Ste krvodajalci, darovalci organov?

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Gledala sem prispevek na TV o darovanju organov in tem ali biti dalovalec ali ne. Prav tako sem zasledila, da menda pri nas zmanjkuje krvi.

Naslednji teden grem prvič med krvodajalce, prav tako razmišljam, da bi se vpisala med darovalce organov in po svoji smrti mogoče nekomu rešila življenje.

Torej ste krvodajalci (ne samo zaradi tega, ker imate dva dni frej
evil.gif
)?
Ste vpisani med darovalci organov?

Zakaj ja in zakaj ne?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem bil krvodajalec dokler nisem videl kaksnim ljudem se daje kri
bonk.gif
Sram jih bilo - dohtarje.
Podpiram da se daje kri mladim, perspektivnim ljudem. Ne pa da se tanka kri v ljudi ki bodo itak umrli (karcinom). Enkrat s(m)o dali eni 73 enot krvi, zato da je umrla potem
bonk.gif


Ce bi se z krvjo ravnalo tako kot se mora bi bilo veliko vec krvodajalcev. Skoraj nihce ki dela v bolnici ni krvodajalec ker vidi kaksne svinjarije se delajo.

Ce pa me poklicejo, da darujem za nekoga ki ga poznam (recimo da vem kaksen clovek je, da ni nekdo na koncu ali pa 100 let star in ves dementen in nepokreten) mu dam najvec kar je mozno.

LP
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Med darovalce organov še nism vpisana, o tem po pravici povedano nisem pretirano razmišljala, oz. enkrat sm, pa me je ena "zgodba" malo nazaj zadržala.
Krvodajalka sm pa že od 18. leta, do sedaj dala kri osemkrat, ene trikrat bila zavrnjena zaradi zdravstvenih razlogov. Pa nista dva dneva frej, ampak je samo eden.

Drugače pa krvi primankuje ja, najbolj rabijo B negativno, očim ima to kri in so ga tudi že poklicali, da je prišel na odvzem, ker načeloma kri jemljejo dvakrat na leto po krajih. Moški jo drugače lahko dajo štirikrat na leto, ženske pa trikrat.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Krvodajalec dobi plačan s strani Zavoda dan, ko daje kri, naslednji dan je plačan s strani delodajalca. No vsaj v naši kolektivni je tako, odvisno pa je od delodajalca oz. kolektivne pogodbe.

@doctorz: po tvoje si torej tisti, ki umirajo ne zaslužijo tvoje krvi? Če torej ti ljudje potrebujejo nujno operacijo, pa čeprav se ve, da je verjetnost preživetja minimalna, jih raje pustimo umreti?
17758-icon_confused.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Nisem med krvodajalci, ker me igle psihirajo in mam prevelke bolečine v roki po odvzemu krvi. Med darovalce organov pa se nameravam vpisati ob priliki, ker so moji znanki tako rešili življenje in jo tako namesto tega, da ni vedela ali bo dočakala 30. leto, čaka čisto normalno življenje, zato ker so se starši umrlega mladeniča odločil darovat sinove organe. Zelo lepa poteza in velika tolažba, da lahko rečeš, da je bilo kljub smrti enega rešeno življenje nekoga drugega.
roza.gif


LP
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Ja, darujem kri, vpisan sem pa tudi v register za darovanje kostnega mozga in svojih organov (če bodo sploh uporabni
d055.gif
)


Men je to kul darovat, res pa je da sem enkrat napol zlezel skupaj ker sem prišel (začetnik) tešč na darovanje, niti pil nisem še ničesar tisto jutro. Pa še nižji pritisk imam in naenkrat sem se ob -450ml krvi, znašel na kavču z dvignjenimi nogami
hysterical-1.gif

Zavedal sem se še, govoril tudi, bilo mi je pa slabo kot hudič pa komaj sem kaj videl
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:

@doctorz: po tvoje si torej tisti, ki umirajo ne zaslužijo tvoje krvi? Če torej ti ljudje potrebujejo nujno operacijo, pa čeprav se ve, da je verjetnost preživetja minimalna, jih raje pustimo umreti?
17758-icon_confused.gif

Ne, saj sem napisal da rakave bolnike mislim - v terminalni fazi. In takim se daje kri da se jim podaljsa zivljenje za dan ali mogoce dva. Pa se to nebi imel nic proti recimo, ce bi bil clovek vsaj priseben ali kaj.

