"Varen" avto

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.643
14.356
113
Je pa kriminal, da zavarovalnice to dodatno opremo še dodatno zaračunajo, namesto, da bi zaradi teh sistemov dale lep popust.

Ker je zaradi dodatne opreme avto dodatno dražji za nekaj dodatnih tisoč evrov in ker se avto popravlja z novimi deli in ne rabljenimi se posledično računa (kasko) premija glede na novonabavno vrednost vozila, kjer pade zraven seveda tudi ta dodatna oprema. Če bi pa razbil avto in bi ti plačali popravilo s tako rabljenimi deli, kot je rabljen tvoj avto, torej nor. 5 let star avto bi popravljali s 5 let starimi rabljenimi rezervnimi deli, bi pa spet zganjal dramo.

Se pa povsem strinjam, da bi pa lahko vsaj pri avtomobilski odgovornosti vračunali kakšne dodatne % popusta na račun varostne dodatne opreme, ki % gledano sigurno zmanjšajo možnost trka, torej zmanjšajo riziko. Ker pa si se vpičil v to, da zavarovalnice zaralunajo dodatno opremo, kar je povsem logično, pa sem najprej odgovoril tako kot sem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.643
14.356
113
Jaz, ko vozim rad gledam naokrog in če pred mano kdo zabremza je večkrat kritično in bi nujno rabil tudi sistem, ki bi v takem primeru sam zabremzal.

A se nebi ti, glede na to, da se več kot očitno zavedaš svojega problema in resnosti le-tega, raje bolj posvečal koncentraciji na vožnjo in gledal v smeri vožnje kot pa razmišljal kak sistem ti bo odnašal rit in tako še narej sanjaril na cesti? Boš s tem več naredil za varnost v promeru kot pa če kupiš avto z EBS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.491
9.218
113
če vas motijo zavarovalne premije, je tukaj osnovno zavarovanje. In rešeno. Zavarovalnice pa naj financirajo drugi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.960
1.102
113
www.adriamedia.si
Zanimivo, drugače, če je AEB (in ostalo) opcijsko na NCAP naredijo dve ločeni oceni z in brez "Safety Pack". Recimo pri Toyoti imajo za Hilux in Aygo dve oceni. Kako se je Yaris izmuznil skozi? Pri Toyota Europe so ob NCAP testu Yarisa pisali da je TSS standardna oprema, morda je standardna na večini trgov po Evropi (v Nemčiji in UK je standardna oprema TSS), naš uvoznik si je pa dovolil sestaviti pakete brez TSS standardno, tega jim Toyota Europe nebi smela dovolit. Sem poslal na NCAP sporočilo bomo videli kaj bodo rekli.

Smo pri Avto Magazinu malce povprašali naokoli (pri vseh treh vpletenih), rezultat je tule (velja od takoj).
https://www.avto-magazin.si/novice/yaris-odslej-s-serijskim-aeb/

Sicer pa je TME našim izrecno dovolil (so najprej preverili) sestaviti serijsko opremo brez AEB. Očitno kiks v Bruslju ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čestitam, še dobro, da so ceno za 400€ dvignili, če ne bi jih pojedel. ;)
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pač rad med vožnjo gledam naokoli in bom najbolj vesel, ko bo avto znal voziti sam.

Ene trikrat ni veliko manjkalo, da bi zbil pešca, ki je kot kura šel točno pred avto. Pa že ene stokrat ni veliko manjkalo, da bi se komu zakantal v zadek, ker pač gledam naokrog pred mano pa kar naenkrat močno zabremzajo-to najbolje rešujem tako, da imam, če se le da, vsaj trikratno varnostno razdaljo do avta pred menoj;)
Bo pa moj naslednji avto vsekakor imel AEB(upam, da bodo vsi morali imeti enotno oznako, ne pa, da je pri vsaki firmi to nekaj drugega recimo TSS, PCS, ljudje pa mislijo, da je to celo že BAS, ki praktično vozniku ne pomaga pri ničemer).

Eni stalno vozijo z eno roko in s telefonom v drugi roki, eni vozijo pijani, vedno več jih vozi krepko zadrogiranih, eni divjajo, mene pa pač ogromnokrat pritegne pogled na kakšno zanimivost ob cesti...

Zavarovalnice bi pa bolj varne avte lahko zavarovale z dodatnim popustom, ker je vsaj pri meni velikokrat manjša možnost, da bom izkoristil kasko, če bo avto imel AEB.

Je pa svinjarija zavarovalnic tudi to, da ne moreš iti pod premijski razred nič, kar je res nepošteno do najbolj varnih voznikov.
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
če vas motijo zavarovalne premije, je tukaj osnovno zavarovanje. In rešeno. Zavarovalnice pa naj financirajo drugi.

