SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sej tud spredaj ne rabis brisalcev :fredi:...sem nekoc se kot mulc namazal prednjo sipo s tistim famoznim Rain-X-om in ko sva sla z babo na morje, se je tko ulilo, da je bilo, kot sodni dan. Jaz pa brisalce izklopljene celo pot, ker sem imel dobesedno cisto sipo. Se mi je kar smejalo. No, s tem si lahko zadnjo sipo namazes. ;)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Kolk limuzin pa sploh ima opcijo brisalca zadaj? Bolj kot ne so izjeme. Od teh kar sem jih imel sam, nobena ni mela niti opcije niti ga nisem pogrešal. Razni hatchbacki in karavani so seveda popolnoma druga zgodba, ker je tudi šipa drugače postavljena.

O tem bi se dalo debatirat

Moje izkušnje z limuzinami v dežju so borne... sem imel pa 1x limuzino par dni za nadomestni avto in sem bil v rikverc zaradi odsotnosti brisalca več ali manj slep. Efekt posvinjanosti šipe identičen karavanu.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: sad in BornSkeptic

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Precej nepomembno. Če nimaš izbire potem pač nimaš izbire. Če imaš izbiro mi pa dol visi, kako izgleda :).
Je pa res, da je smešno videt zadnji brisalec na listi za doplačilo. Loool. Čakam, da bodo brisalci spredaj dodatna oprema, pa kljuka za vrata odpret.

Verjetno je boljše, da imaš izbiro kot da je nimaš. Pa se potem vsak sam odloči.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Kolk limuzin pa sploh ima opcijo brisalca zadaj? Bolj kot ne so izjeme. Od teh kar sem jih imel sam, nobena ni mela niti opcije niti ga nisem pogrešal. Razni hatchbacki in karavani so seveda popolnoma druga zgodba, ker je tudi šipa drugače postavljena.
Superb je kombilimuzina (5 vrat ;) )
Pustimo sedaj to, da je podobna bolj limuzini kot kombilimuzini.
In ker ima "rit", pač svinjarija s ceste ne potegne na šipo tako kot pri steklih na avtih ki nimajo riti.
Če je pa samo (čisti) dež na steklu pa načeloma ne rabiš brisalcev. Tudi na stranskih sipah nimaš brisalcev.
Koliko superbova rit odnese svinjarija pa ne vem. Najbolje da vsak sproba. V dežju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Superb je kombilimuzina (5 vrat ;) )
Pustimo sedaj to, da je podobna bolj limuzini kot kombilimuzini.
In ker ima "rit", pač svinjarija s ceste ne potegne na šipo tako kot pri steklih na avtih ki nimajo riti.
Če je pa samo (čisti) dež na steklu pa načeloma ne rabiš brisalcev. Tudi na stranskih sipah nimaš brisalcev.
Koliko superbova rit odnese svinjarija pa ne vem. Najbolje da vsak sproba. V dežju.
Še enkrat: rikvercaj v dežju z limuzino brez brisalca, pa potem povej, kako je čista.
Aja, sem pozabil, da Alteraši tudi rikvercajo s 100km/h.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Še enkrat: rikvercaj v dežju z limuzino brez brisalca, pa potem povej, kako je čista.
Aja, sem pozabil, da Alteraši tudi rikvercajo s 100km/h.
Nimam pojma, nikdar nisem imel limuzine, niti superba. Sem pa pol leta vozil G1 brez zadnjega brisalce, pa Katro nekaj mesecev tudi.
Nekaj let sem vozil kombi brez stekel na zadnjih vratih. Veš koliko se tam nazaj vidi?
Sedanji ima stekla in dodatno brisalce.
Upam da veš koliko je na kombiju umazanije na zadnjem steklu in koliko na steklu limuzine.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Še enkrat: rikvercaj v dežju z limuzino brez brisalca, pa potem povej, kako je čista.
Aja, sem pozabil, da Alteraši tudi rikvercajo s 100km/h.

Sem imel P406 Coupe, BMW 3 limo in sedaj Superba limo...na nobenem nisem imel zadnjega brisalca...cisto nic pogresal in ne pogresam. Ampak, poslusajte, enega cloveka moti, drugega ne. Ne mores enega silit, da ga moti, ce ga ne. Ljudje smo razlicni. Meni so vsec limuzine brez brisalca zadaj, drugemu ne. Na drugem avtu Zafiri imam zadaj brisalec in ga NE uporabljam, ker ga ne rabim...zmeraj vidim vse skozi zadnjo sipo. Pozimi, ko pada sneg, vkljucim gretje zadnje sipe tako na Superbu, kot na Zafiri, da sproti tali sneg. Nikoli nimam kupca snega na zadnji sipi in se tudi ne prijemlje.
Me pa zelo, zelo motijo debilni prtljazniki pri nekaterih limuzinah, ki se odpirajo na pol, torej samo havba, brez sipe..na ta racun je tudi Passat limo odpadel.
Zelo me moti...ampak, nekatere pa ne.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
potem praviš, da vsakič počakaš, da se sneg/led stopi? da se vsakič v jesenskih jutrih rosa posuši?

enostavno moram te občudovat.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
potem praviš, da vsakič počakaš, da se sneg/led stopi? da se vsakič v jesenskih jutrih rosa posuši?

enostavno moram te občudovat.

