Telemach!!!

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Problem : Instaliral EON na Android box - po težavah s prijavo je ta uspela.
Edino kar me zelo moti, da daljinec android box-a deluje samo v načinu "miška"
Meniji se ne dajo izbrati (gor, dol, levo in desno tipke na daljincu nič ne naredijo).
Obstaja kakšna rešitev oz. kakšna nastavitev. Ostalo na boxu dela bp.

Hvala

T
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Problem : Instaliral EON na Android box - po težavah s prijavo je ta uspela.
Edino kar me zelo moti, da daljinec android box-a deluje samo v načinu "miška"
Meniji se ne dajo izbrati (gor, dol, levo in desno tipke na daljincu nič ne naredijo).
Obstaja kakšna rešitev oz. kakšna nastavitev. Ostalo na boxu dela bp.

Hvala

T
Rabiš drugega daljinca in potem vse Špila kot na originalnem eon boxu....
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Problem : Instaliral EON na Android box - po težavah s prijavo je ta uspela.
Edino kar me zelo moti, da daljinec android box-a deluje samo v načinu "miška"
Meniji se ne dajo izbrati (gor, dol, levo in desno tipke na daljincu nič ne naredijo).
Obstaja kakšna rešitev oz. kakšna nastavitev. Ostalo na boxu dela bp.

Hvala

T
Tako kot že neštetokrat omenjeno, imajo te boxi gor Android torej mobilni os namenjen tablicam in telefon z zaslonom občutljivim na dotik, zato tudi iz storea dobiš mobilno verzijo EONa in ne tisto, ki ima uporabniški vmesnik prilogojen za TV (verzijo za Android TV).

Če imaš fraj licenco za smart tv (odvisno od paketa dobiš običjno 1 ali 2), lahko probaš sidelodat Smart TV verzijo, ki se upravlja z dalincem. Nekaterim deluje tudi na Androidu, ni pa neke garancije oziroma uradne podpore.
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Tako kot že neštetokrat omenjeno, imajo te boxi gor Android torej mobilni os namenjen tablicam in telefon z zaslonom občutljivim na dotik, zato tudi iz storea dobiš mobilno verzijo EONa in ne tisto, ki ima uporabniški vmesnik prilogojen za TV (verzijo za Android TV).

Če imaš fraj licenco za smart tv (odvisno od paketa dobiš običjno 1 ali 2), lahko probaš sidelodat Smart TV verzijo, ki se upravlja z dalincem. Nekaterim deluje tudi na Androidu, ni pa neke garancije oziroma uradne podpore.

Sem probal eno starejšo verzijo za Smart TV. Instalacija je uspela, daljinec še vedno ne dela tako, kot bi moral.
Bom poizkusil še to verzijo.

T
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ima kdo D3 sprejemnik Cisco PD2120, zanima me če je za ogled za nazaj potrebno škatlo povezat preko lana na modem-internet? se sploh s to škatlo da gledat za nazaj?
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Prehitro sem se veselil. App dela in navigacija tudi, edino programa mi noce odpreti - za vse mi javi, da nisem naročen - tudi Slo1, PopTV ipd...

T
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A niso teli D3 boxi priklopljeni v čisto ločeno mrežno? Vsaj na optiki vem, da je ločen VLAN s privatnim naslovnim prostorom. Pa tudi, ko sem imel na coaxu D3 box z vgrajenim modemom, je imel IP iz čisto drugega segmenta.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vem da ga nima. Tudi na optiki kolikor vem dobiš D3 box, ki nima vgrajenega modema, ampak je z UTPjem povezan na port, ki je v čisto drugem VLANu kot public internet ali lokalna mreža. Razen če se je v zadnjem času kaj spremenilo.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
T
Težko, ker je vmesnik drugačen in tega daljinec ne more spremenit :) lahko kvečemu poenostavi uporabo mobilnega vmesnika na TVju....
Ti si kar nalozi apk eon smart tv, dobis jo na netu....v google play trgovini jo ni, potem ti bo vse delal kot na original eon boxu... Sam sem dokupil samo drugega daljinca ker tisti original od android boxa ni ok... Dobis ga za cca 10 evrov
Mobilne eon apk se ne da prestavljat programe s tipkami, rabis daljinca z zracno misko.... zadeva zamudna