Stroški ogrevanja za dvosnobno stanovanje

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Zdravo!

Imam dvosobno stanovanje v novem bloku. Ogrevanje je etažno plinsko, tako da imam lastno peč v stanovanju. Tudi voda se ogreva na plin. Mi lahko kdo pove, koliko bi naj bila približna poraba plina za tako stanovanje - 65m^2. Za mesec januar (ko sem bil v stanovanju vsega cca 3 dni, ostalo pa je bila temp nastavljena na 17 stopinj) so mi izračunali porabo nekje 270m^3 plina. To se mi zdi zelo preveč, zato me zanima, koliko sami plačujete v takih stanovanjih.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kako misliš so ti naračunali
confused-1.gif
? A ni nekega števca in se tam točno vidi koliko si pokuril?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
najprej pogelj koliko si dejansko porabil in koliko pavšala so ti oni zaračunali

če se stanje ne ujema kliči na podjetje in jim javi stanje števca - da ti temu pirmeno znižajo mesečni pavšal.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Tu je nekaj močno narobe. Možno je, da so ti vgradili rabljen števec, ki je imel že zabeleženo neko porabo, računali so ti pa od nule.

Nekaj manjše stanovanje (50m2), dva člana, ogrevano na okoli 20st.C ima porabo zadnji dve zimi največ 62 m3 na mesec. Dobavitelj Istrabenz-plini ti omogoča, da vsak mesec med 20 in 25tim javiš stanje števca na brezplačno številko. Če si stanje zabeležiš tudi pri sebi, boš tako imel kontrolo nad obračunom in porabo.