Stavka Javnega sektorja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Tanovi števec . Čist ok, porabo računa vsak mesec sproti ni proračuna.

15 min interval je zato ker so eni menjali ali dodajali žičke v taglavno varovalko ,to je tista pred števcem in ker se obračunava priključna moč švercali na ta račun. Tanovi števec pa izklopi štrom.
 

silvester

Zelenc'
22. jun 2018
6
1
1
Bom izkoristil kar to debato o elektro števcih
Je kdo slučajno pri ECE na enotarifnem merjenju. Rad bi namreč izračunal polno ceno kwh tudi pri tem načinu merjenja.
Imam 7kw obračunsko moč. Mislim da so 20A glavne varovalke, Polno ceno Visoke tarife sem izračunal 14centov zaokroženo na dve decimalki
Nizke tarife pa 10centov
in pri kontroli položnice se mi ponavadi izide na pol evra natančno.
Zanima me namreč če se sploh izplača imeti dvotarifni sistem. Sumim na možnost da pri isti porabi plačaš enako pri obeh načinih merjenja le da pri enotarifnem ni treba paziti na čas vklopa večjih porabnikov električne energije.
Če ima kdo enotarifnega pri ECE bi bil hvaležen za izračun kwh
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kakšne so glavne varovalke, kakšna je obračunska moč, sploh ni važno za računanje razlike med ET in dvotarifnim obračunom. Ker tisto so itak fiksni stroški ne glede na način obračuna.
Kakšno pa imaš tarifo za ET, MT, VT?
 

silvester

Zelenc'
22. jun 2018
6
1
1
Kakšne so glavne varovalke, kakšna je obračunska moč, sploh ni važno za računanje razlike med ET in dvotarifnim obračunom. Ker tisto so itak fiksni stroški ne glede na način obračuna.
Kakšno pa imaš tarifo za ET, MT, VT?
Na internetu ima ECe ta cenik, cene tega paketa so najbljižje ceni na položnici
https://www.ece.si/wp-content/uploa...elektricne-energije-za-gospodinjstva_sava.pdf

Na položnici pa imam ceno samo za
VT = 0,06845 €
NT = 0,04236 €

Ko prištejem še vse druge dajatve dobim za
VT=0,14€
NT=0,10€
zaokroženo na dve decimalki
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Če se ima porabo najmanj 40/60 % v korist cenejše tarife, se splača imet dvotarifno merjenje; v nasprotnem primeru je prikladneje enotarifno merjenje (pri pol/pol je pametneje imet enotarifno merjenje, trenutno).
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Sem glih zadnjič na govorilnih uri ob lepem pogovoru učiteljici rekel, da bi ljudje podprli stavko,če bi se učitelji borili za boljše pogoje če bi uničili ta zanič šolski program ne pa samo denar. Čeprav tudi ta mora biti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in MrDaco

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.368
5.404
113
Za dodatke so morali v službo, medtem ko so gospodarstveniki ležali doma in pazi zdaj... prejemali nadomestilo skoraj v višini plače ali tam nekje. To ta pošteni, ki jih lahko na prste ene roke preštejemo. Drugi so pa to pobrali, pa vseeno delali. Ali pod pretvezo nekega čakanja ali pa pač varstva otroka, karkoli iz tabele je pač bilo, da plača država. samo sebe cuza naše takozvano gospodarstvo. Pa s prstom kaže seveda drugam. Za take gospodarstvenike ni avtodoma... Najprej je treba ta račun poravnati, pol pa dalje...

Dobro da imamo JS, da je lahko nekdo kriv. Če se recimo JS res ustavi, stanje pa ne bi bilo boljše, kdo bi bil potem kriv? Seveda gre za imaginarni filozofski primer in na glas bo seveda lahko brez posledic vsak svoje trajbal, ampak tako malo se nazaj usedite, pa sami pri sebi premislite in odgovorite.

Komur gre v gospodarstvu slabše kot primerljivi službi v JS, nekaj zelo narobe dela. In res bi imeli še slabši JS, če bi se dotični znašel tam.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ucitelji so bili na daljavo. K je debata o njih. Zdravniki tudi niso imeli pacientov povečine.

Drugače pa če nisi zadovoljen z ačo pogoji daš odpived in greš drugam. Recimo v gosoodarstvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.209
113
Gospa Jabe, lepo povejte kje v privat podjetju pustiš, da telefon zvoni v prazno, hkrati pa se čohaš po … In ne samo to. Zo delaš pred drugo “stranko”, kar pomeni da je to zate nekaj normalnega in tvoja pravica. Pa kje v privat podjetju daš človeku privat kontakte od predsednice humanitarnega društva ob 14.45 v petek, zapreš in spokaš na vikend. Ob tem, da je tvoja naloga pomagati pomoči potrebnim.
Pa da se razumemo: sem veliko delal z JS in lahko rečem, da je noter precej ljudi, ki odlično, dobro ali ok delajo. Ampak recimo 30% bi jih pa lahko danes vrgli na cesto, pa bi JS bolje delal, preostali bi pa dobili boljše plače.
 
Nazadnje urejeno:

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.981
5.191
113
Za dodatke so morali v službo, medtem ko so gospodarstveniki ležali doma in pazi zdaj... prejemali nadomestilo skoraj v višini plače ali tam nekje. To ta pošteni, ki jih lahko na prste ene roke preštejemo. Drugi so pa to pobrali, pa vseeno delali.

A učitelji, kateri niso znali niti zooma uporabljati, pa so neke powerpointe učne snovi pripravljali v naprej?
Ali vsi zdravstveni delavci izven covid oddelkov, kateri so svirali krščen duš, ker so jim pregledi in posegi odpadali?
Administrativni delavci, kateri so končavali šiht že pred malico #delajoddoma?

