Stroški ogrevanja stanovanja

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Torej - kupujem stanovanje, pa bi potreboval kakšen nasvet/oceno glede stroškov ogrevanja. Ogledano stanovanje se nahaja v Novi Gorici (mile zime), je v novejšem bloku (2008), ki velja za enega izmed najbolje grajenih v mestu (zato naj bi izolacija štimala, okna pa so tudi dobra (videl), sicer dvoslojna. Stanovanje je v prvem nadstropju in ima sosede na vseh straneh (zgoraj, spodaj, levo, desno), obrnjeno je proti vzhodu. Ogrevanje je urejeno na plin (lasten števec) preko radiatorjev. Bivalne površine je malenkost pod 70m2. Na plin se ogreva tudi sanitarna voda.

Prilagam podatke o porabi plina in vode.

Meni se to zdi kar veliko, po pravici rečeno. Ali se morda motim? Ali je morda težava v tem, da je plin tako drag? Prosim za komentar. Hvala!
 

Priponke

  • poraba.JPG
    poraba.JPG
    84,4 KB · Ogledi: 426

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
toliko plina imam jaz, 4s stanovanje, 119m2, kamnik in 4 osebe. za Gorico se mi zdi kr malo veliko...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
GO, vzhodna stran, veliko stekla ... ajajajajaj ... čaki da burja zapiha kot zatreba pozimi :evil: ..
... ma sploh ni dosti za 3 osebe (100e/mesec povprečje ogrevanje + voda) ... ni panike ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Toplotno črpalko namontiraj , tam bi imela dober COP.

Drugače pa pogledat kje je plin cenejši in menjat dobavitelja (saj se pogovarjamo o zemeljskem plinu in ne tistemu iz jeklenke?)
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Burja v Novi Gorici ni tako huda kot pri nas, tako da to me sploh ne skrbi. Sem je vajen.

Ponudnik plina je pa GEN-i in mislim, da je ugodneje težko gre. Bistvenih razlik s menjavo ponudnika zagotovo ne bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: doktor

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
To ni tako visoka poraba je pa itak najvec od sanitarne vode odvisno koliko se tusiras kopas... odvisno je tudi ce imas 21 ali 25 stopinj nastimano za ogrevanje. Plin je ugoden nic ne zganjaj panike.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Klimo že imaš?
Gorica je ena iz med toplejših mest, vzhodna lega je takoj za zahodno lego po toploti, tako da poleti ti zna biti vroče.
Večino zime bi se lahko pa tudi s klimo grel
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
In ja, (zemeljski) plin je sorazmerno poceni tako da....
Kje so časi, ko sem v Lj na Fužinah preživel zimo pri zaprtih radiatorjih, konec aprila sem pa že klimo laufal.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Pod plin in vodo je mišljeno vse, končen znesek na položnici (z DDV-jem).

Sicer pa me bolj zanima sama poraba energije oziroma energetska učinkovitost, kot primerjava energentov. Toplotno črpalko imam v hiši in dela dobro. Kje je logika, da zino porabi enako energije za ogrevanje skoraj dvakrat večjega stanovanja? Pa pazi to - Kamnik je Sibirija v primerjavi z Novo Gorico.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
nisem več na tekočem, ampak kot se spomnim, je plačilo za ogrevanje samo en del od dejansko porabljenega v stanovanju. potem je pa še neki pavšal za skupne prostore in podobno. in se spomnim, da je bilo veliko govora v kranju en čas nazaj, ko je bilo v bloku prodanih samo par stanovanj in so ti stroški padli na peščico lastnikov in so bili "enormni". Koliko od tega je tisti "pavšal" za skupne prostore, mrbit za neplačnike ipd...

PS
sem zdajle odprla tistole tabelico. če prav razumem je pri ceni za plin tudi ogrevanje sanitarne vode, ki jo ta človek stoči kar precej. če je še veliko časa pipa na rdečo... je povsem vseeno če je flat na ekvatorju... Vzami en poletni mesec, ko se ne ogreva in primerjaj s svojoporabo vode in lahko izračunaš koliko približno tale porabi za ogrevanje vode in koliko dejansko za ogrevanje stanovanja
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Torej - kupujem stanovanje, pa bi potreboval kakšen nasvet/oceno glede stroškov ogrevanja. Ogledano stanovanje se nahaja v Novi Gorici (mile zime), je v novejšem bloku (2008), ki velja za enega izmed najbolje grajenih v mestu (zato naj bi izolacija štimala, okna pa so tudi dobra (videl), sicer dvoslojna. Stanovanje je v prvem nadstropju in ima sosede na vseh straneh (zgoraj, spodaj, levo, desno), obrnjeno je proti vzhodu. Ogrevanje je urejeno na plin (lasten števec) preko radiatorjev. Bivalne površine je malenkost pod 70m2. Na plin se ogreva tudi sanitarna voda.

Prilagam podatke o porabi plina in vode.

Meni se to zdi kar veliko, po pravici rečeno. Ali se morda motim? Ali je morda težava v tem, da je plin tako drag? Prosim za komentar. Hvala!
Odvisno tudi od tega, kako so bili zmrznjeni prejšnji stanovalci. Menda vsaka stopinja prinese +20%.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
6%
Najprej loči fiksni mesečni strošek priklopa plina od porabe. Potem.pa dalje.
Če poleti porabis 15 evrov za ogrevanje vode , potem pozimi porabiš vsaj 25 evrov.
Zato ker je voda hladnejša, pa z nekoliko bolj toplo vodo se tusiras pozimi kot poleti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če je normalen človek zadovoljen z 22 stopinjami, zmrznjenec pa želi 25 stopinj, je to skoraj 20% razlike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi