Telekom Neo

KTr1sk

Pripravnik
27. avg 2015
66
5
8
da si sam odgovorim na vprašanje izpred 2 tednov:
Kaj pa NeoLite se tudi spremeni? Eurosport ni več programa na NeoLite, piše da je samo 4k in da deluje samo na boxu?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Ker nam večkrat zmanjka elektrike (slabo omrežje), pri Neo boxu opažam, da ko pride elektrika nazaj, se daljinec ne poveže preko Bluetooth (takrat moraš daljinec usmerit v box in ne dela glasovna izbira itd..). In to se zgodi skoraj vedno, ko zmanjka elektrike. In tudi ko je daljinec v takšnem stanju, ne pomaga niti, če ga poskusim na novo povezat preko menijev - pomaga le reset boxa (da potegnem kabel ven iz boxa).

Ima še kdo drug podobne težave? In ali ima kdo kako drugo rešitev, da bi ponovno povezal daljinca preko BT brez reseta boxa?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Meni isto dela, edino kar ne rabi zmanjkat elektrike ampak to počne random sam od sebe in je treba potem box resetirat. Na srečo mi dolj visi in za daljinec in za glasovno upravljanje.

Jaz bi bil najbolj srečen, če bi telekomovci škatlo in daljinec odnesli in mi dali zastonj neo tv lite. Škatla in daljinec sta samo v napoto. Tehnika in logika iz začetka tisočletja.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Mi imamo box zalepljen na zadnjo stran TV in se ga ne vidi. Je pa mi fajn Neo daljinec, ker tudi prižge/ugasne TV in tudi glasnost TV upravljam preko tega daljinca.. In mi je fajn tudi, da deluje preko BT... ;) Pa tudi glasovna izbira nam je fajn, ker najde skoraj vse (od programov in filmov do oddaj in tudi v youtube aplikaciji deluje)..

Samo to ponovno spajanje preko BT me muči, ampak je pa res, da se to zgodi 2-3x na mesec (ni tako pogosto)...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Če smo že pri tem, android tv ima sam po sebi glasovno upravljanje

Neo box in daljinec sta povsem nepotrebna. Telekom in ostali operaterji (razen a1) imajo radi stroške z nabavljanjem teh škatel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Če smo že pri tem, android tv ima sam po sebi glasovno upravljanje

Neo box in daljinec sta povsem nepotrebna. Telekom in ostali operaterji (razen a1) imajo radi stroške z nabavljanjem teh škatel.
Ne gre se ravno za stroške z nabavo škatel ampak rednim zaračunavanjem le teh strankam.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Prva škatla je ponavadi v ceni paketa, ne poznam primera, ko ne bi bila. Razumem, da se dodatno zaračunava za drugo in vse nadaljne škatle oz. da se v tem primeru zaračunava tudi za aplikacijo.

Edino pri a1 so ugotovili, da smo leta 2023 in da ni potrebe, da se vsiljuje škatla za prvi tv ampak ima lahko ta aplikacijo brezplačno. Vsi nadaljni pa logično doplačilo.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Prva škatla je ponavadi v ceni paketa, ne poznam primera, ko ne bi bila. Razumem, da se dodatno zaračunava za drugo in vse nadaljne škatle oz. da se v tem primeru zaračunava tudi za aplikacijo.

Edino pri a1 so ugotovili, da smo leta 2023 in da ni potrebe, da se vsiljuje škatla za prvi tv ampak ima lahko ta aplikacijo brezplačno. Vsi nadaljni pa logično doplačilo.
No, no, tudi Telemach ti da namesto EON škatle aplikacijo ali kartico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann
22. jul 2007
12.804
1.318
113
123
Mi imamo box zalepljen na zadnjo stran TV in se ga ne vidi. Je pa mi fajn Neo daljinec, ker tudi prižge/ugasne TV in tudi glasnost TV upravljam preko tega daljinca.. In mi je fajn tudi, da deluje preko BT... ;) Pa tudi glasovna izbira nam je fajn, ker najde skoraj vse (od programov in filmov do oddaj in tudi v youtube aplikaciji deluje)..