Res ubogi policisti, kjer so lesni tehniki dobivali pa 3000€ plače z covid dodatki, ker so pač se greli na postajah v ogroženih razmerah. Prevozil sem celo državo z dokazili o izjemah za policijsko uro in omejitvijo na občine pa me noben ni ustavil. 1x sem videl patruljo na izvozu AC. In to je bilo vse.


Ali ga trolaš ali pa si fihus v javni upravi, kateri se skriva za kavomatom.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.209
113
Roko na srce, kar nekaj se jih je te dodatke zaslužilo. Krvavo. Precej jih je pa točno to: dodatki, delali pa precej manj ali od doma.
Hkrati pa nekateri jih niti niso dobili, čeprav bi si jih zaslužili.
Sicer pa jabe, ki sovraži generaliziranje, spet dela točno to. Ali pa namerno iupostavlja samo eno skupino gospodarstvenikov. Sam niti ne vem, kaj ona razume s tem. Delavci za trakom, v trgovinah, brncinskih, prevozniki, kmetje, itd. to so vsi vlekli nadomestila in se čohali po jajcih, medtem ko so ležali pred tvjem.
Nje, gospa jabe? Je lepo posploševati, kar sicer vi sovražite in ne delate tega.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.368
5.404
113
sad
V bistvu res nisem. Točno po pravilih, sem pa res preračunala, kaj se mi najbolj splača. Tako, da tukaj mi boš težko očital bilo kaj. Mislim pa predvsem goflje, ki so to po alterju razlagale... Tukaj jih je kar nekaj takih... In res, generaliziram, to pa priznam in si nisem všeč zaradi tega. V zagovor lahko rečem samo, da je bilo moje generaliziranje sprovocirano z nekim drugim generaliziranjem, ampak izgovor je resda bolj slab.

Vadim , jaz že 12 let nisem v JS. Spokala po pol leta sredi neke druge krize. Faktor v dohodku je večkratnik, pa ne govorim o 2ki. Če si ne moremo privoščiti JS, si trg še manj. Malo za streznitev tistih, ki samo pljuvate. Če gre JS na trg, za vse vas, ki vam plače v JS predstavljajo nekaj nedosegljivega, ni več nobenega zdravstva, šolstva in varstva (otrok - vrtec ali vas - policija). Hočete Balkan v vsej svojem siju, misleč, da gremo proti Švici. Z avtodomom...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.209
113
Vadim , jaz že 12 let nisem v JS. Spokala po pol leta sredi neke druge krize. Faktor v dohodku je večkratnik, pa ne govorim o 2ki. Če si ne moremo privoščiti JS, si trg še manj. Malo za streznitev tistih, ki samo pljuvate. Če gre JS na trg, za vse vas, ki vam plače v JS predstavljajo nekaj nedosegljivega, ni več nobenega zdravstva, šolstva in varstva (otrok - vrtec ali vas - policija). Hočete Balkan v vsej svojem siju, misleč, da gremo proti Švici. Z avtodomom...
Česar jaz nočem in se mi gabi in obrača, je to, da JS stalno zahteva samo višje plače, pa višje plače ZA VSE.
Tudi za tiste, ki bi dejansko morali iti TAKOJ NA ZAVOD. Namesto, da bi medsebojno očistili gnilobo in take izvrgli, kar bi sprostilo maso plač, ki se zaradi mene lahko tudi razdeli potem med preostale. Ker kot sem rekel, marsikdo v JS bi si zaslužil višjo plačo, ker so res srčni ljudje in se trudijo in tudi delajo več, kot bi po opisu delovnega mesta morali. Potem imaš pa na drugi strani j... zdravniške sestre v ZD, ki praktično ni NIČ obremenjena, pa NE dvigne telefona BOLNIKU, ampak si čoha karkoli že. Pa CSDji, kjer je po mojih izkušnjah tudi večinoma žalost od žalosti. Na drugi strani pa zdravniške sestre v KC, na urgencah, ki pa jih dobesedno ubijajo za tistih 1100 plače ali kolikor je že. Pa recimo NAPREDOVANJE po x letih? A resno ali kaj? Pa ocenjevanje, kolikor ga je že. Pa ne me je..., da v nekem zavodu vsi dobijo oceno 100%. To ima, da takoj zamenjaš, odgovornega, ker očitno ni sposoben oceniti niti dela podrejenih.
In tipičen primer je bila recimo sedaj igra zdravnikov, ki so bili vsi polni obremenjenosti, itd., na koncu so pa še sindikalisti priznali, da se gre le za plače. Od tega bodo preobremenjeni začetniki dobili kaj, drobiž, stare džombe pa že kar nekaj. Za bruhat. Ista zadeva je pri učiteljih. Jaz lahko rečem samo kapo dol marsikateremu učitelju, ki se res trudi in ob tem še trpi debilne starše, ampak kar nekaj učiteljev bi bilo treba spokat samo direkt na zavod, ker niso več sposobni učenja, temveč samo še vegetirajo, da pride dan penzije.
Zato pravim, da od mene takoj dobi glas tisti, ki bi raz... cel javni sektor in ga na novo vzpostavil s preglednimi merili, delovnimi zahtevami, nagrajevanjem, itd. In očistil vse pijavke, ki so se v teh 30ih letih napopale na javni sektor in ga samo cuzajo, pripomorejo pa popolnoma nič. Ampak ja, ne bom doživel tega, razen, če gre vse cugrunt in ne bo preostalo drugega, kot dejansko to narediti. Pač, priti mora do grškega scenarija. Tam je tudi sistem lepo laufal, pa izplačevanje takih in drugih nagrad, pa izplačevanje pokojnin mrtvim, itd. Dokler se ni sesulo. Potem pa jamranje.
 
Nazadnje urejeno: