Ste krvodajalci, darovalci organov?

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Krvodajalec sem že skoreja točno od 18. rojstnega dne. Od takrat sem šel na vse akcije, ki so bile v našem kraju, pa še dvakrat v Lj. Vmes sem bil enkrat zavrnjen (tattoo). Naj se dela karkoli s to krvjo, jaz bom krvodajalec dokler bom lahko. Saj tudi če komu želiš pomagati na kakšen drug način, ni vedno nujno da bo pomagalo ali da se bo izteklo tako kot je bilo mišljeno. Še vedno pa raje poskusim pomagati, kot da se enostavno obrnem stran, češ saj to je itak zaman.

Darovalec organov pa še nisem. Imam že dolgo namen se vpisati, samo še nisem prišel do tega. Žal je tukaj posredi čista lenoba
frown-1.gif


@korl: Malo se umiri... Misliš da je tisti dan počitka brezveze? Verjami sem takoj po darovanju počel stvari, ki jih ti v življenju nikoli ne boš, sem fizično aktiven in zdrav, pa me je močno zvilo.
 
Nazadnje urejeno:

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
govorilo se je o DVEH dneh počitka. kar je zame popolni nesmisel.in ker gre po večini za lene ljudi, ki fizično delo vidijo samo na daleč, ne rabijo toliko počitka.
smirk-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Darovalec organov DA, vendar ne bom podpisal nobene izjave oziroma kartončka. Svojcem sem povedal kakšne so moje želje (darovanje - da) in to je to.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Krvodajalka nisem , ker postanem cela mehka, ko vidim kri in igle in to. Ni mi prijetno in bi morala veliko prestati od tega, da bi se prijavila in da bi šla na krvodajalsko akcijo, tako, da ne vidim smisla v tem, da se mučim. Stoposto ne bi mogla spat en dan prej in bi se sekirala puna. Kaj se pa tiče darovanja organov, če se mi bognedaj kaj zgodi- še posebej pri mojih blondinskih sposobnostih vožnje avtomobila, pa bi seveda darovala organe, np.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Nazadnje, ko so mi kri vzeli na sistematskem, se mi je zvrtelo v glavi že samo da sem stopila v laboratorij... Ko sem se pa usedla tja, je blo pa že kot da sm fajn fajn pijana...
In potem sem se po tistem počutila res zanič še kakšni dve uri.
Ko sm bla mejhna -mlajša, takih problemov nism mela.

Se pa ne bojim igel pa lastne krvi, kot nekateri...
Krvodajalka pa še nism bla nikol, priznam tud da ne vem kera skupina sm (pozabla vprašat.. a mogoče tuki kdo ve, kje to piše?). Bi šla sicer, ampak vedno je potem nekaj vmes.

Glede darovanja organov -ko umrem, in če bojo moji organi OK, bi se pustila raztrančirat in darovala organe...Nič nimam proti temu, ker nikol ne veš, kdaj boš ti potreboval kaj...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Jah vsake tolk cajta grem dat kri, ponavad ni cajta da bi si uzel tisto dobro urco..
Edin po pravic povedfan jih mam že poln k. da mi skos težijo po telefonu
bonk.gif
(mam redko kri)..

Grem pa bolj zarad tega, ker se po odvzemu nenormlano dobr počutm in je k doping zame
evil.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
jz mam tut redko kri AB+ ( redkejša je samo še AB-) pa jim moram vsakič rečt da naj mi pošlejo kdaj nej pridem, ker drugače pozabim na to.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
AB+ lahko sprejme vsako kri, AB- pa samo krvne skupine ki imajo spredaj - oz ki so RH negativne.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Jupi, sem šel prejšnji teden darovat kri po dolgem času (od zadnjega darovanja je že 4 leta). Je bilo prou super in mi je resnično žal, da tega nisem bolj pogosto počel. Čez 3 mesece me gotovo spet vidijo!
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
No, in takrat lahko poveš ostalim, da zadeva sploh ni noben bavbav, tako da nas bo čim več krvodajalcev!
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Upam, da sei čimbolje prenesla...

Prestala brez problemov. Vsi testi so bili odlični (pritisk, teža, hemoglobin), potem te posadijo na res zelo udoben stol
aplauz.gif
in skoz sprašuje kako se počutiš.....olajšali so me za 420ml krvi....zdej se pa nacejam z vodo že cel dan.....mal mi je blo popoldne slabo (bolela glava in vrtel se mi je), ampak sem res fajn.

Na novo izkušnjo spominja le še mala pikica na levi roki
grin1.gif


In sem vesela zase, da sem dala to skoz, ker bom šla tut naslednjič
cheer.gif


Res priporočam, ker s tem lahko komu rešite življenje.