rabiš samo za EON. Teli kitajski boxi (pa tudi nekateri kitajski TVji) z mobilnim Androidom in sideloadanim TV appom pa so kot pravim loterija. Lahko dela super, lahko imaš pa tin01 situacijo.... Če spravijo EON na Amazonov store, bo firestick 4K super alternativa, da si ziher glede updateov, čeprov menda že sedaj deluje.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Je komu uspelo povezat D3 sprejemnik in sicer preko wifi-ja od modema do usmerjevalnika https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-wifi-signala/d-link-ojacevalec-brezzicnega-signala-dap-1325 od tam pa je z UTP kablom priklopljen D3 sprejemnik in mu dela ogled za nazaj. Meni ne uspe deluje le če direkt kabel dam v operaterjev modem in direkt v D3 sprejemnik PSD2120 ??? kakšna ideja, sem pa opazil, da če dam vmes usmerjevalnik, da mi zamenja IP naprave ??? verjetno je to vzrok ?

Rad bi uporabljal usmerjevalnik, ker drugače moram preštemat pol stanovanja da potegnem kabel....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.085
2.437
113
Powerline adapter. Priklopiš v modem v port za D3 in na drugi strani v D3 sprejemnik. Vmes pa po elektriki. Mora pa biti na isti fazi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Če imaš kabel za lokalno mrežo, lahko subnet za D3 box daš na ločen VLAN in pelješ po istem kablu kot ostalo, samo rabiš managed switch na obeh koncih (ali pa "router", ki mu lahko skonfiguriraš VLANe na switch chipu). Če kabla sploh nimaš, je že boljše powerline kot pa WiFi. V skranjem primeru pa WiFi, seveda ločen SSID direktno v mrežo za D3 box in brez usmerjevalnika vmes.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Problem v usmerjevalniku je da zamenja IP naprave... zaradi tega pa ne dela, to verjetno ni možno rešit?

Drugače pa hvala za vse info...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Usmerjevalnik načeloma ne menja IPja, vrjetno imaš pa vklopljen NAT (+FW+DHCP na LAN strani... default konfiguracija teh domačih "usmerjevalnikov"). Kaj pa bi rad dosegel z usmerjavalnikom? Če ga uporabiš samo kot stikalo/AP, ne bo nič "menjal".

Je box drugače priklopljen na ločen port na modemu, kjer dobi drugačen naslov kot ostale naprave (nazadnje ko sem imel je bil nek 10.... range)?
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Je komu uspelo povezat D3 sprejemnik in sicer preko wifi-ja od modema do usmerjevalnika https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-wifi-signala/d-link-ojacevalec-brezzicnega-signala-dap-1325 od tam pa je z UTP kablom priklopljen D3 sprejemnik in mu dela ogled za nazaj. Meni ne uspe deluje le če direkt kabel dam v operaterjev modem in direkt v D3 sprejemnik PSD2120 ??? kakšna ideja, sem pa opazil, da če dam vmes usmerjevalnik, da mi zamenja IP naprave ??? verjetno je to vzrok ?

Rad bi uporabljal usmerjevalnik, ker drugače moram preštemat pol stanovanja da potegnem kabel....
Pokliči na Telemach, da ti zamenja PDS2 za PDS3, ki ima vgrajen modem, ne rabiš komplicirati z mrežnim kablom in raznimi routerji.Tehnik ti bo vzpostavil povratni pas (če še ni) in ti bo delala CUTV za 72 ur in še filmoteka, če tam najdeš kaj zanimivega.