Štajerska vojska

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.388
113
dfc636159cfeb33dca35-andrej-sisko.jpeg


 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če država ne zna poskrbeti za red, naj pa Šiško. Jaz to odobravam.

Oz. ne odobravam, da država NE skrbi za red. Za to je namreč plačana ! :mad: In to zelo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Gavran

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
smo že predebatirali.

stvar pogleda, kaj je za nekoga red.

ko mu bojo šli pa enkrat Gorenjci na živce, pa ne boš več tako odobraval.

Ni mi jasno, kako lahko podpirate tako samooklicano vojsko. Res ne. Sej življenje ni samo danes. In tak karakter kot je on, nima nobenih težav z likvidiranjem drugačnih. Kakorkoli drugačnih. Jest si res ne želim da ima tak kakršnokoli oblast.

In sedaj ko je korona virus in predčasne volitve po vseh top novicah, a kej slišiš o migrantih? Pa misliš, da jih res ni več, ali je pač sedaj samo druga kost za glodat v medijih???
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in McGiver
I

Izbrisan uporabnik #9334

smo že predebatirali.

stvar pogleda, kaj je za nekoga red.

ko mu bojo šli pa enkrat Gorenjci na živce, pa ne boš več tako odobraval.

Ni mi jasno, kako lahko podpirate tako samooklicano vojsko. Res ne. Sej življenje ni samo danes. In tak karakter kot je on, nima nobenih težav z likvidiranjem drugačnih. Kakorkoli drugačnih. Jest si res ne želim da ima tak kakršnokoli oblast.

In sedaj ko je korona virus in predčasne volitve po vseh top novicah, a kej slišiš o migrantih? Pa misliš, da jih res ni več, ali je pač sedaj samo druga kost za glodat v medijih???

Še enkrat : ČE država ne zna poskrbeti za red - je treba nekaj narest, če se strinjaš. Ali zamenjati oblast, zamenjati upravitelje, nastaviti alternativo na meje, dokler se oblast ne zbudi.

Je to tako težko? Ob današnjem stanju, ko naborništvo niti v mislih ni več mogoče? :nigladek:

Imamo državo. Na njen vrh smo postavili vlado, da bi upravljala.

Upravlja?
Mislim da ne, če se je moral en Šiško pojavit, da je pokazal smer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran
I

Izbrisan uporabnik #9334

A si maloumen?

Dokler se država ukvarja predvsem z notranjimi težavami, kaznovalna politika lastnega naroda, ... raubanje na cestah za brezveze itd, meje pa odprte za tranzit takšen in drugačen .. cel svet nas pozna kot glavno avtocesto za droge, nelegalne mejne prehode itd ...

Si lahko še bolj odštekan? :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
jao...

ja, šiško bo zrihtal. on in njegovih 20 mož bojo nadziral vse km meje in vse avtoceste. samo ne vem, od kje jim bo denar za vzdrževanje teh 20 vojakov. mogoče bi si pa še kakšne svoje davke omislil? on nas varuje, mi njega plačujemo... to bi šlo, a ne? Pa ko bi bilo tega denarja premalo... bi pa še kakšen zakon spisali, da se ga krši in se zasluži kakšen evro...

pa sm te mel za malo bolj modrega...

velikoumnega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako lahko razmišljaš tako plehko!
Šiško je s svojo akcijo pokazal na problem !

Delo z odraslimi : "Ko se problem pokaže, ga je tisti hip treba izpostaviti !"

Naša država ne dela. Dejstvo. Ti pa praviš drugače?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
Naša država dela. kolikor lahko. Dejstvo.

Pokazal je na problem ki se njemu zdi problem. Takih je v sloveniji zihr nekaj tisoč. Eni imajo tak problem, drugi drugega. A zdej naj kar vsak svojo vojsko dela, da ga bo rešil al kaj??
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nisi pri stvari. Ali pa samo nabijaš (še najbrž).
Osnovna naloga države je vzdrževanje kvalitete življenja državljanov ter čuvanje meja.

Zakaj moram to opozarjat? "Ter čuvanje meja :fredi: "
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Demz po tvoji logiki nobena država od vključno Turčije do Nemčije na Balkanski poti ne opravlja svoje funkcije, ker fakt je, da bolj ali manj skozi vse meje se "šmuglajo" migranti, še hunom spičijo kaki čez. ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj !!!

Mi se pa gremo kao "šengensko mejo" ? o_O
Komu na čast?

Kaka je to združba, tale EU, ko dovoli fjukat še tistemu, ki slučajno mimo pride? :nigladek:
Šengenska meja - zame, ki sem državljan EU, za onega odzunaj so pa kao odprta vrata.

Bravo. Kdo si je tako skupnost zaželel? Pa še nekako ustvaril odzadaj?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
Nisi pri stvari. Ali pa samo nabijaš (še najbrž).
Osnovna naloga države je vzdrževanje kvalitete življenja državljanov ter čuvanje meja.

Zakaj moram to opozarjat? "Ter čuvanje meja :fredi: "

ja, sej to delajo. kolikor pač lahko. Sam ti pač nočeš dojet, da policija opravlja svoje delo. In ni naloga policije, da hermetično zapre mejo. Nikoli ni bila.

Dej se zapelji enkrat do Kolpe, pa tko mal na uč na hitro oceni kako bi to lahko področje 100% hermetično zaprl. brez orožja in streljanja na ljudi, ker pač nismo severna koreja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Za moje pojme je EU zgolj gospodarska skupnost. Naši v Ljubljani bi pa najraje kar še državniške pristojnosti prenesli nanjo :nigladek: !

V tem primeru dam Janšati prav.

Naši trenutni oblastniki z zakonodajo vred pa - niti pod razno! :gorjaca:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
ja, skupnost je.

sej lahko pa nardiš SLOXIT... evo, zdej maš šanso, k bojo volitve. Kr začni podpise zbirat.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ja, sej to delajo. kolikor pač lahko. Sam ti pač nočeš dojet, da policija opravlja svoje delo. In ni naloga policije, da hermetično zapre mejo. Nikoli ni bila.

Dej se zapelji enkrat do Kolpe, pa tko mal na uč na hitro oceni kako bi to lahko področje 100% hermetično zaprl. brez orožja in streljanja na ljudi, ker pač nismo severna koreja.

Od kdaj in kdo si je to izmislil, da je čuvanje meja delo policije?
Policija so notranji organi. VOJSKA, ti so za to delo!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
267
113
ne vem... odkar pomnem so na meji policaji in prej še cariniki in tud tudi nadzor oni opravljajo...

Ne vem, lahko se motim... ne vem kaj piše v zakonu. Sam čudno bi mi bilo, da bi bila to naloga vojske, pa bi to policija izvajala... vsa ta leta. in da noben nebi tega izpostavil...

a ni čudno?