Problem je to, ker pri osnovnem zavarovanju ne moreš zavarovati samo parkirišča, pa kraje, razbitja luči, stekel(torej vse kar ni odvisno od voznika).... in potem pač nujno rabiš kasko, kjer ti pa zaračunajo tudi to dodatno varnostno opremo, ne pa, da bi ti zato dali popust, ker je mnogo manj možnosti, da bi sploh kasko kdo s tako opremo izkoristil, še posebej, če AEB varuje avto tudi pred tem, da bi ga lahko na parkirišču(kjer je največ nesreč) butnil v drug avto.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Problem je to, ker pri osnovnem zavarovanju ne moreš zavarovati samo parkirišča, pa kraje, razbitja luči, stekel(torej vse kar ni odvisno od voznika).... in potem pač nujno rabiš kasko, kjer ti pa zaračunajo tudi to dodatno varnostno opremo, ne pa, da bi ti zato dali popust, ker je mnogo manj možnosti, da bi sploh kasko kdo s tako opremo izkoristil, še posebej, če AEB varuje avto tudi pred tem, da bi ga lahko na parkirišču(kjer je največ nesreč) butnil v drug avto.
Kje pa zavarujes ti avto, da ne moreš parkinga... zavarovat brez kaska? Glih temu so namenjene kombinacije. Ker če imaš kasko, kombinacij "ne rabiš" sploh če si privoščis 0 odbitne franšize
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
upss, imaš prav, pozabil na bonus.

Da pa fikus ne more samo kombinacije zavarovat pa rpvič slišim. Parking in divjad baje rešita marsikaj.....vsaj kleparji pravijo tako. Nimam bogatih izkušenj. ene dvakrat parking, šipo, žena je pa srno domov na dvorišče pripeljala brez poškodb. (iz pod avta padla ko je rikverc zapeljala pod nastrešek. )

Nekaj neumnosti pa je bilo ceneje popraviti na lastno pest kot pa preko odbitne franšize.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.643
14.356
113
Je pa svinjarija zavarovalnic tudi to, da ne moreš iti pod premijski razred nič, kar je res nepošteno do najbolj varnih voznikov.

Ja, kot zelo varen voznik res ne moreš iti pod PR (premijski razred) 0/1/3 (odvisno od zavarovalnice) ampak greš pa lahko zato kot nevaren voznik, ki redno povzroča nesreče krepko nad PR14 (kar je 0% bonifikacije) in nad PR14 je vsak PR tretiran kot 10 in več % podražitev in ne zgolj 5% podražitev, kot je razlika med posameznimi premijskimi razredi od 14 navzdol, zapovrh vsega pa nad PR14 odpadejo tudi komercialni popusti in se tako premija zavarovanja za nevarnega IZJEMNO podraži (glej priloženo sliko, izrezek iz zav.pogojev avtomobilske odgovornosti). Kje je torej ta nepoštenost do varnih voznikov? Zdaj vidiš kako konkretna razlika je lahko v premiji med varnim in nevarnim voznikom.

PremijskiRazrediAO_AS.jpg
.

Problem je to, ker pri osnovnem zavarovanju ne moreš zavarovati samo parkirišča, pa kraje, razbitja luči, stekel(torej vse kar ni odvisno od voznika).... in potem pač nujno rabiš kasko, kjer ti pa zaračunajo tudi to dodatno varnostno opremo, ne pa, da bi ti zato dali popust, ker je mnogo manj možnosti, da bi sploh kasko kdo s tako opremo izkoristil, še posebej, če AEB varuje avto tudi pred tem, da bi ga lahko na parkirišču(kjer je največ nesreč) butnil v drug avto.

What the actual fu.ck model?!?
Takoj menjaj svojega zavarovalnega zastopnika ali pa nehaj urejati zavarovanja na šalterjih tehničnih pregledov. Nekdo te konkretno zavaja, sam pa očitno ne preverjaš pridobljenih informacij. Nič čudnega, da si tako nastrojen proti zavarovalnicam, če te pa takole žejnega čez vodo vozijo....

Edit: dodana slika
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.643
14.356
113
Seveda rwvis... ker odvitna fransita je res lahko 0%... se vedno pa izgubis bonus... ce nimas dodatnih kombinacij...

Ja, če imaš tako sestavljeno zavarovanje prav zares. Je pa tudi opcija, da imaš upoštevano odbitno franšizo in izgubo bonusa zgolj in samo v primeru prometne nesreče, vsi ostali riziki so brez tega. Tudi če nimaš delnih kombinacij. Je pa res, da se potem upošteva zgolj opcije (kot že navedeno) prometna nesreča, kraja, vandalizem, toča in poškodovanje (mirujočega) vozila in da se manjše škode res največkrat da pod prometno nesrečo v kolikor ni delnih kombinacij.

Poanta - res ni vse tako črno, kot nekateri vidijo :D
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ja, kot zelo varen voznik res ne moreš iti pod PR (premijski razred) 0/1/3 (odvisno od zavarovalnice) ampak greš pa lahko zato kot nevaren voznik, ki redno povzroča nesreče krepko nad PR14 (kar je 0% bonifikacije) in nad PR14 je vsak PR tretiran kot 10 in več % podražitev in ne zgolj 5% podražitev, kot je razlika med posameznimi premijskimi razredi od 14 navzdol, zapovrh vsega pa nad PR14 odpadejo tudi komercialni popusti in se tako premija zavarovanja za nevarnega IZJEMNO podraži (glej priloženo sliko, izrezek iz zav.pogojev avtomobilske odgovornosti). Kje je torej ta nepoštenost do varnih voznikov? Zdaj vidiš kako konkretna razlika je lahko v premiji med varnim in nevarnim voznikom.

Poglej priponko 22653.



What the actual fu.ck model?!?
Takoj menjaj svojega zavarovalnega zastopnika ali pa nehaj urejati zavarovanja na šalterjih tehničnih pregledov. Nekdo te konkretno zavaja, sam pa očitno ne preverjaš pridobljenih informacij. Nič čudnega, da si tako nastrojen proti zavarovalnicam, če te pa takole žejnega čez vodo vozijo....

Edit: dodana slika

Še v življenju nisem spoznal zastopnika(še manj zavarovalnice), ki bi se mu šlo le za to, da bi naredil vse v korist stranke.
Čisto vse zavarovalnice in čisto vsi zastopniki, delajo tako, da je njihov žep čimbolj poln.

Zame je svinjarija to, da je premija enaka od 0-4 razreda. Od 17-20 razreda je razlika 65%, med 0 in 4 razredom pa le 5%. Za vsak razred bi moralo biti enako razmerje v ceni.
Še posebej pa je svinjarija to, da brez nesreče napreduješ za en razred navzgor, ob nesreči pa padeš kar tri razrede navzdol-v obeh primerih bi moralo biti enako, ne pa vse v škodo ljudi.

Za parking in divjad, steklo, krajo, sem pa dobil informacijo, da jo lahko zavarujem samo pod pogojem, da zavarujem osnovni kasko s temi dodatnimi opcijami ampak potem se mi bolj splača vzeti poln kasko brez odbitne franšize-se pa tukaj ne upošteva kraja in moraš vsaj to še vedno zavarovati posebej....

Jaz bi recimo rad avto samo zavaroval obvezno in parking z razbitjem stekla(vlom, vandalizem, kraja(torej samo tisto kar ni odvisno od mene)).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
No, si ugotovil. Zavarovalnice niso dobrodelne ustanove. Zavarovalne agencije (kjer dela naš moderator) pa se obračajo po vetru... Tista zavarovalnica ki trenutno plača več, tisto se hvali in sklepa zavarovanja. Kot politika. Po vetru, predvsem pa za lasten žep.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.643
14.356
113
Zame je svinjarija to, da je premija enaka od 0-4 razreda. Od 17-20 razreda je razlika 65%, med 0 in 4 razredom pa le 5%. Za vsak razred bi moralo biti enako razmerje v ceni.

Zate (ker nimaš pojma o zadevi) je svinjarija tudi to, da ti pri kasku zaračunajo premijo za nove nadomestne dele, ki ti jih v primeru popravila namestijo na avto, namesto da bi ti prasci zavarovalniški računali glede na rabljeno vrednost, zmonitali pa novega kajne? Ker, če bi ti potem po plačilu postavke za rabljen del namontirali dejansko rabljenega, bi bilo spet vse narobe knede?

Še v življenju nisem spoznal zastopnika(še manj zavarovalnice), ki bi se mu šlo le za to, da bi naredil vse v korist stranke.
Čisto vse zavarovalnice in čisto vsi zastopniki, delajo tako, da je njihov žep čimbolj poln.

Zavarovalne agencije (kjer dela naš moderator) pa se obračajo po vetru... Tista zavarovalnica ki trenutno plača več, tisto se hvali in sklepa zavarovanja. Kot politika. Po vetru, predvsem pa za lasten žep.


Saj bi vama napisal, da se motita tako, da se bolj nebi mogla ampak Alter me je že večkrat naučil, da naj ne prepričujem že prepričanih v svoj prav tako da se zdaj ob temu vajinemu brcanju v temo zgolj nasmehnem in si mislim svoje :aplauz: Pa vso srečo v vajinem prihodnjem (pač nujnem) sodelovanju z nategunskimi zavarovalnicami in agenti, poštenih tako ali tako ni. Izjem, ki bi potrjevale pravilo pa prav tako ne :valjamse:
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lej Matej, v stiku sem z vodjem ene izmed OE slovenske zavarovalnice. In njegovim informacijam zaupam way more to much kot tvojim. Pač nisem bedaček. Dovolj star da vem kako življenje poteka.
Srečno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.643
14.356
113
Njegove informacije pravijo, da v Sloveniji ni poštenih zavarovalničarjev in vsi brez izjem dajejo svoj zaslužek na prvo mesto? Kar drži se ga :cheer:
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Matej, tako kot putana govori o poštenju in se zaklinja, ravno tako ti nabijaš o poštenju in kako deluješ samo za interese stranke. A bejžnobejž, te pravljice prodajaj drugam. Tako kot vsemv poslu ti prevladuje najprej osebni interes, nato interes nadrejenega delodajalca (ali pri tebi več njih), potem šele stranke. Če se vse poklopi, potem ima stranka kaj od tega, če ne pa tough luck...
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus