Telekom omejuje hitrost optike za A1 naročnike?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
V hiši imam Telekomov optični priključek. Štiri leta sem bil pri Telekomu in sem imel hitrost konstantno okoli 350mbps.
Zdaj sem šel k A1 in naj bi bila hitrost do 500mbps. In prvi dan po priklopu je dejansko bila taka hitrost.
Ko pa sem jo ponovno izmeril čez kak teden je bila samo še cca 94mbps. In ta hitrost je ostala...

Sem klical na A1 če lahko preverijo ali je kaj narobe in pravijo da je vse ok.

Sem 100% da je samo Telekom "žleht" in da pač nagaja kjer lahko... Je imel kdo podobno situacijo in jo je mogoče rešil?

1689236548238.png
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
To so zgolj tvoje domneve.

Obrni se na svojega operaterja. Preberi splošne pogoje. Si podpisal hitrosti DO 500mbps? Če ja, potem je vse v redu. Meriš na wifiju ali kablu (100mbit mrežna?)?
(lahko da je tvoj operater zakupil nižjo hitrost pri telekomu za tvoj (in druge) priključek)

Ponavadi je težava nekje med ekranom in stolom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Oki samo fyi.. Za compom sem že cca 30let in mi je že kakšna stvar jasna...
Testiram seveda preko kabla, mrežna je gigabitna in ja štekam kaj pomeni "DO" 500mbps.
Fora je v tem, da na dan priklopa sem imel hitrost zelo blizu 500mbps, vse nadaljne dni je pa natanko 93-94mbps.
Torej je več kot očitno nekje narejena omejitev hitrosti...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ja Telekom omejuje hitrost drugim operaterjem na svoji optiki, drugi pa njega omejujejo tako, da sploh ne more gostovat pri njih.
Meni je Telemahovec lepo rekel, pojdi na Telekom optiko z našo naročnino in imel boš nižje hitrosti za enak denar kot sedaj na coaxu!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sulc

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V hiši imam Telekomov optični priključek. Štiri leta sem bil pri Telekomu in sem imel hitrost konstantno okoli 350mbps.
Zdaj sem šel k A1 in naj bi bila hitrost do 500mbps. In prvi dan po priklopu je dejansko bila taka hitrost.
Ko pa sem jo ponovno izmeril čez kak teden je bila samo še cca 94mbps. In ta hitrost je ostala...

Sem klical na A1 če lahko preverijo ali je kaj narobe in pravijo da je vse ok.

Sem 100% da je samo Telekom "žleht" in da pač nagaja kjer lahko... Je imel kdo podobno situacijo in jo je mogoče rešil?

Poglej priponko 69297
Jaz imam paket na T-2, ki naj bi omogočal hitrost do 1000/200. Pa ga Telekom omejuje na 600/40. Rad bi imel več uploada, pa na T-2 pravijo, da to ni mogoče.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ja Telekom omejuje hitrost drugim operaterjem na svoji optiki, drugi pa njega omejujejo tako, da sploh ne more gostovat pri njih.
Meni je Telemahovec lepo rekel, pojdi na Telekom optiko z našo naročnino in imel boš nižje hitrosti za enak denar kot sedaj na coaxu!
Ne pretiravati, prosim. Sam imam T-2 na Telekom GPON, pred tem sem imel enak T-2 paket na Telekom FTTH (selitev priključka) in v obeh primerih hitrost cel čas ustreza paketu.

Delam redne urne meritve hitrosti preko Home Assistanta in ni bilo odstopanj.

Preveri tudi packet loss, ta zna vplivati na končno hitrost zaradi ponovnega pošiljanja celega "okna" paketov. Tu sem konkretno imel sam težave na GPONu, kjer je download bil ok, upload pa ne -packet loss je bil samo v eni smeri.

