Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
in kdo je potem po tvoje kriv za smrti v Dražgošah? Nemci, ki so pobijali ali partizani, ki so jo ucvrli, vaščane pa prepustili usodi?
sem te vprašal, kam knjižit pobite v Dražgošah pa po običaju nisi odgovoril, ampak serviral novo vprašanje, ki to niti ni, ker je brezvezno.
namreč... kot si pametno ugotovil, so pobijali Nemci. Gre za čist enostaven vojni zločin, kot iz učbenika in kle ni nobenega izgovora niti opravičila.

Kar pa seveda ne pomeni, da se ne sme partizanov mal povprašat: Ali je bilo vredno? Se je splačalo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

No ja, tudi hitlerja bi bilo treba povprašati, če se je splačalo.

Če pride k meni v bajto baraba in mi nategne ženo ali hčerko, ste lahko stoprocentni da ga najdem in nasadim na kol. Mu je cel svet premajhen za bežat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
No ja, tudi hitlerja bi bilo treba povprašati, če se je splačalo.

Če pride k meni v bajto baraba in mi nategne ženo ali hčerko, ste lahko stoprocentni da ga najdem in nasadim na kol. Mu je cel svet premajhen za bežat.

kaj bi ga vprašal, če se je splačalo?

avtoceste, folksvagen al treblinka? ti spet mal v stilu pol zraven pol pa mem ...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
sem te vprašal, kam knjižit pobite v Dražgošah pa po običaju nisi odgovoril, ampak serviral novo vprašanje, ki to niti ni, ker je brezvezno.
namreč... kot si pametno ugotovil, so pobijali Nemci. Gre za čist enostaven vojni zločin, kot iz učbenika in kle ni nobenega izgovora niti opravičila.

Kar pa seveda ne pomeni, da se ne sme partizanov mal povprašat: Ali je bilo vredno? Se je splačalo?
No ti sedaj odgovorim, pobite vaščane v dražgošah bi štel med žrtve, ki so jih pobili nemci.
Po Slovenski novejši zgodovini 1848-1992, knjiga 1, strani 791-795, ki jo je pripravil inštitut za novejšo zgodovino, je po vseh evidentiranih smrtnih žrtev II. svetovne vojne med prebivalci Slovenije, po stanju raziskave na dan 1.1.2005 bilo pobitih 94012 oseb.

Od tega skupnega števila so jih povzročili okupatorji in njihovi sodelavci(belogardisti, domobranci, črnorokci...) : 64 064 ali 68,1%.

Enote in organi NOB(vkljuèno s povojnimi poboji) pa 20302 ali 21,6%, drugi so še nerazvršèeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
OK!
Nemci so v začetku vojne vdrli k nam. Dejansko je bilo v Jugoslavijo.
Če bi šli v SLO kot v Avstrijo - priključitev - , bi nam bilo lepše. Brez Tita, brez IJJ in 100% nam bi bilo lepše.
A identiteta SLO naroda? Ja taka bi bila, kot je danes avstrijska.
Dejstvo: Nemci so izbrali način, ki je kriv, da je tukaj tako kot je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
en od problemov je glih kle... ker namreč sploh ne vemo o čem govorimo
n
domobranci niso nikogar izdali italijanom... iz čist preprostega razloga - ker jih pred kapitulacijo italije sploh ni bilo

če nimamo pojma, o čem sploh govorimo, se niti dostojno kregat ne moremo
MVAC, belogardisti, domobranci, vse je bila ista banda, ki je najprej lizala rit Italijanom, potem pa Nemcem.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
jest že od nekdaj priznavam, da mi ni nič jasno
ene stvari sem pa vseeno mislil, da štekam... pa... glejte kaj sem najdu na bone:

komunistična kapelica, saj ni res pa je


P1030950.JPG
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ja kaj? Tud Tito se je spovedal preden je šel v večna grobišča! Si fašist da to onemogočaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Če koga slučajno zanima, malo za splošno razgledanost pa to...

Ante Pavelić - Hitler's Forgotten Ally
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Stalin ukazal Titu... (vsaj po tem dokumentu).
Jožek se je baje skregal z gruzijskim Jožekom, ker je naš Jožek hotel z vojsko čez danes ITA del Soče, pa ga je gruzijski klofnil. Trst je naš (bil), ampak našemu Jožeku ni bilo zadosti do Devina/Timav-a ... Po dokumentih arhivov iz ITA (KP-ita) ipd. ... (ITA zgodovinarji - RaiStoria) ... in tako smo na mirovni konferenci "popušili" in dobili dve upravni coni Istre in kasneje zgubili cono-A ... oz.nekaj takega, ne dam roke v ogenj :zmaga: ... Veliki so se igrali, mi pa naj*bali :zavijazocmi: ... ("Sealed Archives") ... skrivnosti etc.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OT-info za tiste s kraškega roba, ki razumete zahodne sosede in imate "TV na anteno" ali ...
@-ITA : social.byoblu.com/about ; Byoblu-TV_ch.55_Uhf-746MHz DVB-T Monte Belvedere (TS)
http://alturl.com/7bfr2 -Classic-OL oz.https://www.genyt.net/search.php?q=Byoblu.com


Ps:: ... a bomo zdej razpravljali o "vardah" al o partizanih ( https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a1/Mirko_i_Slavko.jpg ) in domobrancih ...
... al ne bi rajš o kavbojcih in indijancih https://www.imdb.com/title/tt0057687/ ... :bonk:
 
Nazadnje urejeno: