Ste krvodajalci, darovalci organov?

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Če bi imel vpogled v pritožbe ljudi na zdravniško zbornico bi ti bilo jasno da se iščejo tudi takšne stvari. Pozabljaš da zdravnik za svojo licenco odgovarja. Tudi če se gre za mililitre učinkovine v injekcijah.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No prav, ce ti tako reces. Jaz sem dovolj videl na svoje oci. In od tega ne odstopam. Nevem, kje pise da je treba umirajocemu rakavemu bolniku dati KE? Ce najdes, pokazi. Do takrat pa vztrajam pri svojem.

LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Pred zdravnikom so vsi pacienti enaki. In ni problem v tem da se da infuzija krvi, ampak v tem da premalo ljudi daruje kri.

zmaga.gif


Ker je bilo vprašanje ignorirano: zakaj se ne sme darovati krvi, če sii vzel "tableto za glavo"? (napisala skorpy, več ni povedala).

Ali velja to za vse "tablete za glavo", ali samo za nekatere?

Hvala.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
"tableta za glavo" je širok pojem.

Če se gre za aspirin je verjetno zaradi učinkovine (ASK) ki deluje protiagregacijsko in "moti" pravilno shranjevanje krvi.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Ups
grin1.gif


ne vem sicer razloga zakaj točno, meni je blo enkrat na hitrco razloženo (mislim, da sm bla tko na hitrco odpravljena) da oni pač rabijo zdravo kri, od zdravega človeka in naj bi veljalo za vse tablete. Pri tabletih proti bolečinam, je pa ena snov, ki sploh ni zaželjena v krvi, sam sm pozabila, točno katera.

Le kje je uporabnik Jernej, da bi sigurno vse odgovoril
grin1.gif


@edit: pa še zanimivost: ljudem, ki jemljejo antidepresive, tudi ne jemljejo krvi, razlog: ker bi nivo te snovi v telesu naenkrat tako upadlo, da bi se človeku lahko zmešal
d055.gif
menda da je to lahko hud šok za telo, če mu tako količino antidepresivov vzameš
 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
ksz...

Ker nisem bral vse solate samo eno vprašanje za tiste (če je kdo takšen) insiderje, ki slučajno poznajo zadeve...se kri še kar prodaja v Bosno?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
ne-ne-1.gif


nekaj smo jo lani celo kupil od avstrijcev.
je pa zanimivo da nihče ne omenja to kako je krvodajalstvo urejeno v tujini
confused-1.gif

se mi zdi da imajo boljši proces za krvodjalace kot mi
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
ja so.v tujini namreč namesto prostega dne krvodjalci dobijo plačilo.kako bi to pri nas laufalo pa ne vem.
dejstvo je da zavarovalnica za kri plača zavodu za transfuzijo
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Čudno da ti nečesa ne veš.

A ne bi ti šel raje svojih frustracij izlivat kam drugam?

Npr. v svoj hlev?

Hvala.
smirk-1.gif


(Ker vem, da boš rabil prevod - Sem jaz kje komentirala tvojo pamet? Ne. Sem se obešala na tvoje komentarje? Ne. Nič se ne ukvarjam s tabo, niti repliciram ti ne, ti se pa vseeno navlačuješ s tako brezveznimi komentarji za mano, kot nek smrkelj 80 letnega starca. Prerasti že končno, da morebiti obstaja tudi kdo, ki kak gram ve več od tebe. Če smo vsi ostali, boš pa tudi ti.).
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ja so.v tujini namreč namesto prostega dne krvodjalci dobijo plačilo.kako bi to pri nas laufalo pa ne vem.
dejstvo je da zavarovalnica za kri plača zavodu za transfuzijo

Zakaj se ti to zdi boljši proces?

Kolikor vem ravno medicinska stroka odsvetuje plačevanje krvi, češ da to k sebi privleče najslabše dajalce?

Itak nikoli ne moreš 100% vedeti, ali je kri res zdrava, zato se meni to ne zdi ravno dober sistem.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ja so.v tujini namreč namesto prostega dne krvodjalci dobijo plačilo.kako bi to pri nas laufalo pa ne vem.
dejstvo je da zavarovalnica za kri plača zavodu za transfuzijo

Zakaj se ti to zdi boljši proces?

Kolikor vem ravno medicinska stroka odsvetuje plačevanje krvi, češ da to k sebi privleče najslabše dajalce?

Itak nikoli ne moreš 100% vedeti, ali je kri res zdrava, zato se meni to ne zdi ravno dober sistem.

kje sem pa napisal da je plačevanje za kri boljši proces
confused-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ne-ne-1.gif


nekaj smo jo lani celo kupil od avstrijcev.
je pa zanimivo da nihče ne omenja to kako je krvodajalstvo urejeno v tujini
confused-1.gif

se mi zdi da imajo boljši proces za krvodjalace kot mi
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ne-ne-1.gif


nekaj smo jo lani celo kupil od avstrijcev.
je pa zanimivo da nihče ne omenja to kako je krvodajalstvo urejeno v tujini
confused-1.gif

se mi zdi da imajo boljši proces za krvodjalace kot mi

še enkrat kje sem napisal da je plačevanje za kri boljši proces
confused-1.gif
to ni edina razlika v krvodajalstvu med nami in recimo avstrijci
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Mislim, da ti je dekca pred parimi dnevi povedal - mi nismo na svetu zato, da bi ugibali, kaj si ti mislil oz. nisi mislil s stavkom "imajo boljši proces kot mi".

AUT plačuje za kri in če ti napišeš "imajo boljši proces" se nekak pričakuje, da s tem misliš generalno gledano, torej tudi to, kar je v povezavi z njimi javno največkrat omenjeno - plačevanje krvi.

Če morajo tudi tvoji pacienti tako ugibati, kaj si ti v resnici mislil, ko si nekaj površno navrgel, ni čudno, da se dogajajo taki felerji.

Sorry.

(Tvoj stavek je primerljiv s stavkom "zidar goljufa". Večina ljudi ob njem ne bo pomislila na to, da goljufa pri igranju Človeka ne jezi se s svojo vnukinjo - primer zato, ker je očitno, da ti ni jasno, kje je problem.).
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Čudno da ti nečesa ne veš.

A ne bi ti šel raje svojih frustracij izlivat kam drugam?

Npr. v svoj hlev?

Hvala.
smirk-1.gif

Vprašal sem ker se vtakneš v ama vsako stvar. Ob obilici tvojih postov v tej temi pa npr. nisi nikjer odgovoril na naslovno vprašanje.

Zgrešil si poklic-moral bi biti politik.
grin1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
gre se za aspirin. pa še neka kislina je omenjena. podobna askorbinski
17758-icon_confused.gif


Saj sem napisal ASK (acetil salicilna kislina).

askorbinska kislina je vitamin C.