LP

LP
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Vem jaz kaj je evtanazija.
Ampak, ko je nekdo obsojen na smrt, se ga ohranja pri življenju dokler pač le-to traja. Pa če je za to potrebna kri, jo tudi dobi. Ali se motim?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Tudi pljučnica je lahko naravna smrt, če uspešno dvigneš roke od pacienta, pa nekak dvomim, da bi dohtarja kdo razumevajoče gledal, če bi s tem utemeljeval, zakaj ni dal zdravil.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Jaz sem bil krvodajalec dokler nisem videl kaksnim ljudem se daje kri
bonk.gif
Sram jih bilo - dohtarje.
Podpiram da se daje kri mladim, perspektivnim ljudem. Ne pa da se tanka kri v ljudi ki bodo itak umrli (karcinom). Enkrat s(m)o dali eni 73 enot krvi, zato da je umrla potem
bonk.gif


Ce bi se z krvjo ravnalo tako kot se mora bi bilo veliko vec krvodajalcev. Skoraj nihce ki dela v bolnici ni krvodajalec ker vidi kaksne svinjarije se delajo.

Ce pa me poklicejo, da darujem za nekoga ki ga poznam (recimo da vem kaksen clovek je, da ni nekdo na koncu ali pa 100 let star in ves dementen in nepokreten) mu dam najvec kar je mozno.

LP
bonk.gif

Tebe bi morali s palco naterat iz zdravstva
stupid-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Sem bil krvodajalec, 6x, trenutno imam še leto in pol embarga zaradi izletov po Indiji in Tajski.
Za darovanje organov pa ne mislim podpisovati nobenih odstopnih izjav, ker je prevelika možnost zlorabe. Ko bom pa škripnil, naj pa svojci dajo moje dele komur hočejo.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Jaz sem bil krvodajalec dokler nisem videl kaksnim ljudem se daje kri
bonk.gif
Sram jih bilo - dohtarje.
Podpiram da se daje kri mladim, perspektivnim ljudem. Ne pa da se tanka kri v ljudi ki bodo itak umrli (karcinom). Enkrat s(m)o dali eni 73 enot krvi, zato da je umrla potem
bonk.gif


Ce bi se z krvjo ravnalo tako kot se mora bi bilo veliko vec krvodajalcev. Skoraj nihce ki dela v bolnici ni krvodajalec ker vidi kaksne svinjarije se delajo.

Ce pa me poklicejo, da darujem za nekoga ki ga poznam (recimo da vem kaksen clovek je, da ni nekdo na koncu ali pa 100 let star in ves dementen in nepokreten) mu dam najvec kar je mozno.

LP
bonk.gif

Tebe bi morali s palco naterat iz zdravstva
stupid-1.gif

Res je.
wink-1.gif


BTW - Tudi narkomanom noče pomagat. Starejšim očitno tudi ne, dementnim ne,... pa počakajmo še kak mesec in ni hudič, da se bo seznam tega gospoda še pomembno dopolnil s kakšnimi prostitutkami, gayi, hiv pozitivnimi, mamami samohranilkami, alkoholiki, ... pa vse do domobancev/partizanov (obkroži tistega, ki ne misli enako kot on).

Sicer pa - saj itak vsi vemo, da je kup folka v tej dejavnosti (govorim za zdravnike) samo zaradi osebnih koristi, ne pa zato, da bi komur koli pomagali.
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Občasni krvodajalec. Kje pa lahko spremljaš kdaj bo krvodajalska akcija v tvojem kraju?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sam sem bil samo enkrat, pa bi lahko bil večkrat, ker imam bolj redko kri.
Malo delajo problem tudi te razporeditve krvodajalskih akcij, zmeraj dopoldne, nikoli popoldne.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Občasni krvodajalec. Kje pa lahko spremljaš kdaj bo krvodajalska akcija v tvojem kraju?

Na radiu slovenija, 1. program, po poročilih ob 13h.

Ja, krvodajalstvo je res poklic - ča delaš kaj drugega (npr. hodiš v službo), zelo težko ujameš. Povrh vsega ni pametno, da si kaj več od delavca - dan dopusta (ali kako že) bolj ali manj lahko koristijo samo taki (+ javna uprava
evil.gif
).
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
nevem zakaj bi moral biti nekdo doma 2 dni, samo zato ker je dal kri.
confused-1.gif
jaz grem jutri spet kri dat, ker sem dobil na dom, da rabijo kri... bil že nekje 6x in probavam it vsaj 3x letno. itak me nič ne stane, boli pa tudi ne.

ni potrebe po čakanju na obvestila o darovanju krvi, ampak se gre lepo tja in se da kri. kri se itak vedno rabi.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No daj ne posplosuj ze spet.

Pravim da me moti to, da se daje kri bolnikom ki umirajo v bolecinah in se jim samo podaljsa trpljenje za par ur ali pa kaksen dan. Ne pustijo cloveka umreti. In 3/4 krvi se porabi za take bedarije.

LP