Stavka Javnega sektorja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.978
5.185
113
Vadim , jaz že 12 let nisem v JS. Spokala po pol leta sredi neke druge krize. Faktor v dohodku je večkratnik, pa ne govorim o 2ki. Če si ne moremo privoščiti JS, si trg še manj. Malo za streznitev tistih, ki samo pljuvate. Če gre JS na trg, za vse vas, ki vam plače v JS predstavljajo nekaj nedosegljivega, ni več nobenega zdravstva, šolstva in varstva (otrok - vrtec ali vas - policija). Hočete Balkan v vsej svojem siju, misleč, da gremo proti Švici. Z avtodomom...

Sem delal v JS pred 12 leti. Težko se reče, da je bilo tisto delo. V enem tednu nisem naredil toliko kot sedaj v enem dnevu.

Kot JS se takoj še poleg vlači šolstvo in vrtec. Ja, je svinsko, da prevzemaš odgovornost za otroke z plačo komunalnega delavca. Ampak povprašaj starše, kako so zadovoljni z vzgojiteljicami. Večina vloži minimalni trud v svoje delo. Vzgojitelska šola je najlažja za dobiti status in žurati par let. Policija, se bolj ali manj varuje sama sebe. Goljufij do 300€ sploh ne preverjajo, varnostno preverjenje za nakup orožja se mi je zavleklo na 2 meseca, pa čeprav imam samo eno parkirno kazen v življenju. Zdravstvo, boli zob če jem hladno, ja pridi čez 6 mesecev, pri privatniku rešil naslednji dan za 25€ stroška... Res, težko delo.

Saj imaš kup profesorjev na univerzah, katerim se ne mudi v penzijo pa podaljšujejo. Isto na občinah. LPP šofer bo tudi podlajšal za 7 let delo, gotovo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
S tem stavkom se nerabiš več oglašat v tej temi, ker si dal jasno vedet, da nimaš pojma o pojmu.
Kaj ti ne paše? Če lahko 9 min v zrak gleda, ko ji telefon utripa, potem očitno ni obremenjena. Pa da ne boš pameten, pišem o konkretno TEJ zdravniški sestri. Je kar precej tistih srčnih in dobrih zaposlenih tudi v ZDjih in so nekatere definitivno premalo plačane za obremenitev.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
Na koncu pac pridemo do istega zakljucka kot vedno, nekaj je odlicnih, nekaj dobrih, nadpovprecno veliko pa parazitov ker se je v takem sistemu pac lazje skrit.

na koncu pa potegnemo crto pa je povprecna ocena pa dobra.

ni mi jasno zakaj sploh vsi tisti ki kri pluvajo sploh krijejo hrbte ostalim. Norost brez primere.

sem zadnjic eni medicinski povedal… kak lahko stran gledate ko se krade konec koncev tud vas denar?

naj pocistijo med sabo pa bo, samo bo tezko v tej woke kulturi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Sem delal v JS pred 12 leti. Težko se reče, da je bilo tisto delo. V enem tednu nisem naredil toliko kot sedaj v enem dnevu.

Kot JS se takoj še poleg vlači šolstvo in vrtec. Ja, je svinsko, da prevzemaš odgovornost za otroke z plačo komunalnega delavca. Ampak povprašaj starše, kako so zadovoljni z vzgojiteljicami. Večina vloži minimalni trud v svoje delo. Vzgojitelska šola je najlažja za dobiti status in žurati par let. Policija, se bolj ali manj varuje sama sebe. Goljufij do 300€ sploh ne preverjajo, varnostno preverjenje za nakup orožja se mi je zavleklo na 2 meseca, pa čeprav imam samo eno parkirno kazen v življenju. Zdravstvo, boli zob če jem hladno, ja pridi čez 6 mesecev, pri privatniku rešil naslednji dan za 25€ stroška... Res, težko delo.

Saj imaš kup profesorjev na univerzah, katerim se ne mudi v penzijo pa podaljšujejo. Isto na občinah. LPP šofer bo tudi podlajšal za 7 let delo, gotovo.

Jaz delam identicno delo kot sem/bi v JS. Pac eden izmed poklicev, ki so tako v JS kot izven. Pogoji dela, kolektiv in fer odnosi so se mocneje na strani gospodarstva kot placilo. Lahko pa da se jaz samo šestkrat bolj ucinkovita kot povprecen kolega, kar pa vsi vi na alterju veste, da ne more biti res.

Sem mama tako predsolskega kot solskih otrok. Imamo tudi pri nas starse, ki pljuvajo cez vse in vsakogar, tudi cez vzgojitelje in učitelje, ki pa jih jaz ne morem prehvaliti. Sem sla ponovno v solo s spomini na svoje izkušnje in sem stala frapirana, koliko so se danes pripravljeni pretegniti. Tudi za otroke brez odlocb. Ko pa silom razmer moram kaj povprasati ekstra, me pa vedno znova presenetijo odgovori teh ljudi. V vseh se skriva strah, kaki problem jim nameravam zdaj se jaz delati. Roditeljski sestanki marsikaj pojasnijo. Eni pac kar naprej iscejo neke namisljene vzroke, kako bi izpadli pomembni in edinstevni, njihovi otroci so pa tako zelo posebni, da zahtevajo nek poseben tretma. Taki so seveda tudi najbolj nezadovoljni, ceprav se je treba kar naprej samo z njimi ukvarjati.

