Stroški za avto v leto 2019

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
A6 je hladen se strinjam.

Jabe "Lahko imjao eni filing da je rabljeno sranje več vredno " več vredno mogoče res ne, glede na šuške, ampak je pa "rabljeno sranje" dostikrat precej boljše od novega ;) pa imamo še en izraz za prešo primerne avte :D
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
Smo izjeme, ki potrjujemo pravilo: po Audiju 100, 80, A4 in BMWju 520 sem šel spet na Citroena C5 - denar ni igral nobene vloge, udobje pač! Zdaj sta v dručini še dva Mercedesa B in C pa spet ni primerjave, E mogoče.
citroen je BIL ena taka izjema kot philips z ambilightom, pač noben drugi ni ponujal hidravlike v taki obliki... Tako da je to razumljivo. Čeprav kolk je to udobja..ne vem, sem vozil en kup citroenov, pa me noben ni prepričal. To udobje mislim name ni naredilo vtis.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
A6 je hladen se strinjam.

Jabe "Lahko imjao eni filing da je rabljeno sranje več vredno " več vredno mogoče res ne, glede na šuške, ampak je pa "rabljeno sranje" dostikrat precej boljše od novega ;) pa imamo še en izraz za prešo primerne avte :D

Če bi se strinjala, bi to kupila. Mi nic ne brani... Vsakemu svoje...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Hja... To pa mene tudi kaj dosti ne zanima... Vsakega kupim z namenom da ga imam dokler ne bo za v preso. Pa mi vedno kaka mala miška na novo brani in se mora zato zajebavati z nakupom novega. Se danes bi bil doma megan 2009, ce bi zadej 3 zici šli. Ergo skrbim zelo lepo, ker bi ga rada čim dlje imela, ne zato, da bo numero 2 zadovoljen. On me bolj malo briga. S sosednje teme, če se spomniš, megana. Šel je za 3k€. Moj pogoj, ker ga moj ni hotel staro za novo dati za drobiž manj, je bil da niti enega klinca ne vidim na dvorišču se zajebavati, pod avto lest, nekaj kao "spretno barantat", ker ga bom samo v Savo zapeljala.

BMK kok je avto vreden pol, ko od bajte gre. Zame nič, zato pa gre... Se manj me briga, kok je sam s seboj zadovoljen z nakupom 2. lastnik.

PS
Takega kot imas ti, ima pa bratranec. Tudi črnega, mu tako lepo paše ta barva. Približno enako afiniteto imam do njega kot do a6. Ali pa 7ke, ali pa range roverja ali pa diskoverija. Pol ma en se x5ke, ki jih sicer nove kupuje. Ima pač budget lahko višje nastavljen kot jaz, pa rabljenega tudi ne povoha. Sej ne rečem, če bo moj hotel svoj avto na tvoj način kupiti, bo najbrž kaki xc90, pa naj ga vozi...meni pa to ne diši. Ga pa z veseljem kupim, ko bom velika pa bogata, pa ga lahko kupim kot zdaj tega za 30k€, brez da trepnem, pa grem po novega v salon. Pa bo najbrž res več od avta kot od novega plebejca... Stara premija pa... Paradoks, imejte ga, če vam to neki pomeni. Zakaj ne?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Smo izjeme, ki potrjujemo pravilo: po Audiju 100, 80, A4 in BMWju 520 sem šel spet na Citroena C5 - denar ni igral nobene vloge, udobje pač! Zdaj sta v dručini še dva Mercedesa B in C pa spet ni primerjave, E mogoče.

Vse kar si od Nemcev naštel pač ni "liga", so zgolj klasične ropotarnice za ketere nemcem sploh ni vredno razvijati svojih motorjev (zato pa tiščijo not razne Renaulte), v najboljšem primeru klasična ljudska vozila (C klasa) ali kot bi rekli v Nemčiji, klase za reveže, zgodba se pač pri zvezdi začne pri razredu E.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
mozakar verjetno ni prodajal premije..
sem mal razmisljal, da vsi ki gredo cez cas na nemsko trojico, nazaj več ne gredo, vsaj dokler je dovolj šuškov.. Zakaj? Zaradi ponosa? Al je kaj v tehniki?.

Ne, ni prodajal premij in tudi če bi jih to nima veze ker hoče imeti tokrat NOV avtomobil in tukaj je finančno omejen. Vse kar pa je v podobnem rangu od premij je vsaj 15 jurjev dražje od 3008.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
hecno, zdaj ko ma novga je rabljen vreden nič, ko se bo rabljen prodajal, pa se bo stiskalo kupca, da je avto zlat... ajaj. Zakaj pišeš (pišete) take budalaščine? pa raj ga v savo porinem, pa raj ga zažgem kot prodam za tak pa tak denar, pa raj se ustrelim, kot pa...WTF efekt.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
kaj ni jasno... staro za novo, pa kolikor dajo, vseeno mi je, ne gre za denar ampak za zafrkavanje in moj čas okoli tega, ki ga vsi vedno cenijo na nič. zame ni vreden nič več, če ne bi doma ostal in ne bi bilo sploh neke potrebe po novem. tudi megan ni bil. staro za novo je edini hec ki se jaz grem, prejšnja dva sem pa znotraj familije šenkala. za 200 evrov se je pa mojemu dalo. pogoj je bil, da se njemu da, ne da: "zdele en pride, mene ni, pokaži mu avto"... to se ni zgodilo, ti mi ne verjameš, on po 15 letih mi je...

v retrospekciji... ne gre samo za avto, vse vedno kupim novo in šenkam dalje, ko odrabim...
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
A dec tud ni bil nič rabljen prej. :evil:
Mal heca. Saj zato pa so možnosti. Ne vem zakaj bi se prepričevali drugače.
Meni tudi avto ne pomeni kaj grozno veliko. Vzamem kar je meni všeč. Rabljeno/novo ni pomembno. Kolk km delam se mi za moje pojme novega ne splača kupovat. Mam prej problem, da bi 10+ let gledal isti avto. Je pa tudi meni se muka potem ukvarjati s prodajo. Prejšnji je šel na srečo preko sodelavca zelo hitro naprej.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
jebeštrga meni pa paše rabljen avto, kdo pa se bo jeb** tistih prvih 1500km z vožnjo "po pameti" da ga ajnfara? Kupiš rabljeno in je to vse urejeno. Zraven tega se prvi lastnik zafrkava z vsemi poporodnimi težavami in napakami ki se pokažejo takoj po nakupu :valjamse:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Saj mal imaš prav. Nazadnje sem moral 3x na servisu težit, čez noč avto tam pustit in se zjutraj skupaj z mehanikom v mrzel avto vsest, da sem jih prepričal, da nekaj na servu od zavor ni ok in da so zamenjali zavorni cilinder še v garanciji. Qrc jih gleda, naj prvi lastnik to naredi v dveh letih in 120k, potem pa lahko jaz prevzamem, hvala prosim.

Sicer pa kar nadaljujte, zabavno branje, doktoriram iz nakupa novega avtomobila, za vsako funkcijo na alterju odprem razpravo na sto straneh, končam pa z izjavo kako mi je avto zadnja briga. :D :oops:
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
866
113
Ni ga cez nov avto, pa pametujte kokr cte. Ni skritih pizdarij, ni problemov. Je nov bolid, ki caka tebe, da ga ulaufas (ja, hud problem res), ne pa ostanek kakega debelega Hansa, Fritza (you named it). Tko da onim, ki jim je gust drajsat Fritzove ostanke, ala vera. Meni to ne sede...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
NAJBOLJI

Kwa naj ti rečem, tastar ... maš pač smolo, da zmer dobiš avto debelega Hansa ... :evil:
Jaz kupujem take avte, ki ga drajsajo take bejbe, kot je tale spodaj ...

Fovš? Bi moral bit, ja, ti se pa ziher drajsaš ob kako kravo (če maš usnjene zice) :evil:
 

Priponke

  • lepotice-iz-zeneve-1394199136.jpg
    lepotice-iz-zeneve-1394199136.jpg
    234 KB · Ogledi: 223

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ni ga cez nov avto, pa pametujte kokr cte. Ni skritih pizdarij, ni problemov. Je nov bolid, ki caka tebe, da ga ulaufas (ja, hud problem res), ne pa ostanek kakega debelega Hansa, Fritza (you named it). Tko da onim, ki jim je gust drajsat Fritzove ostanke, ala vera. Meni to ne sede...

Dal si mi misliti in to konkretno. Hvala da si mi odprl oči! Tudi jaz se več ne bom zadovoljil z ostanki, raje se usedem v novo Dacio ki caka samo mene!!! :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
866
113
Jello: spim tam kjer se spi, vozim pa se z avtom ja. Meni je avto prevozno sredstvo, ne fetis. Kupujem pa nove ja, sem napisal zakaj.

AndrejEnej: ocitno te branje jebe. Uzivaj s cigavim koli ze...

Avtofun: zna biti.boljsa izbira, upam da nisi en onih, ki vozijo hudga Audija, pa zicajo lokalnega mojstra da jim olje zamenja. Pa za cik tud znajo pofehtat, đeki... hudi :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
avto 1-2 plači letno samo, da ga imaš + izguba na vrednosti.

avto = PREVISOK STROŠEK.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Avtofun: zna biti.boljsa izbira, upam da nisi en onih, ki vozijo hudga Audija, pa zicajo lokalnega mojstra da jim olje zamenja. Pa za cik tud znajo pofehtat, đeki... hudi :)

Ne fehtam, imam soseda dobrega mehanika, menjava skoraj za đabe. Pa to še ni vse, olje, filtre, vse prinesem zraven, na material -45% rabata. Kadim pa ne, me pa res servis pride kot škatla čikov. Sicer pa ne vidim nobene povezave med novo Dacio ter starim Audijem in pripravljenostjo za to da te na pooblaščencu lupijo? Torej pripravljen sem dati 30kEUR za starega rabljenega Audija ali Mercedesa, nisem pripravljen dati na poolaščencu 400EUR za redni servis, sem pa pripravljen dati v gostilni za 3 litre vina, kakor tudi 50EUR za kvaliteten obrok. Torej, kaj iz tega ugotoviš, ti ko si strokovnjak? Vsi imamo pač svoje videnje in prioritete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky in sajkek