Stroški za avto v leto 2019

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Smo izjeme, ki potrjujemo pravilo: po Audiju 100, 80, A4 in BMWju 520 sem šel spet na Citroena C5 - denar ni igral nobene vloge, udobje pač! Zdaj sta v dručini še dva Mercedesa B in C pa spet ni primerjave, E mogoče.
C5 na hidravliki, al ti je, al ti pa ni. No men je in mam filing, da bo tale lep čas pr bajt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ne fehtam, imam soseda dobrega mehanika, menjava skoraj za đabe. Pa to še ni vse, olje, filtre, vse prinesem zraven, na material -45% rabata. Kadim pa ne, me pa res servis pride kot škatla čikov. Sicer pa ne vidim nobene povezave med novo Dacio ter starim Audijem in pripravljenostjo za to da te na pooblaščencu lupijo? Torej pripravljen sem dati 30kEUR za starega rabljenega Audija ali Mercedesa, nisem pripravljen dati na poolaščencu 400EUR za redni servis, sem pa pripravljen dati v gostilni za 3 litre vina, kakor tudi 50EUR za kvaliteten obrok. Torej, kaj iz tega ugotoviš, ti ko si strokovnjak? Vsi imamo pač svoje videnje in prioritete.
Vidiš tud jest mam soseda vrhunskega mehanika, pooblaščenca. Zarad njega sem pred skor desetletjem šaltal na Citro in zdaj po enem mesecu v C5tki ostanku enga Flavia, Audi naj kar majo, A6 je navadna kahla, žal. O zvezdi E klase se pa lohk pogovarjava tist mi je pa ok oziroma zelo ok, sam mi ni za dat 30 jurjev za avto, to dam raj za kamper.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
866
113
Ne fehtam, imam soseda dobrega mehanika, menjava skoraj za đabe. Pa to še ni vse, olje, filtre, vse prinesem zraven, na material -45% rabata. Kadim pa ne, me pa res servis pride kot škatla čikov. Sicer pa ne vidim nobene povezave med novo Dacio ter starim Audijem in pripravljenostjo za to da te na pooblaščencu lupijo? Torej pripravljen sem dati 30kEUR za starega rabljenega Audija ali Mercedesa, nisem pripravljen dati na poolaščencu 400EUR za redni servis, sem pa pripravljen dati v gostilni za 3 litre vina, kakor tudi 50EUR za kvaliteten obrok. Torej, kaj iz tega ugotoviš, ti ko si strokovnjak? Vsi imamo pač svoje videnje in prioritete.

Kaj ugotovim? Nic groznega, res smo si razlicni. Oboji cudaki za druge.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Vidiš tud jest mam soseda vrhunskega mehanika, pooblaščenca. Zarad njega sem pred skor desetletjem šaltal na Citro in zdaj po enem mesecu v C5tki ostanku enga Flavia, Audi naj kar majo, A6 je navadna kahla, žal. O zvezdi E klase se pa lohk pogovarjava tist mi je pa ok oziroma zelo ok, sam mi ni za dat 30 jurjev za avto, to dam raj za kamper.

No vidiš, meni pa je C5 totalno sranje, bi pa zato za drobiž kupil kakšnega lepega C6. Vsakemu svoje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
C6 je pa eksotika. Sam jest rabim karavana. Ima sosed čez cesto zelo lep primerek. No kovačeva kobila tu ni bosa. Sam nad Audijem A6 sem bil pa res razočaran, to je rang E klase, pa ni temu niti blizu. C5tka in Citra nasploh (prava citra) ti pa je, al ti pa ni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Saj pravim, popolnoma stvar okusa. Osebno ko že pogledam C5 sem ga sit, in to katere koli generacije, oblikovno avtomobil popolnoma brez vsake domišlije in filozofije, o kakšni kvaliteti pri C5-kah tudi ne moremo govoriti torej ti ostane še zgolj hidravlika oz. plavajoča vožnja, kot si omenil, si ali nisi za to.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
No s kvaliteto ne bi opletal, sploh če Audija voziš, cena je pa x3. Je kr lepo tam tam, edin Meca je še pojem tega. Je pa res, da Citro ti more en šraufat, ki zadevo pozna. Moj je mel eno kuglo fuč. Se sosed vsede not in na prvem ležečem diagnosticira katera je.

