SPL upravnik - sum na nateg

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Mene zanima kako ta protipotresna obnova izgleda in pa predvsem, kaj pomeni še dodatna masa na vrhu stare stavbe z varnostnega vidika.
Ker te stare stavbe že tako niso ravno protipotresno grajene, potem obesiš pa še dodatno težo gor.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ma ne, tele slikce sem našel, pa mi je nekaj zaštekal.
Drugače pa.
Ja, vojna bo, vojna.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A je to - to ?

1571148074144.png
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Samo to idejo sem v celoti prebral in nikakor ni slaba !!! Normalno pa je, da zastonj kosila NI ......., torej tudi stanovalci morajo nekaj zraven primakniti, da bo res celotna obnova, jasno pa dobijo tudi na kvadraturi......in vrednosti.....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
na prvi pogled se sliši dobro, ampak ko bereš članek, gre zgodba nekako takle:
... Cilj je, da z realizacijo projekta etažni lastniki ne bi imeli nikakršnih dodatnih stroškov ...
... Zaradi povečane konstrukcijske trdnosti lahko na vrhu zgradimo nove etaže in s prodajo stanovanj v njih skoraj v celoti financiramo projekt....
... Stanovalci bodo plačali samo energetsko sanacijo fasade, povečanje stanovanj in nova dvigala pa bodo dobili zastonj ...
... V primeru nadzidave za eno etažo pa bi stanovalci morali sofinancirati protipotresno utrditev ...

skratka iz začetne trditve "brez dodatnih stroškov" počasi pride do "polnega plačila energetske obnove" in "sofinanciranja protipotresne utrditve".
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nič počasi ne pride, ampak transparentno pove.

cilj je zastonj in dvig dveh etaž. če občina ne dovoli, potem je sredstev manj in temu primerno se doplača. skratka, namesto antegovanja je tole ameriški pristop. če prodamo 500m2 po 3k bo vse plačano, ampak če 250m2 pa ne bo. za vse tiste, ki ne razumejo ena, dve etaži itd.