Ste krvodajalci, darovalci organov?

shift

Guru
20. jul 2007
9.774
2.062
113
za šankom
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Ja in kaj potem, če umre med transfuzijo? A ni poglavitni namen medicine in medicincev narediti vse, da vsaj poskusiš ohraniti bolnika pri življenju?!?
Jao, vidim, da se je treba bati medicincev bolj, kot kuge, lakote, vojne in smrti.

govorimo o bolnikih ki imajo 99.9% možnosti da umrejo v naslednjih 12 urah.ko boš videl kakega na lastne oči ko diha praktično na škrge in se pri čistem zavedanju duši okoli njega pa jokajo otorci stari 5 ,7 in 9 let ter žena ki ve da bo sama ostala boš spremenil svoje mnenje.v takem trenutku več koristi naredi pol ampule morfija kot pa 3 vrečke krvi
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Neumnih primerjav?
smirk-1.gif

Ti si začel s "perspektivnimi" bolniki. Bolj neumne izjave v tej temi ne more biti.

Kaj pa je umirajoc bolnik - perspektiven? Ga je treba se reanimirati po tvoje?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
In takih je velika večina, ker zaradi njih trpimo pomanjkanje krvi?

(BTW - tvoj kolega je tudi proti reševanju dementnih oseb, ki dosežejo določeno starost. Preveri na 1. strani te debate.)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.774
2.062
113
za šankom
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Zakaj na uničenje?

Če prav razumem, so terminalni bolniki v zadnji fazi glavni krivci za pomanjkanje krvi.

Krvi ne dobijo, ko jo pa dobijo, pa umrejo.

Je'l tak?
.

na uničenje gre zaradi tega ker je izdana na določeno izdajnico (ime priimek bolnika in ustanovo kjer bodo kri tankali)in če pacient umre med transfuizjo jo pošlje ustanova nazaj na zavod kjer jo uničijo.

glavni krivci za pomanjkane krvi so zdravniki z premalo znanja in razmišljanja in naročajo kri za paciente ki jim tovrstno zdravljenje ne bo izboljšalo stanja niti za 1%.bolnik ni bil nikoli krivec da je dobil kri saj ne more sam sugerirati naj mu jo tankajo.

da ne bo pomote bolniki z diagnozami ki pomenijo čez nekaj časa gotovo smrt si sigurno zaslužijo tansfuzijo.koliko drobnoceličnih karcinomov dobi kri ampak ko so bolezen še ni v terminalnem stanju.takrat jim kri in eprex še pomagata in dvigneta kvaliteto življenja če temu sploh lahko rečemo kvaliteta
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Nekak ne štekam - če je paket krvi nedotaknjen, ZAKAJ GRE NA UNIČENJE?

Bi prosila logično in racionalno utemeljitev za ta predpis.

Ker nekak imam občutek, da se več krvi zmeče stran zaradi takih predpisov, kot pa zaradi konkretne transfuzije v pacienta. Torej - nedotaknjena vrečka gre lepo v peč.
bonk.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.774
2.062
113
za šankom
ja lepo gre v peč pa zdravila tudi če so original zaprta in joh nekdo prinese.recimo zgodilo se je že velikokrat da je nekdo umrl pa je svojec prinesel vsa zdravil zapakirana k nam.vse je šlo na uničenje .taki so predpisi kdo pa se jih je spomnil pa ne vem.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Neumnih primerjav?
smirk-1.gif

Ti si začel s "perspektivnimi" bolniki. Bolj neumne izjave v tej temi ne more biti.

Kaj pa je umirajoc bolnik - perspektiven? Ga je treba se reanimirati po tvoje?
Umirajoč bolnik je tudi bolnik s srčnim zastojem in ti ga ne bi reanimiral?
crazy1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.774
2.062
113
za šankom
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Neumnih primerjav?
smirk-1.gif

Ti si začel s "perspektivnimi" bolniki. Bolj neumne izjave v tej temi ne more biti.