Pa pri speedtestu preklopi tudi na "single" connection in rezultati ne bi smeli bistveno odstopati od "multi".
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz imam paket na T-2, ki naj bi omogočal hitrost do 1000/200. Pa ga Telekom omejuje na 600/40. Rad bi imel več uploada, pa na T-2 pravijo, da to ni mogoče.
Jaz imam tudi 200/40 in kao več ne gre. Telekom sicer pipico omeji na 300/50, dalje pa potem še T-2 bremza.

Tukaj Telekom ni kriv, ampak T-2 pač noče plačati za višje hitrosti. Tehnično ni omejitev.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ne pretiravati, prosim. Sam imam T-2 na Telekom GPON, pred tem sem imel enak T-2 paket na Telekom FTTH (selitev priključka) in v obeh primerih hitrost cel čas ustreza paketu.

Delam redne urne meritve hitrosti preko Home Assistanta in ni bilo odstopanj.

Preveri tudi packet loss, ta zna vplivati na končno hitrost zaradi ponovnega pošiljanja celega "okna" paketov. Tu sem konkretno imel sam težave na GPONu, kjer je download bil ok, upload pa ne -packet loss je bil samo v eni smeri.

Pa pri speedtestu preklopi tudi na "single" connection in rezultati ne bi smeli bistveno odstopati od "multi".
Nič takega nisi zapisal, kar bi nasprotovalo moji trditvi, da Telekom drugim "dobaviteljem" omejuje hitrosti - če ne drugače pa s ceno najema.

Pa še nekaj: T-2 je marginalen operater, ki ima (mogoče prav zaradi tega) s Telekomom sklenjene/izsiljene precej dobre pogoje najema.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Nič takega nisi zapisal, kar bi nasprotovalo moji trditvi, da Telekom drugim "dobaviteljem" omejuje hitrosti - če ne drugače pa s ceno najema.

Pa še nekaj: T-2 je marginalen operater, ki ima (mogoče prav zaradi tega) s Telekomom sklenjene/izsiljene precej dobre pogoje najema.
Cel čas je bilo govora, da Telekom omejuje hitrost, kar pa ni res - operater ima pri njem zakupljeno nižjo hitrost linije in zaradi tega pač "ne gre" več.

Višja hitrost je tukaj stvar samo v €€€, kar pa ravno ne spada pod "omejevanje". To je enako kot da vzameš najcenejši predplačniški mobilni paket in jamraš da te operater omejuje s količinami...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
V hiši imam Telekomov optični priključek. Štiri leta sem bil pri Telekomu in sem imel hitrost konstantno okoli 350mbps.
Zdaj sem šel k A1 in naj bi bila hitrost do 500mbps. In prvi dan po priklopu je dejansko bila taka hitrost.
Ko pa sem jo ponovno izmeril čez kak teden je bila samo še cca 94mbps. In ta hitrost je ostala...

Sem klical na A1 če lahko preverijo ali je kaj narobe in pravijo da je vse ok.

Sem 100% da je samo Telekom "žleht" in da pač nagaja kjer lahko... Je imel kdo podobno situacijo in jo je mogoče rešil?

Poglej priponko 69297
Poznam primer, kjer je bil Telekom kriv (nenamerno)... in tega A1 ni znal rešiti več mesecev (vse kar bi bilo treba, je to, da bi zahtevali podrobnejše preverjanje... ampak oni so samo videli, da je pri Telekomu že naročeno 500/100 in na podlagi tega, da ni šlo več kot 100/100 so prišli do zaključka, da več kao ne gre). Na koncu se je rešilo preko vez. V tvojem primeru je lahko omejitev bodisi pri A1, bodisi pri Telekomu. Kjerkoli je, ni namerno. Glede na sposobnost tehnikov, bi prej rekel, da je problem pri A1.

