Kateri nov mestni avto do 9k eur je best buy?

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Verjetno je bila težava ravno v tem.;)

Drugače je pa clio z N/A 1.2 motorjem, 5 let garancije in 5 let vzdrževanja res no brainer, pa še številko večji je od mestnih malčkov ala up!, i10, citygo ipd. Tako da bo ok tudi za občasne vožnje po AC.
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Ti malčki so narejeni za mesto in 2 odrasla in so spredaj presenetljivo prostorni, imajo veliko opreme, najbrž celo več od klase clio, polo, ipd. ... skratka se mi zdi da ni pri teh super-super minijih več v ospredju "najmanj avta za najmanj denarja" ampak so bolj nišni segment.

Sicer pa čestitke za nakup in mnogo srečni km!
zmaga.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Mogoče je za stankota to no brainer, za mene niti slučajno ne bi bil. Sem vozil cliota s tem motorjem ene 15km in je bilo čist dovolj da sem prišel do zaključka da je kompletna kanta. V tem izboru bi vzel še Hyundai prej kot clio. Ampak glavno da je lastnica srečna
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
No, avta zaenkrat še ni kupila, je pa za kar se bo uporabljal glede na price/performance best deal.
zmaga.gif


Jaz sem sicer dosti bolj zahteven voznik in me takšni majhni avti ne zanimajo, vendar se mi zdi Clio povsem solidna izbira za ta denar. Hyundai, ki je IMHO bolj fun to drive, je žal predrag, UP! ji ni všeč, Panda tudi ne, Twingo tko tko, za kakšne bolj fensi mašine, pa je budget prenizek.

Kot sem rekel, vozila je od yugota, twinga, BMW-jev, do "hišnega" Pajerota. Sedaj pač potrebuje NOV manjši avto za medkrajevne vožnje, do nekih 10k km letno z nizkimi vzdrževalnimi stroški in solidno porabo.
Ker bo avto pri hiši 10+ let se nakup rabljenega ne izplača.

Steve, kaj bi pa ti vzel, če ti je clio taka kanta??

Utiševalec: vem kam pašejo mestni malčki, ki v bistvu niso konkurenca številko večjim avtom, vendar ji, razen i10, ni noben všeč. Ta pa je, glede na ponujeno predrag v primerjavi s cliotom.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Jaz bi UPa. Tudi fiat 500 je super za te namene, me je res pozitivno presenetil, ampak je verjetno predrag. Ampak ce ji nic drugega ni všeč, nimas kaj, saj vemo da ženske kupujejo z očmi, mi pač še na kaki drugi faktor gledamo
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jp, če budget ne bi bil omejen, bi se gledalo kaj drugega, vendar tako pač je. Meni je UP všečen, njej pač ne, tako da druge izbire v tem cenovnem rangu ni, vse kar je velikostno tam tam s cliom, je dražje vsaj za jurja, če ne še več (polo, fiesta, corsa in vsi japonski ter korejski tekmeci).
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
V službi imamo 2 up-a, pa nikakor ne morem nastavit kombinacijo sedež-volan da bi normalno videl števec.
Drugače je up še kar všečen, bi pa vseeno raje vzel Clio-ta.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Za moje pojme..za nezahtevno žensko, za jajčkat po mestu in malo po okolici..je takle avto res najboljša izbira..in ni nobene potrebe po močnejšem motorju.
Otroci če so..se jih razvizi, do Spara in Mercatorja pripelje vsak, po potrebi tudi do BTC.ja.

Kaj še rabiš več?
wink-1.gif


Ta zdanja generacija Clia tudi vizuelno zgelda že kar nekaj avtomobila, za moj okus tudi notri ni napačen.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Za mestno, primestno vožnjo in vsakdanje opravke je ziher best buy. Kr nekaj prostora, ni pa prevelik. Se spomnim 2002 z clio II z tem motorjem smo šli z enoletnim malčkom na Hvar Sučuraj. Brez problema, tudi prostora je bilo dosti, pa je bil avto manjši. Dete v avtozicu, plikomatic zložen za prednjimi sedeži, prtljažnik sem nafilal z manšimi kvadrastimi športnimi torbami, ki jih zlagaš kot lego kocke, vzadaj zraven deteta torba z videokamero in z potrebščinami za po poti. Danes pa nekateri še v trgovino ne morejo, če ni vsaj 5 metrov, pa 200KM turbodiesel.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Itak da je top opcija, sploh za takšno ceno ... kot sem že napisal, clio se bo uporabljal za ženo za na šiht - večina mestne in primestne vožnje, mulce v šolo/na treninge, občasno malo "daljša" vožnja - 60km v eno smer ... to je pa v glavnem to ... za extreme je pri bajti pajero, za poletne/vikend turice coupe, zame in za family izlete/dopuste pa xdrive limuzina.
smile-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pri toliko gajbah pri bajti bi se pa kaksne znebil in kupil za zeno avto, ne pa, da ste gledali po polavtih, posebej zato, ker ne bodo samo voznje do frizerja in nazaj, kot je videti iz iz tvojega posta..
smirk-1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
To je 2 jurja dražje od Cliota, če je bil pod 10k?
sprasujem se.gif
In Clio IV sploh ni majhen avto, tako da se z njim komot zapelješ tudi kam dlje, ne rabiš za 60km alter vozila takoj.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Francoski malcki nikoli niso sloveli kot polizdelki. Stevilo 15 let starih klincev in 206ic govori samo zase.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
To je 2 jurja dražje od Cliota, če je bil pod 10k?
sprasujem se.gif
In Clio IV sploh ni majhen avto, tako da se z njim komot zapelješ tudi kam dlje, ne rabiš za 60km alter vozila takoj.

Tako je.
zmaga.gif


Še malo več kot dva jurja dražja je tale mazdica, s tem da je treba pri cliotu, ki ima btw več opreme, upoštevati še 5 let free servisov, ki so pri mazdi dragi še pa još. Kot sem napisal, clio je s paketom, ki mi ga ponujajo top deal, tako glede nizkih stroškov registracije, zmerne porabe, kot tudi poceni vzdrževanja po petih letih (v tem času je vzdrževanje tako ali tako v ceni) + nekaj dodatnih bonbončkov.

Zakaj bi svoje "igrače" (tako za pozimi, kot za poleti) prodajal, če jih (še) ni treba? Dokler si jih lahko privoščim ostajajo pri hiši (vsaj coupe, če se bo že pajerota počasi dalo v prodajo), sicer pa to ni tema tega topica, žena pač potrebuje nov avto, ki je ne bo veliko stal in izgleda da smo našli pravega.
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Mene boli qrac kako so sloveli ker pišem iz lastnih izkušenj. Od R5 preko vseh generacij cliotov do zdajsnjega clia in capturja. Ampak za ta denar mi je vseeno. Z vsako generacijo je slabše, se pa z leti naučiš da je pri tem razredu manj več. Če nečesa ni, tudi crknit ne more. No, proizvajalci se s tem ne strinjajo in tlačijo v te male gajbe vse česar ne rabiš. Pa niti ni nujno da se kvari lahko je tudi samo neumno narejeno. Zato morajo potem v oglasih izjavljat da delajo avtomobile. Ja, delajo že, ampak po 100 letih bi bil počasi že čas da kakšnega tudi dokončajo.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hm, torej praviš da clio ni dober nakup? Menda se bodo morebitne težave uredile še v času garancije, po poteku se bo pa tako ali tako servisiralo pri neuradnem, a vseeno odličnem serviserju.

Sam z novejšimi renaulti nimam izkušenj, žena je sicer sedem let nazaj prodala deset let starega twinga (prva lastnica), s katerim ni bilo nekih hudih težav. Oče je imel pred 30+ leti R15, a to z aktualnimi "ljudskimi" modeli nima veliko skupnega. Sestrin tast je imel takrat službenega R25, sestra nekih deset let nazaj staro laguno z veliko km in obilo problemi. To pa je to, kar imam izkušenj z Renaultom.