Stroški stanovanja

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
upoštevaje še kanalščino je na koncu nekje 4 EUR za kubik vode, ki ti gre čez stanovanje.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ja, sej to vem,da se šteje kot dobropis...je pa stanovanje od mojih staršev, pa jst sem zaenkrat brez dohodkov,tko da večino položnic kar njim odnesem, in tudo po moji selitvi bodo oni plačevali, tak da ne bodo nič na izgubi, če ne bi že klicala,da mi znova zmerijo porabo...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če upoštevaš razen "luksuz" od pomivalnih strojev, pa pralni stroji, pa kopanje v banji... potem res lahko rečeš, da nekateri stran zlivajo vodo. Kar seveda potem ni fer do ostalih, ki recimo poskušajo varčevat, ampak... tko pač je v blokih
crazy1.gif


lp
Peter
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Voda se šteje na število prijavljenih oseb. Pa če odpreš pipo samo enkrat na mesec.
stupid-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Če upoštevaš razen "luksuz" od pomivalnih strojev, pa pralni stroji, pa kopanje v banji... potem res lahko rečeš, da nekateri stran zlivajo vodo. Kar seveda potem ni fer do ostalih, ki recimo poskušajo varčevat, ampak... tko pač je v blokih
crazy1.gif


lp
Peter

Najmanj mi je jasna uporaba pomivalnega stroja v gospodinjstvu z dvema članoma
stupid-1.gif
ta stroj porabi ogromno vode in električne energije, zato da opere par krožnikov. A je folk res tolk komot, da se mu ne da nič več na roke delat(prat)? Ne vem no, pri nas doma smo štirje, pa posodo večinoma peremo ročno, čeprav imamo pomivalca. Ok, mal offtopic.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Saj ni treba prati vsak krožnik ali posodo posebej..počakaš kakšen dan da se nabere ,a ne? vmes pa vklopiš funkcijo splakovanje da ni kakšnih vonjav.

ni šans da pomivam posodo na roke-stroj jo ziher boljše pomije
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Verjemi ,da je stroj ne porabi več kot pa ti na roke..posebej novejši. Za WC se pa strinjam ..sam trenutno ni alternative.Posebej v hiši ne..naj grem zdaj razkopavat kopalnice pa montirat na deževnico? Dočim na vikendu pa imamo na deževnico ja..deloma tudi zato ker blizu ni vodovoda
wink-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Sej vem, mission impossible. ampak nekaj bo treba narest. Pri nas doma že dolgo peremo avtomobile z deževnico, ki se zbira v cisterni. Prav tako zalivamo rože.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Od nekoga sem slišala, da ima speljano vodo iz tuša/banje in iz umivalnikov v kotliček za splakovanje wc-ja, da ni dvojnega iztekanja vode.
 
Nazadnje urejeno:

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Sem prav presenečena kako nizke stroške imate nekateri. Pri nas smo tri pa mamo stanovanje približno 45 m2 in tole so mesečni stroški

Skupna položnica je 120€
elektrika 30€
rtv naročnina ne vem kok pride
sklad za obnovo 8€
stacionarni telefon 50€
internet 30€ (al kok je že siol?)

To je res svinjsko drago, sploh mi ni jasna skupna položnica, ki je previsoka. Pa tudi račun za elektriko se mi zdi veliko previsok. Imamo računalnik, ki ga prižgem enkrat dnevno za 5 ur, en TV pa navadne luči. Se pa pri nas stroški gretja nič ne poznajo na položnici, ker se porazdeli čez celo leto in je skoz isto. No pa še tisti poračun elektrike dobimo vsako leto za plačat kr dost visok znesek.
 

Lumpi

Zelenc'
5. sep 2007
27
0
1
Tud pomivalni stroji niso vec to kar so bili vcasih.
Na normal pranju nas porabi le 12 litrov vode.
In dvomim da ti rata z 12 litri pomit posodo enega dneva in pol.

Glede WC-jev pa se je trba navadit, da kadar se gre samo 'na vodo',
res ni potrebno da se splakne s celim kotlickom. Lahko se vmes prekine
oz. se mi zdi uporaba tistih deljenih kotlickov zelo ekoloska.
 

Lumpi

Zelenc'
5. sep 2007
27
0
1
Drugace je pa pri nas najdrazji strosek pri stanovanju
REZERVNI SKLAD. Vcasih je bil 17€, zdej pa ze tri mesece kar 45€.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.208
680
113
upravljanje blok: 40

elektrika:12

voda + ogrevanje: 30 (že tko mi je skoz vroče od kar nism več v bajti)

tv+net:32

skupaj:114 EUR za dva na 45m2



kar se tiče pomivalnega stroja pa če sta dva se bolj splača imet manjšo izvedbo (45cm), še posebej če si že tko bolj mal doma.



lp
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Novi pomivalni stroj porabi 14 litrov za pomivanje.
Verjetno manj, kot na roke, če nisi pazljiv.