Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ma ne naj nas vrag vzame. CCa 4000 policistov na tak al drugačen način varuje meje, z 200 vojaki je ne boš. To je za 10 km meje ob kolpi mogoče, na tistem jebenem terenu. Treba je pač nekako "združit sile", samo vojska ni rešitev.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja?
Od tistih tvojih 4000 policajev kot jih omenjaš, jih je 3980 na slo cestah, za grmovjem se skrivajo na točno znanih mestih, kjer je najvišja možnost za zaslužek.
Preostalih morda 20 pa na mejah? Temu se reče "varovanje celovitosti, državnosti, meja?

Bravo!
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sej sem ti rekel na tak ali drugačen način. Vglavnem kadra za vsak cm meje pokrit je premalo z vojsko ali brez, tazadnja rešitev za to je pa samo vojska. MOrda kera druga vojska, slovenska sigurno ne.

Še amerikanosi imajo probleme z južno mejo, pa je praktično samo puščava z nizkim rastjem, kle pa hosta na hosto. Težko pokriješ
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sem sicer proti tem pajacu Šiškotu, ampak mene te taborniki ne motijo. Naj kampirajo, zakaj pa ne. Dejstvo je, če združi vse te varde, bo kmal imel več operativcev kot SV. In za to se ga bojijo in je protidržavni element.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Smo svoj čas varovali celo jugoslavijo, ne samo slovenije. Pa nam je čisto dobro šlo. Ker ni bilo malodušja itd.
Ali pa - ker se je šlo za skupen cilj, danes se gre pa za zgolj cilj posameznih "Žare lepotcev".
Takole .. umetniško.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sem sicer proti tem pajacu Šiškotu, ampak mene te taborniki ne motijo. Naj kampirajo, zakaj pa ne. Dejstvo je, če združi vse te varde, bo kmal imel več operativcev kot SV. In za to se ga bojijo in je protidržavni element.

Tudi jaz sem, načeloma.
Toda jaz to akcijo sprejemam kot resno kritiko sistemu, ki ne funkcionira !

Za to se gre. :fredi:

"Štajerska varda" kot taka sploh ne bi smela nikoli se porodit. Če bi sistem deloval. PA NE !!!
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Tudi jest. Šiško je na svoj način pokazal na problem. Ne odobravam njega in njegovih javnih nastopov. Vse je ušlo na nek višji, državni nivo, kot da bo ravnokar puč. Ostale vardiste pa jemljem pač kot neko interesno skupino. Kot recimo klub knjižnjih moljev, ki se dobijo in cel dan debatirajo o knjigah al pa društvo ljubiteljev hitropoteznega šaha, ko cel dan poteze nažigajo. Tak gledam te, pač majo radi kamping, pa dober golaž, pa taktične premike in opazovanje. Če bodo pa kej pametnega opazili in o tem obvestili recimo policijo pa toliko boljše.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lej kako enostavno je tole.

Šiško naredi neko "vardo" (priznam, za ta izraz sem prvič v življenju tule slišal), država se pa hipoma userje v hlačke.

S tem, da je vsem - pazi, državljanom, jasno, da je njegova dejavnost plemenita ! Da je sprožil nekaj kar manjka. Sicer na silo - toda sprožiti je bilo treba.

Mater, Slovenija, 30 let stara prefukana kurba ! :bonk: Vsak ki ima pravkar čas, lahko namoči noter, če se mu le ljubi :bonk:
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Bom citiral, ker se vam ne ljubi brati (hvala kajpace, da si dal link)
4. člen
(organ, ki nadzira državno mejo)
Za nadzor državne meje je pristojna policija.
5. člen
(pooblastila)
(1) Za opravljanje nalog nadzora državne meje imajo policisti in policistke (v nadaljnjem besedilu: policisti) pooblastila, ki jih predpisuje ta zakon, pooblastila, ki jih predpisujejo drugi zakoni, ter pooblastila, ki izhajajo iz pravnega reda Evropske unije.
(2) Če s tem ali drugim predpisom ni določeno drugače, morajo policisti, kadar opravljajo naloge po tem zakonu, upoštevati mednarodne običaje.
9. člen
(uporaba vozil in plovil)
Za opravljanje nalog nadzora državne meje smejo policisti ne glede na druge predpise uporabljati vse vrste vozil, vodna plovila in zrakoplove v obmejnem območju ob državni meji, na drugih območjih pa le, če je to potrebno, da se pride do takega območja.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Popolnoma napačno. Če se ne zavedaš lastne države - :bonk: !

Vojska varuje zunanje meje. To je njeno delo.
Notranje zadeve so pa delo policije.

Tako je to razdeljeno. Ko greš pa vse skupaj zbasat v en sam resor, kao da bo policija še zunanje meje čuvala hkrati, dobiš pa današnjo sliko.

Država je močna točno toliko, kot imam kjurca velikega. Je to tako težko razumet?
Če imaš kjurca samo za tli centimetle ... si sogovornik z onim, ki ga ima 18? Ali Melanijo, ki pravi da ga ima 22 ?

zdej pa nehej ze tezit. mas tam link do zakona, preberi si ga pa dej ze mir.

zoprn si.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda sem zoprn. To je moj cilj.

A - zakon ti je v redu? Brez pripomb?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Seveda sem zoprn. To je moj cilj.

A - zakon ti je v redu? Brez pripomb?
nimivsec.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zamorce ne! Njih imamo radi! Saj veš Čuri muri, kljukec Juri,....

"Kamelo...ce" te pa ja!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Zadnjih 80 let sovražnika, ki bi ga bilo treba ročno preganjat na meji nismo imeli. Kdor pa je že hotel noter je hotel tudi še hitreje ven. Kar pa seveda ne pomeni da ne more jutri čez ograjo uletet zamorc, se ognit vardi in posilt demza v usta.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
pa sej ti pravi, da mu zamorski kura.c paše. On se boji unga kamelojebca.

Demz: da te pomirim, če je do sedaj fuk.al kamele, dvomim, da bi mu ti dišal. edin če se enačiš s kamelo... potem je pa za razmislt. Ampak, kar zapri se tja v svojo luknjo pa boš najbl varen. Za vsak slučaj. Nikol ne veš...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Naša država dela. kolikor lahko. Dejstvo.

Dejstvo je da drzava NE varuje meje. Poglej madzarsko mejo, potem pa naso mejo. In ce ti to ni dovolj, se vprasaj, zakaj sta Italija in Avstrija ponovno kot v prejsnjih casih uvedla nadzor na meji proti Sloveniji, Avstrija ima se ograjo. Dejstvo je, da nas ta (in prejsnja) vlada pocasi in zagotovo izkljucujejo iz Schengena! Dejstvo!


Se eno dejstvo - glavni mediji o tem molcijo...

Zato nujno rabimo samoobrambne mehanizme in sem spada varda!
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
no, pa sej vemo, da nočemo Orbanizma v sloveniji. pač razen SDS-ovci, k jim je itak sponzor.