mogoce lahko omogocim otrokom neko solidno solanje, ce ga moram plačati, zdravstva pa sigurno ne. Pa ne zasluzim slabo, kaj sele tisti, ki vzdihujejo po placah v JS. Vsi ucitelji in zdravniki bi pa kljub vsemu bili bolje plačani kot danes v JS. Dostopnost in regulacija in s tem standardi pa bistveno slabsi. Na koga bomo potem s prstom kazali in kolikorat bomo se obrnili domodrance in partizane v grobu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Kot JS se takoj še poleg vlači šolstvo in vrtec. Ja, je svinsko, da prevzemaš odgovornost za otroke z plačo komunalnega delavca. Ampak povprašaj starše, kako so zadovoljni z vzgojiteljicami. Večina vloži minimalni trud v svoje delo. Vzgojitelska šola je najlažja za dobiti status in žurati par let.
Mi smo imeli odlične izkušnje z vzgojiteljicami. Od tega daleč najboljšo z najstarejšo med njimi, ki je bila par let pred penzijo. Res srčna ženska, ki so jo tudi otroci enostavno oboževali. Pa je bila stroga in je ta male ogromno naučila. Tako da kot sem napisal, je tudi v JS ogromno dobrih zaposlenih, škoda le, da jim nesposobne pijavke odžirajo plačo in ugled.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in 8888

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Se strinjam. Vsi, ki bi jih v privat sektorju zaposlili. Precej jih namreč ne bi ali pa bi takoj po poteku preizkusnegs roka odpeketali na zavod.

Ne, ne bi... Ta sitnim strankam, ki so vecno nezadovoljne, so potencialni problem in se vedno znasajo nad tistim, ki je najnizje v verigi (pac delavcem, ki ga ima pred seboj, cigar delo ni urejanje sistema niti ni to zaželeno, ker ne mora vsak po svoje nekaj harat) se pac zahvali za dotedanje sodelovanje in naj tezi nekomu drugemu. Veliko enostavneje za vse vpletene - delodajalca, delavce in druge stranke, ki bi bile prisiljene se na nek nacin s tem ukvarjati.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Ne razumeš: ne bi sami po svoji želji odpeketali na zavod, ampak jih privat delodajalec ne bi zaposlil.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Jaz tebe popolnoma razumem, ampak ti ne razumes, da vecina problemov ne izhaja in njihovega domnevnega nedela in da v privat sektorju izbiras poleg zaposlenih tudi stranke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Jaz delam identicno delo kot sem/bi v JS. Pac eden izmed poklicev, ki so tako v JS kot izven. Pogoji dela, kolektiv in fer odnosi so se mocneje na strani gospodarstva kot placilo. Lahko pa da se jaz samo šestkrat bolj ucinkovita kot povprecen kolega, kar pa vsi vi na alterju veste, da ne more biti res.

Reciva bobu bob, zakaj ne Js. Če bi se tako pretegnila v JS se ti na koncu meseca ne bi nič poznalo.
Isto velja za drugo smer. #Uravnilka ;)


Razlika je, da v gospodarstvu lastnik odstrani tiste, od katerih ni koristi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

disc

Majstr
4. feb 2011
2.349
458
83
Sicer vem, da to ni tema o vzgojiteljicah in učiteljih, ampak jih moram tudi jaz pohvaliti. Sicer imamo vaški vrtec in šolo do 4. razreda in je možno, da je tudi zaradi tega vzdušje bolj sproščeno in domače. Koo grem po tamalega v vrtec , ga kar ne prepoznam, ko tako pricno sedi in sodeluje. Doma je čisto duga pesem pa ima res rad svoji vzgojiteljici. Starejši hodi v tretji razred in me tudi preseneča trud vzgojiteljice, ko komu kaj ne gre. Tudi v njenem prostem času. Res, samo kapo dol. Je pa tudi res, da so to manjše skupine in je morda s tega naslova lažje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Reciva bobu bob, zakaj ne Js. Če bi se tako pretegnila v JS se ti na koncu meseca ne bi nič poznalo.
Isto velja za drugo smer. #Uravnilka ;)


Razlika je, da v gospodarstvu lastnik odstrani tiste, od katerih ni koristi.

Nope... bobu bob je tok kot sem rekla. V povprecju, bi rekla. Ne sekam ven v nobeno smer. Kaki bolj zagnani in pridni lahko vse skupaj ocenijo še malce bolj "neugodno".
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Jaz tebe popolnoma razumem, ampak ti ne razumes, da vecina problemov ne izhaja in njihovega domnevnega nedela in da v privat sektorju izbiras poleg zaposlenih tudi stranke.
Smešiš se konkretno na tem primeru privat šolstva. Poglej kdo vse hodi v privat šole (večerne in ostalo), pa še enkrat napiši, da si lahko tam učitelji izbirajo učence. Ker veš, v JS bo plača prišla ali imaš 5 ali 25 učencev, v privat te pa pri petih ne bo več. In ja, vem kaj pišem, ker kolegica poučuje tudi večerno. In ne sme dati pretežko, da ne padejo, ker potem drugo leto ne bo učencev, denarja in dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Saj so, ker ostali so na zavodu ;). Razen sinčkov in hčerkic lastnikov.
Nihče ne bo v privat sektorju gledal lenuha ali nesposobneža. V javnem sektorju pa je žal večinoma ravno obratno. Izgovor: se ga ne da odpustiti. :valjamse: