Obnova stanovanja "na ključ"

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
V kratkem se bom moral lotit prenove stanovanja v katerega se zadnjih 30+ let ni kaj dosti vlagalo. Mogoče je bilo v teh letih ene 2x prebeljeno, zamenjana koplanica in okna. Vendar ker se je stanovanje oddajalo so bili uporabljeni najcenejši možni elemeni. Samo stanovanje je staro cca 70 let in je bilo grajeno temu obdobju primerno. Poden je narejen iz parketa pod katerim je prod etc.
Treba bi bilo narediti komplet renovacijo. Vržt vse vn vključno s podnom. Na novo povlečti električno napeljavo, vodovod,.... Na novo opremit stanovanje in pač vse kar spada zraven.

Ker se meni ne da ukvarjat s tem, me zanima, če kdo pozna in priporoča kakšno firmo, kjer prevzamejo vse v kompletu in izvedejo vse od demontaže do končne prenove? Da se na začetku vsedeš skupaj z arhitektom mu predsaviš svoje ideje in ki ti zna tudi svetovati za kakšne uporabne rešitve etc in se naredi plan, potem pa pozabiš na to dokler ni obnova končana. Koliko se ponavadi gibljejo cene takih storitev z neko srednjo do višjo kvaliteto vgrajene opreme in materialov?
Ni nujno, da so najcenejši, bolj mi je pomembno, da je kvalitetno izvedeno, da ne gledaš potem felerjev še 20 let in te spravljajo ob živce. Verjetno bi bilo v tem primeru fino najeti tudi zunanjega neodvisnega nadzornika, ki bi na vsake toliko časa ter pred/po vsakim sklopom prišel malo pregledat stvari. Kakšne ideje?

Gre za cca 35m2 veliko stanovanje v Ljubljani. Koliko časa bi cca tak projekt trajal?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Dvomim da ti uspe hitreje kot v enem mesecu zaključiti obnovo.

Predvsem odvisno od izbire tlakov(sušenje estriha:suh estrih)
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Občasno na FB-ju spremljam njihove projekte (delajo res vse živo), so pa s štajerskega konca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Treba je imeti sreco pri izbiri izvajalca.
Ki seveda ne bo najcenejši in na voljo jutri.
Dobrega izvajalca lahko čakaš mesece dolgo.
Je pa obnova takega stanovanja tako širok spekter del, da jih ponavadi res ne pokrije one Man band, in ponavadi pristaneš na "inženiring" firmi ki ima svoje podizvajalce.
Zaradi tega je nekaj dražje, se pa meniš z enim človekom in ne 10....
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.015
5.723
113
blizu močvirne prestolnice
Za stanovanje pride dost cenejše če sam zrihtaš izvajalce. Gre čisto lepo čez. Pa nadzornega oziroma nekoga kater se spozna na zadeve in to je to.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Treba je imeti sreco pri izbiri izvajalca.
Ki seveda ne bo najcenejši in na voljo jutri.
Dobrega izvajalca lahko čakaš mesece dolgo.
Je pa obnova takega stanovanja tako širok spekter del, da jih ponavadi res ne pokrije one Man band, in ponavadi pristaneš na "inženiring" firmi ki ima svoje podizvajalce.
Zaradi tega je nekaj dražje, se pa meniš z enim človekom in ne 10....
Sej to, jaz iščem "inženiring" frimo ravno zaradi tega, ker se nimam volje kregat in usklajevat z 10+ ljudmi. Tudi če pride cenovno dražje. Na koncu je bolj pomembno, da ne izgubimpreveč živcev z vsem. Časovno se neki ne mudi. Ne rabi bit zdej v 2h tednih fertik samo da se vleče v nedogled pa tud ni fajn. Tam rečmo kšne 2 mesca. Kar je manj je super, kar je več je pa že mal preveč.

Občasno na FB-ju spremljam njihove projekte (delajo res vse živo), so pa s štajerskega konca:
JakeOnBreak
Tile ponujajo točno to storitev, katero iščeš:
http://www.celovito.si/prenova-stanovanja/

Seveda je to dražje, kot če bi se sam menil z vsakim posebej od arhitekta naprej.
Ampak ima pa tudi svoje očitne prednosti.
Izkušenj z njimi pa nimam.

Hvala, bom malo prečekiral


Če ma kdo izkušnje iz prve roke se pa tudi priporočam
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
mislim, da bi vse šlo skozi, edino rok izvedbe imaš malo prekratek.

Računaj, da je teh firm bolj malo, torej imajo verjetno precej dela. istočasno lahko vodijo 2-3 projekte. Vsak projekt pa traja zihr 2 meseca. In bohve kok projektov že čaka v vrsti...

V planu B si dej malo več časa za izvedbo...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Dvomim da ti uspe hitreje kot v enem mesecu zaključiti obnovo.
Kako, da ne, vprašaj tole damo ... ;)
DA.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Ja, sem gledal nekaj njenih oddaj.
Škoda denarja za tako obnovo, ampak za reklamo naj bo.
Pa tudi da v RL dobiš tako ekipo, ti dam 5%moznosti. Ali jo boš plačal 2x več kot nekoga z dna ponudbe,ali pa ga boš eno leto čakal. Ker ima pač toliko dela
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
V oddaji se dela vsaj 1 mesec, čeprav lažno promovirajo, da naredijo v nekaj dneh.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Dovolj sem bil po gradbiščih, da vem koliko se da narediti v enem dnevu/tednu.
In ja, tudi meni se zdijo te enotedenske delovne akcije precej "kratke".
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
V kratkem se bom moral lotit prenove stanovanja v katerega se zadnjih 30+ let ni kaj dosti vlagalo. Mogoče je bilo v teh letih ene 2x prebeljeno, zamenjana koplanica in okna. Vendar ker se je stanovanje oddajalo so bili uporabljeni najcenejši možni elemeni. Samo stanovanje je staro cca 70 let in je bilo grajeno temu obdobju primerno. Poden je narejen iz parketa pod katerim je prod etc.
Treba bi bilo narediti komplet renovacijo. Vržt vse vn vključno s podnom. Na novo povlečti električno napeljavo, vodovod,.... Na novo opremit stanovanje in pač vse kar spada zraven.

Ker se meni ne da ukvarjat s tem, me zanima, če kdo pozna in priporoča kakšno firmo, kjer prevzamejo vse v kompletu in izvedejo vse od demontaže do končne prenove? Da se na začetku vsedeš skupaj z arhitektom mu predsaviš svoje ideje in ki ti zna tudi svetovati za kakšne uporabne rešitve etc in se naredi plan, potem pa pozabiš na to dokler ni obnova končana. Koliko se ponavadi gibljejo cene takih storitev z neko srednjo do višjo kvaliteto vgrajene opreme in materialov?
Ni nujno, da so najcenejši, bolj mi je pomembno, da je kvalitetno izvedeno, da ne gledaš potem felerjev še 20 let in te spravljajo ob živce. Verjetno bi bilo v tem primeru fino najeti tudi zunanjega neodvisnega nadzornika, ki bi na vsake toliko časa ter pred/po vsakim sklopom prišel malo pregledat stvari. Kakšne ideje?

Gre za cca 35m2 veliko stanovanje v Ljubljani. Koliko časa bi cca tak projekt trajal?

Ajde par vprašanj, pa ti mogoče lahko pomagam

Lokacija - vsaj približna, da vem kako je s parkiranjem, iznosom materiala
Blok ali večstanovanjska hiša?
Katero nadstropje - ali je dvigalo?
Ali ima stanovanje svoje ventile za zaprtje vodovoda in ogrevanja?
Ali so ventili nekje na hodniku/v inštalacijskem jašku, ali so samo lokalni podometni vetnili za vodovod in radiatorji na skupnem dvižnem vodu?
A imaš kakšne ˝zajebane˝ sosede, ki jih vse moti ?
Ali je objekt pod kakšnim spomeniškim varstvom?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.432
113
Pa tole na Pop tv je vse površno narejeno.
Saj za Šenk je vredi samo da bi plačal pa nebi ravno takih majstrov gledal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
Tisto kar delajo na pop TV, ni ravno referenca. Tudi rešitve imajo včasih take da bog pomagaj.
Človeku z minimalno plačo vgradijo ir panele za ogrevanje. Tudi za elektriko ne bo imel čez zimo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff in Vojnik