Oblikovno je pa itak stvar okusa. Niso pa Nemci nič naprej tu, spet izjema zvezda.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Saj bi ti še kakšno kontra napisal pa ti še vedno ne bi skapiral da te jeb** u mozak ampak se žal odpravljam spat :valjamse: Pa veš da mi res dol visi za tri zadeve in sicer prva: kaj ti voziš, druga: zakaj si se ti tako odločil ter tretja: kaj si misliš o znamki/modelu ki jo/ga jaz vozim. Ko nekdo, ki vozi 10+ let staro C5tko izjavi da je nekaj let star A6 kahla potem moraš zaključiti debato :zmaga: :nazdravje:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Se ne tako dolgo kot nazaj je bila na alterju in se prej na suxu zvezda namenjena za ate z klobuki, za normalne voznike pa BMW, Alfa in podobne znamke. Zdaj pa berem da je samo še zvezda IN.
Kaj to pomeni. Alter zacel se voziti v klobukih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja zvezda je in ampak recimo da zadnja generacija za katero pa se pa jih itak večina ne more stegniti, sploh pa ne na alterju ker tukaj vsi kupujejo nova vozila in ne 3 leta starih odsluženih zvezd. Sicer pa je zvezda izmed naštetih še vedno najbolj za tiste s klobuki čeprav so znamko kar lepo prevetrili in oblikovno "pomladili".
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Saj bi ti še kakšno kontra napisal pa ti še vedno ne bi skapiral da te jeb** u mozak ampak se žal odpravljam spat :valjamse: Pa veš da mi res dol visi za tri zadeve in sicer prva: kaj ti voziš, druga: zakaj si se ti tako odločil ter tretja: kaj si misliš o znamki/modelu ki jo/ga jaz vozim. Ko nekdo, ki vozi 10+ let staro C5tko izjavi da je nekaj let star A6 kahla potem moraš zaključiti debato :zmaga: :nazdravje:
Nekaj let star C5. Da se razumeva. A zdej si pa popenu, k sem si drznil krogce pošinfat, ne me smejat. Audi sploh A6 je precenjena kahla. Vsak pol cenejši Superb ga nese ko šus. Keš je pa tvoj, tko da ne jokat. In men zelo visi dol, kaj ti voziš. Mi pa ni jasno, kako se ljudje odločijo med krogci in zvezdo, ker krogci so sam preoblečen Ubervagen, zvezda.... od E dalje pa nekaj povsem drugega. In seveda si ne delam utvar, da je C5 boljš od A6, sam za 3x dražjo škatlo bi pričakoval, da bo vsaj blizu Mece, pa je zelo daleč od tega, pač kahla reda Superb.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ja zvezda je in ampak recimo da zadnja generacija za katero pa se pa jih itak večina ne more stegniti, sploh pa ne na alterju ker tukaj vsi kupujejo nova vozila in ne 3 leta starih odsluženih zvezd. Sicer pa je zvezda izmed naštetih še vedno najbolj za tiste s klobuki čeprav so znamko kar lepo prevetrili in oblikovno "pomladili".
Nočemo, ne ne moremo stegnit. Je pa res, da je 20 let star Audi še zmer bol k nova Dacia.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Se ne tako dolgo kot nazaj je bila na alterju in se prej na suxu zvezda namenjena za ate z klobuki, za normalne voznike pa BMW, Alfa in podobne znamke. Zdaj pa berem da je samo še zvezda IN.
Kaj to pomeni. Alter zacel se voziti v klobukih?
Za zvezdo ne smeš met še puha pod nosom.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ja a še nisi šu spat? Me veseli, da te ohka nasmejem. Bi pa zelo rad vedel, kva za vraga je tok hudga u krogcih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sem šel spat a mi nekaj ni dalo miru pa sem te prišel nazaj vprašat, a na nekaj let starih C5kah že kugle menjujete? :valjamse:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ja, pr krogcih pr teh kilometrih lohk že kšn menjalnik odnese..... Sam hebiga, kvaliteta se plača
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Kle pr nas je en direktor, k je mel krogce, pa mislu, da ma Titanik. Pa mu je odnesl oljno pumpo, avto pržgal rdečo, tipu pa pod častjo stat za cesto v avtu za ohoho jurjev, pa se je kr tko pelu na Porche u LJ. Valda ni blo nove mašine pod garancijo. Tega so direkt krogci zjhebal. Pa ne njihova kvaliteta, ampsk vera v to.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi