Stroški ogrevanja stanovanja

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Zanimivo. Pokuriš nič skoraj, da se pa hitro segreje, je pa res čudno. Pri meni pa klima laufa recimo 10 dni na leto, ko je veni res nad 35 par dni, drugače ni potrebe.
Pa imamo fasade tudi 16.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Tu pa ni logike.
Sem že napisal lastno enako izkusnjo.
Res da je fužine toplarna v Lj in da so ljudje raje okna odpiral kot radiatorje zapiral (l2010 ali 2011?) Ampak zimo v garsonjero iz sredi 80 obdano s stanovanji, odprto proti jugu (zastekljen balkon kjer sem spal) celo zimo nisem grel, aprila sem pa klimo laufal. (Ostali še radiatorje!)
Pri lastnih plinskih pečeh do tega pride precej težje, vendar...
Sicer pa ne vem kje moji hiši toplota. Ajd kar nekaj izgub ima zalogovnik v kleti ki je segret od kolektorjev na 60+( bo prav prišel od srede dalje), ampak temperatura je zdele 25+, do jutra pade za manj kot C. Ajd imam zaprta okna čez noč, ker konec tedna bo šlo zjutraj baje proti 0....
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Eno vprašanje. Gre za 100 evrov na leto recimo. A je to dealbreaker? Ali je zdaj samo še firbec? Slednje sicer razumem, ampak brez bolj natančnih podatkov v najboljšem primeru slabo ugibamo...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Ena slika od januarja 2017, sem imel sposojen CAT s FLIR termalno kamero. Sem preslikal cel flat in bajto zunaj. Moje je sredinsko stanovanje. Kot omenjeno so okoli vse zunanje stene, polovica enega dela je zgolj neogrevano zaprto stopnišče.
 

Priponke

  • flir_20170112T194136.jpg
    flir_20170112T194136.jpg
    284,7 KB · Ogledi: 188

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Eno vprašanje. Gre za 100 evrov na leto recimo. A je to dealbreaker? Ali je zdaj samo še firbec? Slednje sicer razumem, ampak brez bolj natančnih podatkov v najboljšem primeru slabo ugibamo...

Če primerjam podatke z lastniki v tej temi bi pričakoval bolj razliko v rangu 200EUR na leto kot 100EUR recimo. Ampak, OK ... bolj kot tistih 200EUR na leto me "boli" dejstvo, da je stavba, zgrajena leta 2007 tako energetsko neučinkovita. In ja, po pravici mi tole vleče na dealbreaker, ker 200k dati za stanovanje, ki ni energetsko učinkovito, se mi zdi vseeno malo mimo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Energetska učinkovitost je ena najbolj precenjenih stvari danes... 100-200€ na leto je nič, če vse ostalo stima pri stanovanju za 200k€...

S temi podatki si ne moreš pomagati nič. Se najbolj bi ti pomagalo, če bi sel se do sosedov pa vprašal kako pa kaj. Nobena varčnost bloka ne pomaga, če so ljudje potratni. In če so bili tile z vsem varčni kot so bili z vodo, zna imeti nekdo malo bolj varčen pol manj stroškov...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Bi bilo zanimivo dobiti podatek o porabi za ogrevanje guardyevega spodnjega soseda. Stanovanje najbrž enako, okna pa kipnjena. Zna biti tudi razlika 200%
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Energetska učinkovitost je ena najbolj precenjenih stvari danes... 100-200€ na leto je nič, če vse ostalo stima pri stanovanju za 200k€...

S temi podatki si ne moreš pomagati nič. Se najbolj bi ti pomagalo, če bi sel se do sosedov pa vprašal kako pa kaj. Nobena varčnost bloka ne pomaga, če so ljudje potratni. In če so bili tile z vsem varčni kot so bili z vodo, zna imeti nekdo malo bolj varčen pol manj stroškov...
Točno tako. Lahko so imeli na 26 stopinj, pa še okna odprta, da je svež luft.

Kakšna fasada je sploh na tem bloku?
 
Tole imaš najbrž tudi prav ...


sem preveril pri kolegu živi mičkeno bolj ven iz NG. Ogrevanje na plin (ogrevanje + sanitarna voda, kuha se na štrom). 60 m2 veliko stanovanje, novogradnja oz dokaj novo (recimo staro max 10 let). Poleti ko se greje samo voda pride recimo poračuna na 3 mesece tam enih 30 €, pozimi 130,s tem da centralna ne dela ves čas, amapk se jo prižge po potrebi. Recimo na dela ene 2,3 ure na dan, ostalo se grejejo s klimo

prav tako en drugi kolega ma stanovanje v bližini žel postaje, dokaj novo stanovanje se raje greje s klimo kot s plinom, ker je ceneje.

če boš dal v stanovanje kvalitetnno inverter (multi) split klimo boš verjento prišel ceneje skozi kot če se boš grel s plinom
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če je normalen človek zadovoljen z 22 stopinjami, zmrznjenec pa želi 25 stopinj, je to skoraj 20% razlike.
To je zelo na prst oz.pavšalna ocena, ki drži pri povprečni zunanji temperaturi okrog nule in pri notranji okrog 21 stopinj oz. pri cca. 18 stopinj razlike med zunanjo in notranjo temperaturo.
V Novi Gorici je procentualna razlika v potrebnem ogrevanju višja (povprečno kakih 8-10% za stopinjo toplejše stanovanje), v Sibirji pa stopinja znotraj nanese procentualno mogoče 2 ali 3% več potrebne toplotne energije.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Nimam blage veze, kaj točno si hotel povedat. Sem iz N. Gorice, imam novo hišo s TČ in za ogrevanje nje K+P z visokimi stopovi do strehe (se pravi je ponekod višina 6m) je letno za kurjavo odšteto po položnici sorazmerni del kWh (se pravi to že vključuje tudi prispevke, davke in sorazmerni del priključnine itd...) kakšnih 250-300€ na leto + nekih 100-150€ STV, v kleti je okoli 21stC, v P pa držim nad 24stC. Za primerjavo, kolega v v enosobnem stanovanju je porabil za okoli 300€ plina letno + enako nekih 100€ za STV z bojlerjem. Sedaj se greje na klimo, ker je na pol ceneje.