PS: A1 je odličen, če nimaš težav. Ko pa enkrat potrebuješ tehnično pomoč, pa vidiš, zakaj so tako poceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Če vmes ni dodatnih naprav in je lokalna mrežna povezava dejansko 1 GB, se lahko pokliče na tehnično podporo, naj ponovno shranijo nastavitve porta oziroma ga resetirajo. Imel sem podoben primer, ko je pri njih vse izgledalo v redu, ko pa so ponovno shranili nastavitve, je bila spet prava hitrost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Bom probal zrihtat ampak tudi s 94/94 bom preživel, ker rabim samo staiblno povezavo ker delam od doma...
Menjal sem pa ker sem pri telekomu plačeval 64€, pri A1 pa 24€ za skoraj enak paket... Treba šparat...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
A1 je klasičen kabel, pri drugi ponudnik imam optiko.
Ali je možno na to optiko dodat A1 internet?
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Če je optika od Telekoma, lahko. Če je od T-2 ali Telemacha, pa ne. Če je kakšna OŠO optika, je pa odvisno od lokacije.
Jaz že 4 mesece čakam na A1 preko GVO optike - kabel že v stanovanju, sosedi veselo koristijo preko Siol-a preko optike, katera pride po skupnem kablu v naš objekt, ampak A1 ima podatek, da je še priključek v izgradnji. Telemach pa ne gre na drugo optiko, če ima ta tej lokaciji COAX... Bi ostal na Telemachu, ampak je A1 več kot 50% cenejši, pa brez vezave, ampak 4 mesece dejansko nobene spremembe....
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz že 4 mesece čakam na A1 preko GVO optike - kabel že v stanovanju, sosedi veselo koristijo preko Siol-a preko optike, katera pride po skupnem kablu v naš objekt, ampak A1 ima podatek, da je še priključek v izgradnji. Telemach pa ne gre na drugo optiko, če ima ta tej lokaciji COAX... Bi ostal na Telemachu, ampak je A1 več kot 50% cenejši, pa brez vezave, ampak 4 mesece dejansko nobene spremembe....
Jaz sem pri selitvi naredil tole: vzel najcenejši Telekom paket brez vezave, plačal priklop (ene 50€) in po priklopu takoj šel na T-2.

Zakaj bi čakali...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz že 4 mesece čakam na A1 preko GVO optike - kabel že v stanovanju, sosedi veselo koristijo preko Siol-a preko optike, katera pride po skupnem kablu v naš objekt, ampak A1 ima podatek, da je še priključek v izgradnji. Telemach pa ne gre na drugo optiko, če ima ta tej lokaciji COAX... Bi ostal na Telemachu, ampak je A1 več kot 50% cenejši, pa brez vezave, ampak 4 mesece dejansko nobene spremembe....
To je bilo tudi pri meni. Novogradnja, Telekom pravi da lahko priklopim, A1 pravi da se ni zgrajen priključek. Na koncu smo ugotovili, da A1 ni imel pravih podatkov, sobiva pa jih od Telekoma oz GVO. Pač ne poves dovolj zgodaj, pobereš naročnike, pa pol obvestis A1. Probleme sem inel potem tudi s priklopom. Čakal en mesec (bojda Telekom caka zadnje zakonske datume kdaj naj priklopi, svoje preklaplja veliko prej) in potem me na napačen datum klice GVO jaz sem kle. Ja jaz pa na sihtu. Klice čez par dni jaz sem kle, mojstra iz A1 ni bilo ker je bil nek sum v komunikaciji in niso bili obveščeni. Cela umetnost…
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Podobno reč sem jaz imel na bakru, ko sem kupil stanovanje. Prejšnji lastnik je odjavil priključek in ko sem dal poizvedbo na T2 za internet+tv so mi povedali da na tej lokaciji ni več razpoložljivih priključkov (ker jim je telekom tako rekel, da jih pač jeb..). Potem sem dal še poizvedbo na telekom, kjer pa so se spet morali zlagati saj so že T2ju rekli da ni kapacitet. Na srečo sem preko vez prišel do nekoga na telekomu, ki je povedal da kapacitete so in lahko dobim priključek če bom tiho glede tega da so T2ju sporočili da kapacitet ni...
V glavnem vedno je najboljše najprej vzet za kak mesec pri telekomu (če je njihov priključek) potem pa greš drugam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Gonzo