Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
No to ni čisto res. Imaš jih kar nekaj ki so veselo ubijali. Zagotovo je bilo dosti prostovoljcev...
Iz tega je potem po vojni tudi sledil razmah lovstva......sicer bolj za elito oz premožne (gewehr ni poceni)......ampak ravno te so bili tudi tisti ki s niso mogli ustalit v mirnodobnem času....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Praviš, da sojenje civilistom v povojnem času ni bilo izvedljivo?
Spet nekaj vlečeš iz riti in blejaš brez veze. Malo poglej, na kaj se je nanašal moj post. Nekdo se pritožuje, zakaj nismo sodili ustašem, ki so v Hudi jami. In temu sem odgovori, da leta 1945, zaradi sesute infrastrukture, ni bilo mogoče soditi za zločine, ki so se zgodili v drugi državi.
Kot je že pred stoletji izjavil neki nadškof: Fentaj vse, bog bo že ločil med krivimi in nedolžnimi. :cool:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jonny77

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Spet nekaj vlečeš iz riti in blejaš brez veze. Malo poglej, na kaj se je nanašal moj post. Nekdo se pritožuje, zakaj nismo sodili ustašem, ki so v Hudi jami. In temu sem odgovori, da leta 1945, zaradi sesute infrastrukture, ni bilo mogoče soditi za zločine, ki so se zgodili v drugi državi.
Kot je že pred stoletji izjavil neki nadškof: Fentaj vse, bog bo že ločil med krivimi in nedolžnimi. :cool:
:valjamse: :nigladek:

Daj vsaj enkrat ne bluzi in se ne sprenevedaj/zavajaj kot ti je to v navadi. Repliciral si sajkeku, ki je v povezavi s poboji storilcev grozovitih dejanj napisal sledeče nato pa izpostavil še nekaj drugega:
storilcem se sodi, magar na hitro in posravi... tega noben ne oporeka.

pišemo za množico naključnih ki so bili moteči nekaterim...
Na to si ti odgovoril s postom:
In kako si predstavljaš sojenje leta 1945, ko je na primer moja mama potovala iz taborišča pri Leipzigu do Slovenije od aprila do septembra? Telekonferenc takrat še niso poznali. :sprasujemse:

In zaradi tega zaradi katerega sem te VPRAŠAL ali morda želiš s tem povedati, da sojenje civilistom v povojnem času ni bilo izvedljivo (post #1.915). Ali zaradi manjka telekonferenc ali pa česarkoli drugega. Bluzi zdaj dalje, drugega pri določenih tematikah tako ali tako nisi sposoben in tudi tu ni ter ne bi prav nilč drugače.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Kot je že pred stoletji izjavil neki nadškof: Fentaj vse, bog bo že ločil med krivimi in nedolžnimi. :cool:
Glej no glej, se mi je zdelo da niti tega nisi pravilno navedel in si še tu zbluzil po svoje ti nakladač ti. Izjava je bila "Vse jih pobijte in Bog jih bo prepoznal." V smislu da bo Bog že prepoznal pravoverce (katoličane) med krivoverci (katari). Izjavil je pa to Arnaud Amalric pri poboju prebivalcev mesta Beziers med Albižanskim pohodom oz. med Katarsko križarsko vojno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kamela213 in zaseka

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Glej no glej, se mi je zdelo da niti tega nisi pravilno navedel in si še tu zbluzil po svoje ti nakladač ti. Izjava je bila "Vse jih pobijte in Bog jih bo prepoznal." V smislu da bo Bog že prepoznal pravoverce (katoličane) med krivoverci (katari). Izjavil je pa to Arnaud Amalric pri poboju prebivalcev mesta Beziers med Albižanskim pohodom oz. med Katarsko križarsko vojno.
In kakšna je razlika med nedolžnimi (kristjani) in krivimi (krivoverci) ? :bonk:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Če že vprašaš - razlika je v veri. Pa da se vrneva nazaj na moje blejanje - torej ti ne praviš, da sojenje civilistom v povojnem času ni bilo izvedljivo ampak si mnenja, da bi se to dalo speljat?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Glej no glej, se mi je zdelo da niti tega nisi pravilno navedel in si še tu zbluzil po svoje ti nakladač ti. Izjava je bila "Vse jih pobijte in Bog jih bo prepoznal." V smislu da bo Bog že prepoznal pravoverce (katoličane) med krivoverci (katari). Izjavil je pa to Arnaud Amalric pri poboju prebivalcev mesta Beziers med Albižanskim pohodom oz. med Katarsko križarsko vojno.

Tudi ti nisi napisal prav. Menda ne boš trdil, da je tisti Arnaud Amalric govoril slovensko :sprasujemse:
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Ne, nikakor ne bom trdil, da je govoril slovensko. To bi bilo približno tako prizadeto kot prepričevati ljudi, da je Julija Adlešič ostala brez roke zaradi nezgode in ne načrtovano. Napisal sem najbolj približen slovenski prevod izjave, dejansko pa je rekel "Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius." oziroma kot navajajo nekateri drugi novejši viri - "Neca eos omnes. Deus suos agnoscet" .
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
S funkcionalno nepismenimi se ne da debatirati. :bonk:
Res je težko ja. Sem bil prepričan, da boš razumel, da te zdaj pa sprašujem po mnenju o izvedljivosti sojenja civilistom, ki so bili obtoženi izdaje naroda a vidim, da sem se očitno zmotil. Pa nič.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
pa sej sojenje je bilo.

neki visji po cinu je sedel za mizo, debatiral z domacini, se pozanimal o dolocenih aktivnostih drugih domacinov, in na hitro presodil, da je pac sosedova ancika 3x skuhala kosilo tabelim - ker ancika ni imela nobenega vplivnega sorodnika, ki bi temu za mizo prinesel kaksno sladico, jo je pac cakala kazen zaradi sodelovanja z sovraznikom.

ne vem kako si ti predstavljas sojenje civilistom v povojnem stanju? pac to ne gre po sodiscih, pa odvetniki, pa ugovori, itn...

in ne vemo, za kaj so tisti "civilisti" v jamah. nihce ne ve. tisti ki so vedeli, so pa tudi ze v jamah.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
pa sej sojenje je bilo.

neki visji po cinu je sedel za mizo, debatiral z domacini, se pozanimal o dolocenih aktivnostih drugih domacinov, in na hitro presodil, da je pac sosedova ancika 3x skuhala kosilo tabelim - ker ancika ni imela nobenega vplivnega sorodnika, ki bi temu za mizo prinesel kaksno sladico, jo je pac cakala kazen zaradi sodelovanja z sovraznikom.
Ti dejansko ob takem opisu dogajanja pri teoretičnem primeru lahko rečeš sojenje? A daj nehaj no.

ne vem kako si ti predstavljas sojenje civilistom v povojnem stanju? pac to ne gre po sodiscih, pa odvetniki, pa ugovori, itn...
Seveda, da to ne more biti primerljivo z dandanašnjimi procesi. Ampak, da gre pa v smislu, da si nekdo enostavno izmisli očitano dejanje in se potem to obtoženo osebo enostavno likvidira kot se je dogajalo pa tudi ne gre. In to kar si opisal kot sojenje ni S od sojenja, to je eliminacija na podlagi "gostilniške debate". In ne pravim, da je bilo tako v vseh primerih ampak da se je to dogajalo in tu pridemo do teh najhujših krivic zgolj zaradi pohlepa in političnih motivov.

in ne vemo, za kaj so tisti "civilisti" v jamah. nihce ne ve. tisti ki so vedeli, so pa tudi ze v jamah.
Tu smo spet v takšni situaciji kot velikokrat glede povojnih pobojev - generaliziranje enostavno ni realno / pravilno. Marsikaj se ve oz. se je vedelo, tudi dokumentiralo. Seveda pa je bilo kasneje v interesu, da se ne ve in tako tudi je uradno zaradi dejansko izgubljenih ali pa uničenih informacij. V kakšnih primerih pa se tudi dejansko ni vedelo ja. Od teh, ki so vedeli in so zdaj že v jamah je marsikdo tudi kaj spregovoril in se je vse skupaj dokumentiralo veš (pričanja pred pučnikovo komisijo npr.).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Jao ej. Še enkrat, zadnjič - pri povojnih pobojih po krivem obdolćenih CIVILISTOV nima konec vojne oz. podpis kapitulacije domobrancev prav nobene veze. In jaz ne pišem o povojnih pobojih domobrancev temveč o civilistih, ki so izgubii življenje zaradi lastnega premoženja ali pa političnega (nekomunističnega) prepričanja.