Samo to ponovno spajanje preko BT me muči, ampak je pa res, da se to zgodi 2-3x na mesec (ni tako pogosto)...
2-3x na mesec, imaš pa živce za ta polizdelek :(
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Če smo že pri tem, android tv ima sam po sebi glasovno upravljanje

Neo box in daljinec sta povsem nepotrebna. Telekom in ostali operaterji (razen a1) imajo radi stroške z nabavljanjem teh škatel.
Telekom se je z glasovnim upravljanjem kar precej potrudil. Ne gre samo za preprosto razpoznavo, je še veliko tehnologije zadaj in res ne deluje slabo.
Sicer pa se s teboj strinjam. Če ima uporabnik Android TV in ne želi uporabljati tistih NEO zadev za pametni dom, mu res ne bi bilo treba tega posiljevati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
No meni na splošno ni za gobcat, z mašino pa sploh ne. Tako, da sicer cenim tehnologijo in trud, ki sta zadaj, sta mi pa škatla in daljinec popolnoma v napoto.

Zna bit, da bom zato menjal operaterja. Pa še prišparal.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Itak smo različni. Sam glasovno izbiranje uporabljam v kakšni polovici primerov, moja žena pa praktično vedno. Edino ponoči verjetno preklopi s pomočjo daljinca, ker je ne slišim čvekati ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Bolj bi si želel normalnega daljinca s tipkovnica, ki ga dodatno prodajajo za 25 €. Glasovno upravljanje prepozna številko (kanala) v tretjini primerov. Pogojno uporabno, ker pač preproste delujoče stvari zapakirajo v posebej produkt.
S tem glasovnim upravljanjem se ni za hvaliti. Prepoznava mora biti 99,9 %, če že ni 100 % kot je pritisk tipke, da je stvar uporabna. Žal, prej ni primerno za komercialno uporabo. Ker smo pač prej imeli 100 % zanesljivost pri uporabniški izkušnji izbire preko številke kanala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Bolj bi si želel normalnega daljinca s tipkovnica, ki ga dodatno prodajajo za 25 €. Glasovno upravljanje prepozna številko (kanala) v tretjini primerov. Pogojno uporabno, ker pač preproste delujoče stvari zapakirajo v posebej produkt.
S tem glasovnim upravljanjem se ni za hvaliti. Prepoznava mora biti 99,9 %, če že ni 100 % kot je pritisk tipke, da je stvar uporabna. Žal, prej ni primerno za komercialno uporabo. Ker smo pač prej imeli 100 % zanesljivost pri uporabniški izkušnji izbire preko številke kanala.
Kolikor vem, je zanesljivost zelo visoka. Je pa to pač eden od načinov upravljanja. Bolj ga glej kot dodatek. Kako bom iskal, kje lahko gledam biatlon (ali "film z Johnom Waynom" - pazi, lastno ime v angleščini v slovenskem ukazu v slovenskem sklonu!), ki bi ga gledal. Pač rečem škatli in naj poišče čim bolj relevantne podatke. Še vedno deluje vse po starem. Pritisneš številko kanala in si tam (če imaš številčnico, ti je žal nimaš). Ali preko priljubljenih ali preko kategorij. Kar ti je ljubše.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Bolj bi si želel normalnega daljinca s tipkovnica, ki ga dodatno prodajajo za 25 €. Glasovno upravljanje prepozna številko (kanala) v tretjini primerov. Pogojno uporabno, ker pač preproste delujoče stvari zapakirajo v posebej produkt.
S tem glasovnim upravljanjem se ni za hvaliti. Prepoznava mora biti 99,9 %, če že ni 100 % kot je pritisk tipke, da je stvar uporabna. Žal, prej ni primerno za komercialno uporabo. Ker smo pač prej imeli 100 % zanesljivost pri uporabniški izkušnji izbire preko številke kanala.
Jaz sem prepričan, da mi glasovno upravljanje deluje v več kot 80%, če vsaj približno dobro izgovorim zahtevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Lahko potrdim da glasovno delo solidno, ne uporabljam pa praktično nikoli. Mi je lažje z daljincem upravljati kot pa da bi govoril.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe