Telekom Neo

27. jan 2022
4.801
1.737
113
Bolj bi si želel normalnega daljinca s tipkovnica, ki ga dodatno prodajajo za 25 €. Glasovno upravljanje prepozna številko (kanala) v tretjini primerov. Pogojno uporabno, ker pač preproste delujoče stvari zapakirajo v posebej produkt.
S tem glasovnim upravljanjem se ni za hvaliti. Prepoznava mora biti 99,9 %, če že ni 100 % kot je pritisk tipke, da je stvar uporabna. Žal, prej ni primerno za komercialno uporabo. Ker smo pač prej imeli 100 % zanesljivost pri uporabniški izkušnji izbire preko številke kanala.
Si me spomnil na tisti (resnični) vic, ko je sodelavec dobil nov pameten telefon z glasovnim izbiranjem, pa ni imel pojma in mu drug sodelavec nastavi osnovne številke: žena, sin, hči, doma, služba,...
Pa se hoče pol lastnik pohvalit kak dober telefon ima in govori not: duma, duma, pa nič. ;)
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

erikson

Guru
25. avg 2007
21.429
5.423
113
Ker nam večkrat zmanjka elektrike (slabo omrežje), pri Neo boxu opažam, da ko pride elektrika nazaj, se daljinec ne poveže preko Bluetooth (takrat moraš daljinec usmerit v box in ne dela glasovna izbira itd..).
Koliko časa pa trajajo izpadi elektrike? Jaz sem nabavil UPS s šuko vtičnicami, tako da ob morebitnih sunkih ali kratkotrajnih izpadih samo zapiska.

Ker mislim da take stvari niso dobre za naprave.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Koliko časa pa trajajo izpadi elektrike? Jaz sem nabavil UPS s šuko vtičnicami, tako da ob morebitnih sunkih ali kratkotrajnih izpadih samo zapiska.

Ker mislim da take stvari niso dobre za naprave.
Kako pa nahecaš škatlo od neota, da se reboota, kakšen veleumni govorni ukaz mogoče? Vsake toliko časa zašteka in ne pomaga nič drugega kot štrom ven-noter ;). Lahko pa premikam po kanalih in skačem po nastavitvah, ampak slika stoji na enem od TV kanalov in se ne premakne nikamor... Stari box je deloval pri živi sliki bolj stabilno, je pa res, da je vsake toliko časa izgubil možnost ogleda nazaj in takrat je spet pomagal samo tisti magični poseg z roko...

Jernej
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.726
113
blizu močvirne prestolnice
Ko sem bil še na Lastovki mi je tista kartica bila veliko bolj všeč kot kasneje box ali neo. Res ne razumem zakaj imajo tako radi škatle? Ok razen zaradi tega da nategnejo svoje gledalce z plačilom le teh
 

celje

Zelenc'
27. maj 2022
19
5
3
Ali je mozno neo priklopiti (v istem omrezju kot je telekomov modem) na svoj modem oz switch? Torej, ne direktno na telekomov box
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Ce govorimo o switchu ni nobenega problema. Kabel gre iz poljubnega izhoda na modemu v switch, iz switcha pa gre potem lahko kamorkoli, pc, tv, neo…

jaz imam npr na eni veji kar 3 switche, pa vse dela brez tezav. Torej iz modema v en switch, nato naprej v drugi switch in nato se tretji, na koncu pa do računalnika in neota.

za router je pa malo več komplikacij
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Ce govorimo o switchu ni nobenega problema. Kabel gre iz poljubnega izhoda na modemu v switch, iz switcha pa gre potem lahko kamorkoli, pc, tv, neo…

jaz imam npr na eni veji kar 3 switche, pa vse dela brez tezav. Torej iz modema v en switch, nato naprej v drugi switch in nato se tretji, na koncu pa do računalnika in neota.

za router je pa malo več komplikacij
Če se ne motim, neo ne komplicira z routerji in dela vse.

Jernej
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
komplicira, rabiš VLAN3999 za tv. V bistvu moraš na routerju narediti trunk port da neo deluje. Jaz sem si to naredil na mikrotiku, tako modema sploh ne uporabljam in je le v bridge načinu. Sejo pri meni vzpostavi mikrotik.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.429
5.423
113
Kako pa nahecaš škatlo od neota, da se reboota, kakšen veleumni govorni ukaz mogoče? Vsake toliko časa zašteka in ne pomaga nič drugega kot štrom ven-noter ;). Lahko pa premikam po kanalih in skačem po nastavitvah, ampak slika stoji na enem od TV kanalov in se ne premakne nikamor... Stari box je deloval pri živi sliki bolj stabilno, je pa res, da je vsake toliko časa izgubil možnost ogleda nazaj in takrat je spet pomagal samo tisti magični poseg z roko...
Ne spomnim se, da bi mi NEO kdaj tako zaštekal. Si preveril na tehnični pomoči, kaj storiti? Morda obstaja kakšna posodobitev.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Kako pa nahecaš škatlo od neota, da se reboota, kakšen veleumni govorni ukaz mogoče? Vsake toliko časa zašteka in ne pomaga nič drugega kot štrom ven-noter ;). Lahko pa premikam po kanalih in skačem po nastavitvah, ampak slika stoji na enem od TV kanalov in se ne premakne nikamor... Stari box je deloval pri živi sliki bolj stabilno, je pa res, da je vsake toliko časa izgubil možnost ogleda nazaj in takrat je spet pomagal samo tisti magični poseg z roko...

Jernej
Govorni ukaz "ponovni zagon".
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
A je kdo našel kje bi (če bi se odločil) zamenjal programsko shemo? Imam Neo A mini shema, trenutno še "častijo" 50% dodatka k osnovni, kmalu bo dodatek če se ne motim 6€. Včasih je bil dodatek 7€ za shemo Standard, torej 1 € razlike, verjetno bi ga požrl pa doplačal. Ampak nikjer ne najdem kje bi lahko zadevo spremenil, vse so nekaj zakomplicirali. Ne vem kako bi bilo z morebitno menjavo na Neo B (shema mogoče, net pa verjetno ne), sem na OŠO. Najbrž bo edina možnost odhod v en njihov center, ampak bom počakal da se tist "popust" likvidira sam od sebe, drugače če bodo pozabili :) , za 3€ bi ostal na mini shemi.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Ma jaz sem mu že prej predlagal "pametno" vtičnico. Lahko tudi nepametna s pilotom, iz Hoferja.