Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: ne spomnim se ali niso bili Pučnikovi dediči proti poimenovanju letališča po njem pa se jih je "povozilo", prav tako kot pri kipu Drnovška?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Bil je nastavljen aparatiček zaradi zaslug v "boju na Menini planini". Inex Adrio (in mnogo drugih podjetij v malhi družinske srebrnine) bi lahko v tistih časih vodil tudi ofucan invaliden opičnjak. A ni nenavadno da 50 let ene firme ni bilo ki bi propadla zaradi slabega vodenja.
Seveda, navaden apartčik. :nigladek: Popolnoma na nivoju kandidata za pravosodnega ministra, ki še tega ne upa povedati, kje je v službi. :evil:

Po vojni je končal visoke vojaške šole in bil komandant v vojnem letalstvu, po izstopu iz armade pa je leta 1967 postal direktor Aerodroma Brnik, ki se je pod njegovim vodstvom razvil v sodobno potniško in tovorno letališče.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
20210614_071950.jpg


Tole sem slikal iz Pirjevčeve knjige Partizani.

Ne smemo pozabit, da je bil ta izrabljen, zaklan kos mesa od nekoga hči, žena in mogoče mati.

In da so se take stvari na veliko dogajale dan za dnem, več let. Res nerazumljivo. Kar se je takrat dogajalo, je bilo brutalno, zverinsko. Neverjetno, da imamo ljudje v sebi ob pravih okoliščinah tako naravo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
in danes bi bilo povsem isto... clovek bi sicer pričakoval, da ljduje duhovno rastejo, pa temu ni tako. Še slabš je v glavah, kljub informacijam iz preteklih let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

B81

22. jul 2007
34.496
8.961
113
Poglej priponko 46260

Tole sem slikal iz Pirjevčeve knjige Partizani.

Ne smemo pozabit, da je bil ta izrabljen, zaklan kos mesa od nekoga hči, žena in mogoče mati.

In da so se take stvari na veliko dogajale dan za dnem, več let. Res nerazumljivo. Kar se je takrat dogajalo, je bilo brutalno, zverinsko. Neverjetno, da imamo ljudje v sebi ob pravih okoliščinah tako naravo.
Presneto daj ti drugic raje link pa napisi zraven nekaj...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Poglej priponko 46260

Tole sem slikal iz Pirjevčeve knjige Partizani.

Ne smemo pozabit, da je bil ta izrabljen, zaklan kos mesa od nekoga hči, žena in mogoče mati.

In da so se take stvari na veliko dogajale dan za dnem, več let. Res nerazumljivo. Kar se je takrat dogajalo, je bilo brutalno, zverinsko. Neverjetno, da imamo ljudje v sebi ob pravih okoliščinah tako naravo.
In sedaj se hudujete, ko so storilce takih zločinov pospravili v Hudo jamo. :jok:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
In kako si predstavljaš sojenje leta 1945, ko je na primer moja mama potovala iz taborišča pri Leipzigu do Slovenije od aprila do septembra? Telekonferenc takrat še niso poznali. :sprasujemse:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Praviš, da sojenje civilistom v povojnem času ni bilo izvedljivo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Glede na to, da sojenj ni bilo, si lahko misliš če je bilo izvedljivo.

Aha aha, ker sojenja kar težkih zadev (izdaja, kolaboracija, ..) obtoženih civilistom ni bilo to pomeni, da niso bili izvedljivi, enostavno ni druge možnosti. Recimo možnosti, da iz več razlogov ni bilo interesa po sojenju zaradi naprimer same zamudnosti postopkov (to brez najmanjšega dvoma ne bi bilo hitro opravljeno) ter morda - pazi to - morebitnega manjka dokazov v kolikro si je kdo kakšno obtožbo gladko izmislil. Hvala za to bistroumno pojasnilo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Aha aha, ker sojenja kar težkih zadev (izdaja, kolaboracija, ..) obtoženih civilistom ni bilo to pomeni, da niso bili izvedljivi, enostavno ni druge možnosti. Recimo možnosti, da iz več razlogov ni bilo interesa po sojenju zaradi naprimer same zamudnosti postopkov (to brez najmanjšega dvoma ne bi bilo hitro opravljeno) ter morda - pazi to - morebitnega manjka dokazov v kolikro si je kdo kakšno obtožbo gladko izmislil. Hvala za to bistroumno pojasnilo.
Ja ne vem? Teleportiraj se nazaj, pa javi, zakaj je bilo kot je bilo.
To kaj si ti misliš je čisto nerelevantno. Tvoj foter je dedeku po jajčkah plaval, ti pa zdaj pametuješ tukaj kako bi moralo biti.

Skoraj vsi vemo, da ni bilo prav kot je bilo, pa še le pametovanje in obsojanje na počez tistih, ki vse vejo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ja ne vem? Teleportiraj se nazaj, pa javi, zakaj je bilo kot je bilo.
Ja kako ne veš? Glede na tvoje predhodne poste bi rekel, da ni bilo brez sojenja zato, ker to enostavno ni bilo izvedljivo saj če bi bilo izvedljivo bi sojenja bila.
To kaj si ti misliš je čisto nerelevantno. Tvoj foter je dedeku po jajčkah plaval, ti pa zdaj pametuješ tukaj kako bi moralo biti.
Res je nerelevantno kaj si mislim. Nima pa moj foter tukaj prav nobene veze, imam za razliko od mnogih informacije o dogajanjih iz prve roke in to od roke, ki je dejansko sodelovala pri teh grozotah. Sem kar veliko ur prebil s pogovori na to tematiko.

Skoraj vsi vemo, da ni bilo prav kot je bilo, pa še le pametovanje in obsojanje na počez tistih, ki vse vejo.
Ne, žal še zdaleč ne vemo vsi oz. ne vedo vsi, da ni bilo prav kot je bilo. Če bi to držalo, bi bila situacija danes malo drugačna kot je tako pa še vedno beremo kako so nekateri pač pokasirali kar so si zaslužili. Za piko na i pa se lahko prebere še kakšno izjavo v smislu "še premalo se jih je". Bolano do konca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Ja kako ne veš? Glede na tvoje predhodne poste bi rekel, da ni bilo brez sojenja zato, ker to enostavno ni bilo izvedljivo saj če bi bilo izvedljivo bi sojenja bila.

Res je nerelevantno kaj si mislim. Nima pa moj foter tukaj prav nobene veze, imam za razliko od mnogih informacije o dogajanjih iz prve roke in to od roke, ki je dejansko sodelovala pri teh grozotah. Sem kar veliko ur prebil s pogovori na to tematiko.


Ne, žal še zdaleč ne vemo vsi oz. ne vedo vsi, da ni bilo prav kot je bilo. Če bi to držalo, bi bila situacija danes malo drugačna kot je tako pa še vedno beremo kako so nekateri pač pokasirali kar so si zaslužili. Za piko na i pa se lahko prebere še kakšno izjavo v smislu "še premalo se jih je". Bolano do konca.
Super še 10x ponovi pa bo vse resnica.
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N