Avto do 2.000 eur

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Evo, sedaj pa rabim malo pomoči. Iščem namreč avto, za prevoz do službe in nazaj, kot drugi avto v družini - torej skupaj cca 26km na dan.

Pogoji:
-5 vratni (ker bo zadaj sedel še otrok do vrtca)
-bencinar (ker imam od skupnih 26 km poti 23km AC oz obvoznice)
-klima
-čim cenejši za vzdrževanje
-čim cenejši za tankanje
evil.gif
(torej razni 2.0 nekineki odpadejo)

Kaj je torej best buy za ta okvir?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Moj oz ženin scenic. Oglas najdeš pod prodam delu foruma.
Ostanek denarja pa daš nazaj v štumf.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Kateri koli. polo, punto, clio, corsa. Cene vzdrževanja, tam tam, punto recimo, da je kak evr cenejši. Poraba nekje glih.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Kateri pa so recimo "preverjeni" motorji, oz katerih se izogibat? Gledam nekje od 1.2 - 1.4.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Simon, tvoj mi je prevelik, nekaj podobnega (velikost) že imam doma.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Načeloma gre za atmosferske bencince in neki velikoh hib nima nobeden. Še največ je bili na 3 cilinderskem 1.2 VW (polo l 2001-), pa tudi 1.4 ni nek biser. Ostali so bolj kot ne vsi OK. predvsem je treba pogledati na ohranjenost, znano zgodovino, preverljivo zgodovino kilometrov in servisa, itd.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Simon, tvoj mi je prevelik, nekaj podobnega (velikost) že imam doma.

Tko sva tud midva mislila...

Ko sva kupovala drugi sva imela zelo podobne kriterije.
Majhen ekonomičen in v najinem primeru, praktičen.

Na začetku sem gledal cliotov razred, ker zadovolji potrebe, kot drugi avto.
Dokler se nisem, nisva usedla vanj. Gajbica je kar dober opis. Majhen in neudoben

Skratka, vzela sva scenica, letnik 2001. Pelje se mnoooogo bolj udobno od cliota ( in njim podobni ), je bolj varen (!), tako pasivno, kot aktivno ( najin ima 6 airbagov ) prostora v primerjavi s cliotom ogroooomno, tko da ni problema še kaj s seboj peljat.
V bistvu, sva ga velikokrat uporabila kot glavni avto za pot na obisk, izlet
smile-1.gif
))

Vzdrževanje takega avtomobila je pa enako kot za cliota. Vse je poceni.

Lp
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
No odvisno od človeka. mel dolga leta za drugi avto daewoo matiz. zadovoljen. mali mestni, ni problem parkiranje, poceni itd. Silom prilike sem 2 leti nazaj nabavil corso ker jo je mati prodajala, 9 let staro z 60k km. bedak bi bil, da je nebi kupil. vse OK, ampak če ne bi bilo te prilike, bi še enkrat vzel manjši avto tipa twingo, matiz(spark), up, C1, itd. 100x bolj mestno uporabno. manj placa vzame, kot moj maxi cooter. Ga ni blo prednovoletnega navala v šoping centrih, da nebi parkiral. Z meganom že nisem mogel. res pa dam mam šiht 2,5 km stran in vse v mestu v pasu 2km.
 

