Stroški za avto v leto 2019

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zavarovanje + registracija je verjetno samo dajatev za ceste + obvezno zavarovanje + AO? Si ne predstavljam, da je pri avtu z listprice 105k tukaj še katerakoli kasko kombinacija zraven, tudi če je danes recimo vreden ca. 20.000 EUR?

Prav tako procentualno kaj pretirano ne izgublja več na vrednosti, recimo da je to 2 do 3k EUR na leto, torej precej manj kot nov avto iz D segmenta od novega do nekje 5 leta starosti. Seveda če je vzdrževan tako, kot se spodobi, v kar seveda ne dvomim pri 50k km na leto. Če se ne motim, si sicer pisal da je motor nov...

Avto ima delni kasko in AO+. Mislim da luči/stekla/divjad in točo oz tisto kombinacijo, ki je skupaj, meni se gre predvsem za luči in šipe (sprednja šipa je recimo 3000€ original). Avtu menjam na 15kkm olje in filtre, prvi dve leti na pooblaščencu (garancija) sedaj pri Kokalju, ki je stručko za BMW. Sicer letos sem malo zmanjšal km in sem verjetno naredil “samo” 40kkm. Avto je imel 96kkm ko sem ga dobil in imel novo mašino in obe turbini. Zdaj jih ima malo čez 190. Zelo verjetno bom avto vozil še kako leto ali dve in (upam) še kar precej zmanjšal te kilometre na leto, kar pomeni bistven upad stroškov.
Ker če bi zdaj menjal bi vzel 2018 bmw 5, kar pomeni vsaj 10000 eur zraven vrednosti tega, če ne kar 15000. Na koncu bom imel pa slabši avto...
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sicer nevem kako je pri BMW7 v primerjavi z BMW5, za A8 proti A6 ti lahko rečem da je A8 bistveno dražji za vzdrževanje, A6 obstajajo za skoraj vse dele "nachbau" deli renomiranih proizvajalcev, za A8 pa zelo malo kar zelo podraži vzdrževanje ko pride zadeva v kritična leta oz. km. Meni je to bil kar pomemben faktor da ga lahko ugodno "šraufam" sicer bi imel osmico ki pri nakup rabljena ni kaj dost oz. bistveno dražja ampak nekje je treba potegniti črto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Nevem ker v A5 nisem nikoli sedel ker mi ni interesanten. Jaz sem 190cm imam imam v A6 ogromno prostora. Kako je zadaj pa nevem in se mi gladko j*** :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sicer nevem kako je pri BMW7 v primerjavi z BMW5, za A8 proti A6 ti lahko rečem da je A8 bistveno dražji za vzdrževanje, A6 obstajajo za skoraj vse dele "nachbau" deli renomiranih proizvajalcev, za A8 pa zelo malo kar zelo podraži vzdrževanje ko pride zadeva v kritična leta oz. km. Meni je to bil kar pomemben faktor da ga lahko ugodno "šraufam" sicer bi imel osmico ki pri nakup rabljena ni kaj dost oz. bistveno dražja ampak nekje je treba potegniti črto.

Za najvišji razred je pri vseh firmah jeba. Motorje/menjalnike mogoče še, ker je večina tudi v drugih modelih (razen V12) ostalo je pa kriza. Diski sprednji aftermarket, mislim da 300 al 400 po kosu itd. Ostalo je pa itak od motorizacije odvisno, ker proti enemu 2.0 mlinčku gre že olja 2x več, pa ker je V8 so vsi filtri po 2, potem svečke (ki jih pri dizlu sploh ni) po 8 itd. In to ima interval 60kkm :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Audi A4 Avant 2.0 - Letnik 2011 (kupljen 2015 - 17.200€)

Skupaj stroški avta v času lastništva: cc 14.000€

Gorivo cc 5.300€ (cc 18.000km/leto - povprečna poraba tam 6,3 do 6,4)
Registracija cc 4.600€ (letos kasko zavarovanje 660€ z Drajv 25%; 200€ tehnični+cestna)
Servisi cc 1200€ (vsi servisi na uradnem med 180€ in 250€)
Gume cc 1200€ ( letne in zimske gume GY cc 800€ + še lite felge 17" cc 350€ + premontaže itd.)
Ostali stroški cc 1400€ (menjava smernika v stranskem ogledalu, vinjete, nosilec za kolo, popravilo zadnjega odbijača, menjava zavornih ploščic, menjava prednje krive roke, plus še kakšne malenkosti)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Ne vem, zakaj v stroške silite bencin, pa gume. Ni km, ni obrabe gum, bencina, pralnice.
Če imaš avto, je obvezno samo zavarovanje in registracija. Strošek je - razumljivo - manj vrednost avta.
Servis je vezan na km. Ampak če jih je malo, je pa čas tisti, ki zahteva servis.
Pa tale zgoraj, lite felge. Kaj pa tisto, ki jo položim v avtu? A ja, ta je brezplačno. No ne glih vse!
Tisti, ki naštepa veliko km, mu je km cenejši kot tisti ki jih naštepa malo!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
bolj je šlo za redne stroške in izredne..Gorivo nima tolk veze tudi gume ne. Ugotovitev pa sem napisal zgoraj. (novi ni nič kaj cenejši za vzdrževanje).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
C5 air nov stal 29k€, zdaj po pol leta ne vem kok je, res vozen 5 mesecev, prej je 1 mesec na morju stal. 12kkm, povprečna poraba 5,9l/100km po kompjuterju. Dizel, pa enkrat je bil adblue tankan...

Redni servis ne vem kok bo, bo pa na uradnem, če kdo ve kok stane naj napiše... Zaenkrat nič...
Zavarovanje, vse kljukce pri Triglavu 760 evrov, cestnina 100 evrov
Zimske gume 600 evrov...
Vlozek mojega časa in privat kupovanja olja in kretenizmi, ki se ocenijo na nič = nič, to pa ostaja v naprej enako, tudi ko bo posvetila lučka za servis
Enkratno pucanje avta 22€, kolikokrat ga pač peljem pucat...
Pa ne smemo pozabiti na tekočino na šipe... Če že adblue pišemo, tista me je najbrž več kostala. Zlivam je notri ne jaz, bi mogla mojega prasat koliko je je še ostalo pa če jo kak redči, tako da ta strošek tezje točno ocenim :rolleyes:
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Sem... izbrala, pocahnala, skoraj da ne zaarala, samo še podpis je manjkal, vse ostalo dogovorjeno,pa me je neki nazaj držalo... pa čisto odločena bila, da ga nabavim. ne vem... neki mi ni bilo, pa nisem mogla s prstom gor pokazati. pol sem pa malo pustila vse skupaj stati, pol je pa ta ven prišel in čim so ga imeli za testirat, sem šla in čez dva dni obkljukala, kar mi je duša dala in položila aro. bistveno bolj všeč...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Vprašam namreč ker imam nekoga v familiji ki je sicer pol življenja prodajal nova vozila v salonih, je zelo picajzlast in malenkosten, moti ga vsako minimalno sranje, pretestiral je vse. Na koncu se je brezkompromisno odlocil za 3008. Dobi ga te dni... Pa me je zgolj zanimalo kaj te je tako na Peđoju odvrnilo...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
ne vem... še dons ne... ni bilo to to, zato sem pa tok komplicirala tam okoli. c5 air je bil pa res... se vsedla, peljala 200kmjev in... samo kupila, tok mi je bil všeč. še danes mi je... sploh notranjost, tok vesela bila, da niso pustili tiste tablice tam gor štrlet, udoben, vse mi tok paše, pri 5008 se nisem tok dobro za volanom počutila,... zdaj post festum mi pa sploh ni žal, ker sem tudi segla lahko višje in imam kar nekaj bombončkov, ki si jih takrat ne bi privoščila (čeprav testni jih je imel).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Nekje vmes... Ima 3 sedeze zadaj, kar je mus. 3008 jih nima. Je malo večji po moje kot 3008, ampak manjši kot 5008. Čeprav po moje če se prav spomnim, s strogo tehničnega vidika prej 3008 kot 5008. Neke platforme enake pa to... To jaz iz spomina, ne vem za kaj se gre...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
jaz bi se tud manj nazaj držal, če bi enostavno v stroške vse skup fuk.no :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Vprašam namreč ker imam nekoga v familiji ki je sicer pol življenja prodajal nova vozila v salonih, je zelo picajzlast in malenkosten, moti ga vsako minimalno sranje, pretestiral je vse. Na koncu se je brezkompromisno odlocil za 3008. Dobi ga te dni... Pa me je zgolj zanimalo kaj te je tako na Peđoju odvrnilo...
mozakar verjetno ni prodajal premije..
sem mal razmisljal, da vsi ki gredo cez cas na nemsko trojico, nazaj več ne gredo, vsaj dokler je dovolj šuškov.. Zakaj? Zaradi ponosa? Al je kaj v tehniki?.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Smo izjeme, ki potrjujemo pravilo: po Audiju 100, 80, A4 in BMWju 520 sem šel spet na Citroena C5 - denar ni igral nobene vloge, udobje pač! Zdaj sta v dručini še dva Mercedesa B in C pa spet ni primerjave, E mogoče.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
jaz bi se tud manj nazaj držal, če bi enostavno v stroške vse skup fuk.no :evil:

Jaz nimam nobenih stroškov, privat denar... Ne vem, na kaj ciljas...

Drugace pa 30k€ je bilo za zapravit. In kupilo se je nekaj za 30k€... Kar se pač za ta denar dobi. Lahko imjao eni filing da je rabljeno sranje več vredno, čeprav stane enako, ampak jaz rabljenih stvari ne maram. Je pa okoli mene polno takih kot ti, paradoksalno govorijo o "rabljenih premijah", jih kupijo, tudi mene prevažajo okoli s tem, pa... Vsakemu svoje... Mene je še 5008 manj hladno pustil kot a6 kot nov iz svabalanda...če temu ne bi bilo tako, bi pač tisto kupila. Vzdrževanje je lahko 2x dražje pa si ga še vseeno lahko privoščim, dasiravno raje za pravim denar drugje. Avti me ne ganejo, obstajamo tudi taki
 
Nazadnje urejeno: