Ogrevanje kopalnice

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Iščem rešitev za ogrevanje kopalnice (v bloku), ki je še brez radiatorja in me zanima, če je takšen 2000W keramični grelnik ok nadomestek za radiator.
Radiator bo montiran po koncu kurilne sezone, do takrat pa moram v sicer dokaj topli kopalnici omogočiti ogrevanje, vsaj za čas tuširanja. Kopalnica je velika cca. 6m2.
Ker je to zasilna in začasna rešitev, je želja, da ne rabim vrtati lukenj (uporabil bom obojestranski lepilni trak). Postavitev bo pa nad ogledalom (kjer je možnost elektrike).

1696692161945.png
 
Iščem rešitev za ogrevanje kopalnice (v bloku), ki je še brez radiatorja in me zanima, če je takšen 2000W keramični grelnik ok nadomestek za radiator.
Radiator bo montiran po koncu kurilne sezone, do takrat pa moram v sicer dokaj topli kopalnici omogočiti ogrevanje, vsaj za čas tuširanja. Kopalnica je velika cca. 6m2.
Ker je to zasilna in začasna rešitev, je želja, da ne rabim vrtati lukenj (uporabil bom obojestranski lepilni trak). Postavitev bo pa nad ogledalom (kjer je možnost elektrike).

Poglej priponko 73002

tkole mamo od argota podobno pihalo in dokler piha je super toplo, tud pretoplo utegne biti, ampak ko se ga sklopi se pa kopalnica začne kar hitro ohlajat ker ni več vira topote. Upoštevaj da to greje ko je vklopljeno, drugače ne greje, ni kot radiator ko se segreje ni potem oddaja toploto. je pa to močna zadevšna tako da ti bo hitro segrela prostor.

PS če še nisi nabavil, nabavi kako samostoječe, ne stenske verzije. Si ga lahko potem poljubno po koplanici seliš
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique in sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Jaz bi raje dal ir panel.
Tole tak kot je rekel višek je toplo, ko piha direkt po tebi. Če boš mel dal časa vklopleno pa tudi ni glih zdravo za napravo, ker se vse skupaj kar lepo segreje. Je pa taki plastik fantastik, da brezveze. Not so keramični upori, preko malo satovja in okoli plastično ohišje.
Oziroma jaz je ne upam met vkloplene, ko nisem v prostoru. Recimo, da bi vklopo 20 minut pred tuširanjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Ker je to zasilna in začasna rešitev, je želja, da ne rabim vrtati lukenj (uporabil bom obojestranski lepilni trak). Postavitev bo pa nad ogledalom (kjer je možnost elektrike).
:bonk:
Ko bo padel s stene boš, odvisno od tega kdo bo prisoten, kandidat za rešetke ali pa Darwin award.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Iščem rešitev za ogrevanje kopalnice (v bloku), ki je še brez radiatorja in me zanima, če je takšen 2000W keramični grelnik ok nadomestek za radiator.
Radiator bo montiran po koncu kurilne sezone, do takrat pa moram v sicer dokaj topli kopalnici omogočiti ogrevanje, vsaj za čas tuširanja. Kopalnica je velika cca. 6m2.
Ker je to zasilna in začasna rešitev, je želja, da ne rabim vrtati lukenj (uporabil bom obojestranski lepilni trak). Postavitev bo pa nad ogledalom (kjer je možnost elektrike).

Kaj pa če si umisliš nek klasičen kalorifer ki ni predviden za montažo na steno?

Nekaj v tem smislu? https://www.merkur.si/elektricni-kalorifer-mq-fh-03/

Sicer pa bi jaz v vsakem primeru razmilil o pihalniku ki si ga sam predlagal, tudi takrat ko boš imel radiator nameščen. Sploh če imaš majhnega otroka in kljub temu da boš grel ti bo tistih 20min na dan prišlo to prav. Sklepam da radiatorja v kopalnici ne boš skoz šibal na polne da bo vroče? Ker to ni smiselno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Tudi sam bi dal IR panel (npr.: stropni z lučjo), vendar je cenovno izven odmerjenega budgeta.
Samostoječa varianta je boljši predlog. Bi pa obvezno z ventilatorjem, ker kot pravim, je kopalnica hladna le, ko prideš izpod tuša.
 
Tudi sam bi dal IR panel (npr.: stropni z lučjo), vendar je cenovno izven odmerjenega budgeta.
Samostoječa varianta je boljši predlog. Bi pa obvezno z ventilatorjem, ker kot pravim, je kopalnica hladna le, ko prideš izpod tuša.

tga mam jaz sam da je bel, kupljen ko je bil fajn znižan dal zanj nekaj čez 40 €


kolega ma tegale in ni da ni ...


tisth 6 kvadratov boš z obema ki sem ti ju nalimal ( oz podobnimi izdelki)= brez težav ogrel
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej_

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Tudi sam bi dal IR panel (npr.: stropni z lučjo), vendar je cenovno izven odmerjenega budgeta.

Pa ti bi samo dal IR panel ali dejansko tudi veš kako IR deluje? Če misliš da boš z IR panelom naredil savno za tistih 20min na dan se motiš. Ne govorim da IR panel ni odlična rešitev za kopalnico ampak za tiste bolj zmržene to pač ni celostna rešitev. Edina rešitev v tem primeru je telo ki deluje na izpih vročega zraka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Pa ti bi samo dal IR panel ali dejansko tudi veš kako IR deluje? Če misliš da boš z IR panelom naredil savno za tistih 20min na dan se motiš. Ne govorim da IR panel ni odlična rešitev za kopalnico ampak za tiste bolj zmržene to pač ni celostna rešitev. Edina rešitev v tem primeru je telo ki deluje na izpih vročega zraka.
Ja, se strinjam, da je izpih vročega zraka najbolj primerna rešitev. Savne ne omenjam, kopalnica je topla (ko si suh in v gatah)...ne ljubi se mi pisat vseh hipotetičnih variant. Sem pa dobil potrditev, tko da HVALA vsem!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.341
5.853
113
pri taščici
Če imaš kopalnico ogreto izven uporabe na 20, in jo v času uporabe segreješ na 30, bo v njej občutek še vedno bolj mrzel kot pa v tisti ki je stalno segreta na 25.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Če imaš kopalnico ogreto izven uporabe na 20, in jo v času uporabe segreješ na 30, bo v njej občutek še vedno bolj mrzel kot pa v tisti ki je stalno segreta na 25.

To ne bom teoretiziral kako je v tem primeru ampak mi imamo talno in je kopalnica pozimi okoli 21-22 stopinj (ugibam). Ko zaštartam pihalnik in se vmes stuširam, moram po tuširanju takoj ven it ker ni več vzdržno, tako da naredi lepo savno, brez skrbi. Kar se pa tiče 25 je pa tako, lahko imaš ti konstantno na 25 ampak večini pozimi ta temperatura med tuširanjem ne bo ustrezala tako da nima smisla.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Tudi sam bi dal IR panel (npr.: stropni z lučjo), vendar je cenovno izven odmerjenega budgeta.
Samostoječa varianta je boljši predlog. Bi pa obvezno z ventilatorjem, ker kot pravim, je kopalnica hladna le, ko prideš izpod tuša.
Samostoječa varianta v kopalnici ni boljši predlog, zaradi varnostnih razlogov.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Tudi mi imamo v kopalnici tam 23 stopinj, pa da otroci ne "zmrzujejo" pozimi zraven se cist obicajen kalorifer za 15€. Drugo tak ni smiselno, sploh ce bo zacasno. Segreje zelo hitro, tocno takrat, ko se rabi. Za te cene je meni to no brainer.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Kake babnce ste to najdl, da gredo v kopalnico pri 23 stopinjah?????? Mene f00kne iz bajte, če je pod 27. V eni kopalnici sem imel stenskega keramičnega. Dobra zadeva le na timer nisem mogel naštimat. Tko, da sem mogle prej dol letet in prižgat. Će je kopalnica sam kopalnica, potem bi neki s timerjem dal notri. Da se prostor prej segreje. Če je tudi wc notri potem pa neki, kar ima tudi termostat in naj dela skoz. Kaloriferčki so res hitri sam to je meni tko tko. Če ga maš na tleh, se zna zgodit, da nekak pošricaš, če daš na kako polico ali na umivalnik, je pa spet drug problem z vodo. Je pa najbolj hitr ja.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Kaj pa je narobe pa pri 23 stopinjah it na wc/prat roke/karkoli? Pri tusiranju si pac priklopi kalorifer zraven, ce zeli. Meni tega ni treba. Bog ne daj, da bi koga zeblo 14 sekund, ko pridem iz tusa :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Poznam, spada mama med njih :) sam vseeno..malce iti izven cone udobja ni nic slabega. Kvecjemu pametnno.