Stara hiša - obnova

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Najprej en lep pozdrav vsem.

Glede na veliko izkušenj ter znanj verjamem, da mi boste znali svetovati glede načrtov.

Doma (natančneje 10m od hiše v kateri živimo) imamo staro hišo veliko približno 90m2. Glede na to da je že nekaj let prazna smo se odločili s tem nekaj narediti. Sedaj pa smo v dilemi ali naj iz tega naredimo 2 manjša stanovanja, ali eno veliko stanovanje s skupno kuhinjo in kopalnico za študente/delavce, še tretja opcija pa je da si iz tega naredim stanovanje za lastno uporabo.

Kar se tiče večjih stroškov je potrebno prenoviti vodovod ter kopalnico ( v primeru 2 stanovanj je potrebno narediti še eno).

Vem da bi morali za več predlogov podati še več informacij, vendar me vseeno zanima kaj priporočate oziroma katere podatke bi še potrebovali.

Lp
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
tole vprašanje bolj sodi v ekonomski kotiček.
Če misliš met, v vsakem primeru zrihtaj v eno enoto. Potem boš pa videl ali boš par let oddajal študentom ali pa boš šel takoj sam noter.
V 2 majhni enoti delat se pomojem ne splača.

lp
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ena enota. če oddajaš delaš podometno kvalitetno, vidno všečno in ne pretiravaš s kvaliteto. če misliš zase, vidno delaš kvalitetno
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Koliko je bajta stara?

Kolega je kupil narejeno leta 1955 in je not zmetal že več, kakor če bi naredil novo...
 
22. jul 2007
12.815
1.317
113
123
dobro vprašanje
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Ki pa ne bo zdrzala 100 let pa ce....kaj ce bi kako sliko, mogoce tloris onbjavil
je kaj vlage v njej?
Ce je, bi jaz rusil, sicer pa nekaj osnovnega naredil. Za delavce in studente je brez veze ne vem kak parket, keramika....
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik slo91 pravi:
Obnovlejna je bila pred 60 leti, tako da je stara okoli 100 let...

Verjetno zidana iz kamna...

Tu je jeba soliter in posledično odpadanje ometa. Sem lani videl, pa ni prenavljal nek šalabajzer...

Bo kak gradbinec povedal kaj več.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
odvisno iz kakšnega materiala je. je not vlaga ? je podkletena ?
jaz imam tudi podobno situacijo, pa bom raje vse podrl in z novimi materiali naredil drugo z enakimi dimenzijami. na koncu bo od zunaj enaka, ampak bo držala
ko enkrat začneš odpirati tako starino začnejo stroški skokovito naraščati.ceneje novogradnja
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Malo mi je smešna tale
wink-1.gif


Nas sprašuješ za nasvet ali preuredite lastnino za najem ali jo sami uporabljate?

To morate pač sami sebi odgovoriti in si razjasniti. Če še ni potrebe da bi zadevo uporabljali sami jo usposobite zgolj toliko da jo lahko oddajate. Ko bo prišel čas, da bo hišo kdo uporabljal zase pa pred tem naredite temeljito prenovo (sicer ne vem starost objekta)...sem pa 100 % da je potrebno prenoviti mnogo več kot vodovod in kopalnico (Ker sem sam na tem).