Stroški stanovanja

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
zanima me koliko kaj plačate za stroške v stanovanju tisti ki ste v ljubljani..najbolj me zanima koliko plačate za vodo in ogrevanje.....ker nas nategujejo kolikor imam jaz občutek
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Št. članov? Kvadratura? Vse to ima vpliv na tvoje vprašanje, tako da boš moral biti malo bolj specifičen.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
če imate skupno ogrevanje, vas verjetno nategujejo na velko
grin1.gif
(žal, poznam situacijo - babica ima v bloku tak sistem in plača ogromno za moje pojme)
Sicer pa: študenti, 50m2, stroški, vključno z 1mbit netom (arnes) in kabelsko tv pridejo 100-140€, ogrevanje imamo lastno (plin), pa potem je poračun (elektrika in plin) tudi tam-tam (+- 30€). Edino kar me jezi je, da se za vodo plačuje pavšal, ker nima vsako stanovanje svojeg števca, ampak ga ima blok.

lp
Peter
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Če je skupno ogrevanje predvsem ljudje nategujejo sami sebe - vedno okno na 'V' odprto - češ saj ima tudi sosed, oken noben ne zamenja, kaj šele fasade...ko pa pride račun pa samo neko jamranje.

tu ni nategov...energetika pride in popiše...kolikor se je potrošilo se razdeli na kvadraturo stanovanj. Pika. In plačaš na cent natančno.

najlažje je jokcat, da bi pa kdo kaj naredil za manjšo porabo...a to pa ne!


glede samega računa....se boš pa moral malček zkašljat o kaki kvadraturi je govora, koliko oseb, na kaj ste priklopljeni (ogrevanje) kdo in kak ogreva sanitarno vodo....
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ja, to se popolnoma strinjam - največji problem je mentaliteta "blokarjev", ki imajo skupno ogrevanje. Naprimer, če ti je pozimi vroče v stanovanju, kaj storiš? Ja odpreš okno, valda!?(
bonk.gif

Plačaš že na cent natančno, ampak noben te pa ne vpraša, koliko si dejansko porabil. Ponekod imajo že bolj napredne sisteme in ima vsako stanovanje svoj števec, tudi za ogrevanje - to je potem fer sistem po mojem. In na žalost je potem vedno tako, da en ne bo odstopil od svojega celodnevnega zračenja, ostali pa iz principa ne bodo šparali, potem je pa tu strošek... edino škoda je potem za tistega, ki se pa dejansko odloči normalno zračit pa vse, ker plačuje še za vse ostale.

lp
Peter
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Ko ravno pišete o tem, sem se spomnil na staro gospo iz pritličja, ki pozimi vsak dan zrači celotno stanovanje 2-3 ure. Potem pa na sestanku nadira vse, da so nesposobni, ker ona zmrzuje v stanovanju in bo treba bolj odpret radiatorje. Zaradi njenega teženja so sedaj radiatorji tako vroči, da je v našem stanovanju odprt samo en radiator, pa imamo celo zimo 25-27 stopinj v stanovanju.
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Skoraj 100 kv. m in tri osebe nanesejo mesečni stroški: štrom okoli 25 €, plin 5, blokovski pa med 80 in 180 €, odvisno od mraza (zdajle je okoli 80). Je pa ogrevanje (žal) skupno, pozimi je v stanovanju običajno odprt le en radiator, ostalo toploto priskrbijo sosedje. Pa vseeno zaradi kvadrature nanese teh 100 evrov razlike.

Je pa tudi od upravnika odvisno, mi imamo SPL, pa se mi zdi, da so veliki nategatorji. Kako lahko v najtoplejših mesecih računajo ogrevanje (res da majhne cifre, pa še to ne vsak mesec), mi ni jasno. Da o kupu drugih stvari ne govorim. Malenkosti, ki nanesejo kar nekaj, ko potegneš črto.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Elektrika 15€, skupna položnica (skupna elektrika, čiščenje, odvoz smeti, voda) 15€, nič vse skup, kre pa za stanovanje 40m2. Ogrevanje ne vem kolk je.
V Domžalah sem plačevala za 55m2 kar 120€ skupne položnice (pozimi, ko je bilo ogrevanje, sicer 50€ manj, obračunano je bilo pa po kvadratih), pa še 20€ elektrike. Polom.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
najvecji nateg so "skupni stroski"... zmente se da se v vsako stanovanje zmontira stevec (za elektriko, vodo in ogrevanje) pa je mir... res je u startu velik strosek sam pol pa vidis da u bistvu fuuuul mal vode pokuris (ker eni bizgeci v bloku na veliko perejo avtomobile... racun je pa skupni)...
 

Lumpi

Zelenc'
5. sep 2007
27
0
1
Zimski skupni stroški v bloku za 70 kvadratov:
140 € = upravljanje + čiščenje + hišnik + skupna elektrika + smeti + voda + vzdrževanje + ogreavnje (50€)
In potem se extra stroški ob razlicnih mesecih kot npr: obžagovanje drevja, urejanje okolice, zstave ipd
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
evo, jst sm u stanovanju 75 m2 v ljubljani, pa imamo skupne obveznosti (vključeno je tekoče vzdrževanje, obratovalni stroški, elektrika stavbe (stopnišče ipd), smeti, ogrevanje, upravljanje, satelitska, rezervni sklad pa voda) pa je avgusta naneslo 90 evrov. Ogrevanje tut pozimi ni tako drago (okoli 50 evrov se mi zdi), ker imamo že nekaj let v stolpnici naštimano toplotno postajo al kako se temu reče, ki meri zunanjo temperaturo in prilagaja temperaturo v radiatorjih z zunanjo temperaturo-če je zunaj bolj toplo, tut radiatorji manj grejejo. Čez leto se pa plačuje 11 evrov.
Edino elektrika se mi zdi precej draga-okol 40 evrov, čeprav že nekaj mesecev ne deluje velika skrinja, pa glede na to, da živim sama, se ne porabi veliko na pranje ipd zadeve. Je pa možno, da bo, ko bo narejen poračun, kak dobropis...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik PNG pravi:

Edino elektrika se mi zdi precej draga-okol 40 evrov, čeprav že nekaj mesecev ne deluje velika skrinja, pa glede na to, da živim sama,

poračun se običjano dela 1 x oz. 2 x letno..torej se ti pokvarjena skrinja ne bo poznala do naslednjegapoisa - potem paboš dobila vrnejno nazaj. Če pa želiš prej zmanjšati redne račune pa sporoči na elektro stanje števca da popravijo povprečje.


je pa res...porabiš veliko! Mi kurimo 25 EUR pa smo zdaj 4-je (do sedaj trije)...s tem da imamo sanitarno vodo na el. bojler (kuhamo pa na plin).

reskiraj malo denarja (če še nisi) pa nameči varčne žarnice v kuhinjo, dnevno, koplanico.

je pa na vsak način nek vzrok za veliko porabo energije.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
V kopalnici varčne žarnice ne priporočam. To se naj uporablja tam, kjer dlje časa gori luč
wink-1.gif


Osebno sem mi 25€ za elektriko ne zdi veliko, je pa res, da imam pri sebi žal vse na elektriko (ni bilo druge opcije), tudi ogrevanje.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
3 sobno stanovanje, ena oseba.
Najvišji računi so bili januarja, in sicer
plin cca 60€ (ogrevanje + topla voda)
elektrika cca 50€ (računalnik 24/7, klima za ogrevanje)
skupni stroški cca 30€ (voda, čiščenje, smeti, vzdrževanje,...)
ostalo je pa še kabelska, RTV in telefon.
Zdaj poleti so zneski za plin cca 20€, elektrika enako, vzdrževanje kak €več.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Res imaš visok obrok za elektriko. Dvakrat letno lahko brezplačno sporočiš stanje števca in ti potem "sestavijo" nov obrok, ki se potem vleče do poračuna. Če je bila pa res skrinja vzrok, boš pa tako ali tako videla pri poračunu.

Pri nas doma imamo 120m2, 4 člani in je elektrike cca 40€.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ma ja...sej se itak kmalu selim, tko da bo to kdo drug rihtal oz. se bo preveč plačana elektrika, v kolikor gre res za to, itak povrnila. Varčne žarnice mam pa povsod, ravno tako je bojler u kopalnici na plin, tko da mi ni jasno, odkod to. Ravno tako je štedilnik na plin, tko da se elektrika nuca samo za luči pa elektronsko mašinerijo. Od računalnika in te mašinerije pomoje, da ne more bit tok.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
hvala ..da sem malo primerjal imamo okol 100m2 voda mrzla 20 € topla 80 € ostalih stroškov brez ogrevanja 50 €, mogoče kdo ve koliko stane 1m3 vode? v vsemi dodatki ker jaz porabim dnevno max 40l kar je mesečno 1m3 ostali tudi ne podarijo kaj več ...seveda se stroški delijo na vse samo dvomim da sosedje zlivajo vodo stran
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
preplačana elektrika se ti ne vrne nazaj, ampak se ti upošteva kot dobropis pri naslednjih računih. če se nameravaš v kratkem odseliti, ti priporočam, da čim prej narediš poračunna elektru, sicer boš svojemu nasledniku častila še par (sto) € za elektriko. tako je bilo pri meni, v stanovanju je ogrevanje na elektriko, ker je bila zadnja zima zelo mila, je bila tudi poraba elektrike precej nižja od prejšnje. par tednov za tem, ko sem se jaz vselil, je bil poračun za elektriko in tri mesece mi ni bilo treba plačati nič za elektriko
cheer.gif