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
Lahko kupiš mojega Seata. Ibiza, 2003 letnik, 5 vrat, avtomatska klima, SDI diesel motor s 63 KM, 1.9 prostornine. Bulletproof
cool-1.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Mi lahko prosim kdo razloži ta mit "lažjega" parkiranja manjših avtomobilov?
.
Ajde, če greš v hribe in je potrebno na izhodišču parkirati avto nekam "za cesto", ampak v urbanem okolju, omenjeni nakupovalni centri
confused-1.gif
....? Kaj ljudje še vedno parkirajo na pločnikih?
.
Saj imaš povsod narisane parkirne prostore in 1 avto gre na 1 parkirni prostor. Je povsem vseeno, če gre za Matiza ali npr. A6.
.
Predl leti na dopustu rental Daihatsu Sirion in sem porabil 5x več časa
tongue-1.gif
.
.
Sorry za Off topic.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Če bi videl gužvo recimo v mercator centru v brežicah 30.12 bi drugače rekel. verjamem, pa da v kakih večjih mestih ni problem. Potem je avto ozek, na normalnem parkplacu maš meter lufta na vsako stran do drugega vozila in ti ga ne potolčejo stare kokoši z vrati. megane ni nek velik avto, star je 1 leto pa potolčen od teh vrat. vsaka budala ti vrata nasloni na parkplacu. Vidi se sicer samo ko avto pereš, ampak dost da ti dvigne pritisk. Potem imaš kokoši ki zavzamejo 1,5 parkplaca, megana v tisto luknjo ne boš stlačil, to malo zadevo pa, itd. Razni stari centri mest, itd. kr muka mi je tam rinit noter z avtom večjim od cliota, kaj šele kak kombi al pa passat. velika verjetnost, da se boš z stolčenim odpeljal, itd. Potem pri nas pred blokom. Parkplaci normalno široki za povprečen avto, če ga samo ena kokoš parkira preveč na črto, sam z svojimi 100 kilami ne morem iz avta, ker se vrata odprejo samo za kakih 20 cm. Moja z svojimi 46 kilami komot zleze ven, jest pa treniram gimnastične vaje, posebej če nočem vrat na drugi avto naslonit, kot ostali. pa sosedova kokoš si je pri skoro 70 letih kupla uber straga suzuki swift z 3 vrati. Pa ta rabi 3 parkplace, da v avto zleze. Lupa po drugih avtih kot po tekočem traku, itd. So prednosti definitivno, so pa tudi slabosti. Ampak v takem avtu se peljeva največkrat 2 (jaz in otrok) za fasngo, kitaro, plinsko bombo, itd več kot dovolj prostora. Pa še poceni je, skočiš na pir, če razbiješ samo tablice pobereš in greš po drugega, itd.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Mi lahko prosim kdo razloži ta mit "lažjega" parkiranja manjših avtomobilov?

Hm, pa poglejmo. Parkiranje zgleda tudi tako, da so avti parkirani vzdolž ceste. Reče se mu bočno parkiranje in je ponavadi v mestih bistvena razlika al sediš v matizu ali v A6. Z A6 se pelješ mimo desetih "praznih" parkirišč, da ti ga v enajstega uspe vtaknit. Matiza vtakneš že v prvega.

Za dnevno drajsanje trikilometrskih fur je clio bistveno manj neroden od senika. In ja, vzdrževanje cliota je cenejše.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Mi lahko prosim kdo razloži ta mit "lažjega" parkiranja manjših avtomobilov?

Hm, pa poglejmo. Parkiranje zgleda tudi tako, da so avti parkirani vzdolž ceste. Reče se mu bočno parkiranje in je ponavadi v mestih bistvena razlika al sediš v matizu ali v A6. Z A6 se pelješ mimo desetih "praznih" parkirišč, da ti ga v enajstega uspe vtaknit. Matiza vtakneš že v prvega.

Za dnevno drajsanje trikilometrskih fur je clio bistveno manj neroden od senika. In ja, vzdrževanje cliota je cenejše.

OK, sem potem očitno res jaz čuden, da se ne spominjam, kdaj - sploh v urbanem okolju - sem parkiral na neoznačenih parkirnih prostorih.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kolega ga zna kmalu prodajat (sicer 20 let starega
evil.gif
) a bo verjetno za pol cene. Tanka in pelje. Edino lonec je menjal ker je počasi na ferarija spominjal.
Sicer ga rja papa al podvozje in motor pa neuničljiva.
(Drugače ga ima kot zimski avto...zdaj misli odkupit od fotra...osnovo ima pa S2000
grims-1.gif
)