Kaj pa je umirajoc bolnik - perspektiven? Ga je treba se reanimirati po tvoje?
Umirajoč bolnik je tudi bolnik s srčnim zastojem in ti ga ne bi reanimiral?
crazy1.gif
ampak tak bolnik je perspektiven.govorimo o terminalnem stadiju neozdravlijeve bolezni
rolleyes-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Zdaj pa res nevem a si blesav a se samo delas - govorim o umirajocem 100 let starem (karikiram) ali pa rakavim bolnikom.

Sploh nevem, a ste tako obupni in neznate povedati kaj lepega ali vsaj normalnega na racun nasega zdravstva? Vem, da ni bogve kako dobro, je pa sigurno boljse kot marsikje.

In z takimi svojimi izjavami samo se "zbijate" moralo tistim zaposlenim v zdravstvu, ki se trudijo in bi radi opravljali svoje delo tako kot se mora. Ni cudno, da so vsi arogantni in nesramni, kdo pa nebi bil, ce te vsakdo na vsakem koraku za pol metra v tla zabije?

In to, da si izmisljujes ene stvari tukaj in dlakocepis je naravnost smesno. Sploh nevem, kaj hoces dokazati? Na tvojo zalost ti moram povedati, da sem pac eden tistis ki jum dol visi za tvoje mnenje o zdravstvu, ker vec kot ocitno nimas pojma. In ce bi bilo vec takih, ki bi jim dol viselo za par nizkointeligentnezev, ki so zdravi in pametni, ko so pa bolni so pa vsi usrani, bi bilo zdravstvo veliko boljse - v marsikaterem pogledu.

Pa se enkrat ponavljam - vase pljuvanje tukaj me ne gane
wink-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Nič ne dlakocepim in se ne zmišljujem - še enkrat preberi svoj prvi post. Če bi rad videl, da teljudje razumejo, začni pisat razumljivo.
In naj ti tudi jaz povem, da mi dol visi mnenje enega neperspektivnega medicinca, ki bo najkasneje v letu dni dobil čevelj, ker bo enega kao neperspektivnega bolnika zajebal in ga bodo zato porinili na sodno medicino. Tam ni možnosti zajeba.
smirk-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
a maš že spet ene svoje
bonk.gif


sej jst tut ne izkoriščam tega dneva za frej, če bi bla pa v službi, pa bi definitivno, zakaj pa ne, če je priložnost. Pa isto počnem, kot da nebi dala krvi. Pa čist tko, očima niso spustil na šiht, ko je dal kri (nadrejeni ve, da je stalni krvodajalec) pa ni švoh, nima problemov z zdravjem, sam varnost je pa le varnost, nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi.

nekdo je prašal, kako veš, kdaj imajo odvzem v tvojem kraju, delno ti je povedala že kozarec, drugače pa spremljaj lokalna obvestila, pri nas so plakati, prav tako obveščajo na lokalni tv in radiu. Drugače pa lahko pokličeš tudi na zavod za transfuzijo krvi in ko enkrat veš, v katerem času prihajajo v tvoj kraj, veš za skoz, ker je to konstantno. Pri nas vem, da je vedno maja in novembra.

za tiste, ki je pa problem dajanja kri do 13h ure, pa da so v Ljubljani, lahko oddidejo na zavod za transfuzijo krvi (zraven porodnišnice v Lj) in izberejo čas, ko jim ustreza.

Tamara še ena "opomba" en teden prej ne smeš vzeti tableta za glavobol oz. če si ga vzela, te zavrnejo.

koj kur.ac se vtikaš vame če neveš kaj govoriš.

1. ženskam ne vzamejo enako količino krvi kot moškemu
2. če rabiš 2dni počitka, ker ti vzamejo par dcl krvi, potem ne hodi dajat, ker si bolan.

kaj od tega tvoji možgani ne zmorejo dojet?
stupid-1.gif


dojemi da o določenih stvareh NIMAŠ POJMA. pa če si moderator ali pa ne. zato se ne vtikaj vanje
rolleyes-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Zdaj pa res nevem a si blesav a se samo delas? govorim o umirajocem 100 let starem (karikiram) ali pa rakavim bolnikom.

Sploh nevem, a ste tako obupni in neznate povedati kaj lepega ali vsaj normalnega na racun nasega zdravstva?Vem, da ni bogve kako dobro, je pa sigurno boljse kot marsikje.

In z takimi svojimi izjavami samo se "zbijate" moralo tistim zaposlenim v zdravstvu, ki se trudijo in bi radi opravljali svoje delo tako kot se mora. Ni cudno, da so vsi arogantni in nesramni, kdo pa nebi bil, ce te vsakdo na vsakem koraku za pol metra v tla zabije?

In to, da si izmisljujes ene stvari tukaj in dlakocepis je naravnost smesno. Sploh nevem, kaj hoces dokazati? Na tvojo zalost ti moram povedati, da sem pac eden tistis ki jum dol visi za tvoje mnenje o zdravstvu, ker vec kot ocitno nimas pojma. In ce bi bilo vec takih, ki bi jim dol viselo za par nizkointeligentnezev, ki so zdravi in pametni, ko so pa bolni so pa vsi usrani, bi bilo zdravstvo veliko boljse - v marsikaterem pogledu.

Pa se enkrat ponavljam - vase pljuvanje tukaj me ne gane
wink-1.gif

Madona, ste eni občutljivi.
shocked-1.gif

(ja, ta črtica cmeranja in žaljenja to samo potrjuje)

A si ti osebno aroganten, da si vzel tako osebno?

A sam mečeš kri stran, da si tako občutljiv na to?

Dej, zlezi že enkrat iz mamine vatke!
bonk.gif


Tudi druge krizizirajo (jest imam celo svoj "fan" klub - tudi tu), pa kaj?
bonk.gif

Jest delam tako, kot mislim, da je prav. Vem, zakaj tako delam in me mnenja drugih, ki ne poznajo vseh okoliščin in razlogov za moje ravnanje (in jih logično niti ne morejo poznat), ne spravijo iz tira. To pomeni - DA SE NE CMIZDIM PO FORUMIH, KAKO ZDEJ NE BOM MOGLA DELAT, KER ME NIHČE NE MARA.
bonk.gif


Temu se drugače reče tudi to, da sodim med peščico odraslih ljudi, ki celo ima podstrešje pošlihtano.
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.774
2.062
113
za šankom
to da imaš svoj fan club tukaj niti ni tako čudno saj po mojem mnenju živiš v državi kjer nič ne funkcionira in pod pragom razvitega sveta.človek bi mislil da si iz madagaskarja
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ja, EU je mnenja, da smo precej blizu madagaskarja, kar se tiče zdravstva.

Še kakšno dodatno vprašanje za frizerko, mogoče?
smirk-1.gif


(BTW - Mene bi bolj skrbelo, če "fan" kluba ne bi imela. Od zganjanja dolgočasnega povprečja človek ne more dobro živet. ).
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz nisem nic uzaljen ker niti v enem postu ni omenjeno moje delo kakorkoli. Nimam nobene veze z transfuzijami ali kakorkoli. In ne mislim pljuvanja po zdravstvu tukaj na forumu ampak tako v zivo. Ko prides k sestri ali zdravniku.

LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Glede na to, kakšen slepi bes izlivaš, si očitno osebno užaljen.
Nezrelo in otročje.

(tvoje stavke, kaj si in kaj nisi imam že dolgo na ignore - ker nisi razumel. Seveda lahko po mili volji pisariš, samo da ti dam vedeti, da se zaradi mene ni treba trudit).
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.774
2.062
113
za šankom
mogoče bi morali za kak mesec imeti tako zdrasvto kot na madagaskarju.
sicer pa zdravsto je pač tako kolikor se v nejga vlaga.tu bi nam politiki lahko pomagali z odgovori.če ne bi bilo raznoraznih donacij bi bilo stanje res porazno.če pogledam kdaj je država kupila kak MRI,CT