Ko snezi, je cel avto od snega, ne? No, ga vzgem in dam na gretje v prednjo sipo in vkljucim gretje zadnje sipe. Ta cas, ko z metlico pucam cel avto (ja, celega spucam, vkljucno s snegom na strehi), se zadaj na sipi sneg ze tali in z metlico samo odstranim sneg. Sipa postane cista. Nikoli se mi ni nabiral sneg na zadnjem steklu, tudi, ce je snezilo (itak skoraj ni vec snega) in itak imas vkljuceno gretje zadnjega stekla in se sneg sproti tali.
Jutranja rosa izgine po vkljucitvi gretja zadnje sipe v par minutah, ampak me ne moti, ko vozim naprej. Bolj me moti, ko me otresava zaradi mraza, kot pa jutranja rosa na steklu :aplauz:
Vedno parkiram tako, da grem samo naprej...tudi v poletnih mesecih.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
ok ste me prepričal :)

če ni problema vsakič telefona iz žepa jemat, da se priklopi na kabel za AA, potem definitivno ni problema pazit kako avto parkiraš... :)

edino manjši problem pa bi lahko bil, če si kje tesno bočno parkiran
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hermann, ni pravilne stvari...ce ti je vsec, da imas zadaj brisalec, si privosci to. Meni ugaja, da nimam brisalca, tebi, da ga imas. In to je to. Mene ne bo motilo, ce ga bos imel. :zmaga: Aja, zjutraj, ko bo primrznjen brisalec na steklo in ce ga bos ponesreci vzgal...ti bo odtrgalo gumico ali pa bo morda motorcek sel in takoj bo nastal strosek. Pa vedno bos moral v zimskih mesecih preverjat, ce je brisalec primrznjen. Vem, ker moram to stalno pocet na Zafiri in mi gre na zivce.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Hermann, ni pravilne stvari...ce ti je vsec, da imas zadaj brisalec, si privosci to. Meni ugaja, da nimam brisalca, tebi, da ga imas. In to je to. Mene ne bo motilo, ce ga bos imel. :zmaga: Aja, zjutraj, ko bo primrznjen brisalec na steklo in ce ga bos ponesreci vzgal...ti bo odtrgalo gumico ali pa bo morda motorcek sel in takoj bo nastal strosek. Pa vedno bos moral v zimskih mesecih preverjat, ce je brisalec primrznjen. Vem, ker moram to stalno pocet na Zafiri in mi gre na zivce.
Kako ti pa to rata, če si zgoraj napisal, da ga na Zafiri sploh ne rabiš?
A pri prednjih brisalcih pa motorček ne bo crknil ali pa ti bo odtrgalo gumice?
Aja, teh tudi ne rabiš :)?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zafiro vozi tudi zena..no vecinoma, kdaj tudi jaz. Jaz ne rabim brisalca, zena ne vem. Nisva nikoli prisla do te teme. Se raje od sexa pogovarjava :aplauz:
Zadnji brisalec se lahko vklopi tudi, ko das rikverc. Ce imas zamrznjenega, je stala.
Tisto, kar si pobarval z rdeco, je bilo misljeno, da moram vedno preverjat zadaj, ce je primrznjen, ne pa, da ga uporabljam, ker niti ne vem, kje je tipka oz. kako se ga vzge...verjetno na desni rocki kaj zarotiras...torej, ga preventivno odlepim, za vsak slucaj.
Prednje brisalce pozimi vedno pocasi odlepim, ce so primrznjeni, na zadnjega pri Zafiri pa se vcasih prepozno spomnim in grem ponovno ven iz avta, da se zadnjega odlepim :zmaga:
Ce je se kaj, kar vprasajte :evil:...bom vse obrazlozil.. :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tesfalar

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Me pa zelo, zelo motijo debilni prtljazniki pri nekaterih limuzinah, ki se odpirajo na pol, torej samo havba, brez sipe..na ta racun je tudi Passat limo odpadel.
Zelo me moti...ampak, nekatere pa ne.

Če je limuzina, se odpira smo pokrov, brez šipe. Če se odpira šipa, je kombilimuzina.
To, da se zadnja šipa ne odpira, je bistvo limuzinske oblike karoserije.